Lietuvių ir kroatų dvikova – lyg finalas

2013-07-04 23:59

Pirmą nesėkmę Čekijos sostinėje vykstančiame pasaulio jaunimo (iki 19 metų) vaikinų krepšinio čempionate patyrė Lietuvos rinktinė.

Aštuntfinalio E grupėje trenerio Tomo Masiulio vadovaujama komanda po dramatiškos kovos 90:91 nusileido Europos čempionams kroatams.

Pirmame kėlinyje Kroatijos ekipa buvo išsiveržusi į priekį 20:12, bet lietuviai sušvelnino skirtumą iki 21:20. Antrame mūsiškių varžovai vėl nutolo – 35:22, 48:28, 57:33. Lietuvos krepšininkai kroatus pasivijo tik ketvirtame kėlinyje – 83:83.

Likus žaisti 21 sek., Tomas Dimša tritaškiu persvėrė rezultatą Lietuvos rinktinės naudai – 90:88, tačiau netrukus tikslą pasiekė tolimas Martino Junakovičiaus šūvis – 91:90. Paskutinei atakai lietuviai turėjo 2 sek., bet nepavyko jos surengti – kroatai perėmė kamuolį.

Mūsų vaikinai laimėjo kovą dėl kamuolio 43:39 ir taikliau mėtė dvitaškius – atitinkamai 62,2 proc. (23/37) ir 41,5 proc. (22/53), tačiau nusileido kroatams tritaškių ir baudų metimų taiklumu – 36,7 proc. (11/30) ir 44 proc. (11/25) bei 60 proc. (12/20) ir 81,2 proc. (13/16).

Jau anksčiau vietą ketvirtfinalyje užsitikrinusi T.Masiulio kariauna vakar paskutines aštuntfinalio etapo rungtynes žaidė su E grupės lydere Ispanijos rinktine.

Dėl kelialapių į pusfinalį stipriausia E grupės komanda kausis su F grupėje 4-ą vietą užėmusia ekipa, antroji – su F grupės trečia, trečioji – su antra ir ketvirtoji – su F grupės nugalėtojais.

Rezultatai

Lietuva–Kroatija 90:91 (20:25, 19:34, 21:17, 30:15). Rezultatyviausi žaidėjai: M.Grigonis 31 (7 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai), A.Jankaitis 14 (6 atkovoti kamuoliai), T.Dimša 12 (7 atkovoti kamuoliai)/M.Junakovičius 27 (7/13 tritaškių), M.Brzoja 17 (9 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai), D.Šaričius (12 atkovotų kamuolių, 5 rezultatyvūs perdavimai) ir T.Gabričius po 14.

Ispanija–Argentina 74:58, Kanada–Iranas 95:57, Brazilija–Rusija 78:82, Serbija–Kinija 76:50, JAV–Australija 94:51.