Lietuvos krepšininkai laukia stipresnių varžovų

16:45 – toks klaidų skirtumas užfiksuotas per Lietuvos ir Slovakijos šešiolikmečių krepšininkų mačą, kurį mūsiškiai laimėjo neįtikėtina persvara – 135:39.

Tikslas – finalas

Tai buvo trečia paeiliui Lietuvos jaunučių (iki 16 m.) vaikinų rinktinės pergalė Banska Bystricoje (Slovakija) vykstančiame Europos olimpiniame festivalyje (EYOF).

„Buvome akivaizdžiai pranašesni visose pozicijose. Reikia pripažinti, kad mūsų grupėje varžovai – ne iš stipriųjų, todėl tikrasis komandos pajėgumas paaiškės būtent pusfinalyje“, – sakė vyriausiasis treneris Tomas Purlys.

Anksčiau B grupėje lietuviai 112:44 sutriuškino metais jaunesnius serbus ir 105:73 – slovėnus.

Šiandien dėl bilieto į finalą Lietuvos šešiolikmečiai susikaus su B grupėje tik kartą suklupusiais vokiečiais. Kitą pusfinalio mačą žais prancūzai ir slovėnai.

Vokietijos komandai atstovauja lietuviai – Jonas Žilinskas iš Bambergo klubo bei Roy'us Krupnikas iš Rostoko.

Bronza: badmintoninkė V.Paulauskaitė suklupo tik pusfinalyje. / K. Štreimikio / LTOK nuotr.

Mūsų šalies rinktinei EYOF turnyras – vienas pasirengimo etapų Europos čempionatui, kuris numatytas rugpjūčio 12-20 dienomis Šiaurės Makedonijoje.

Laimikių daugėja

EYOF plaukimo varžybose trečią medalį iškovojo iš Nemenčinės kilusi Smiltė Plytnikaitė.

Laimėjusi 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi finalą (55,94 sek.), vėliau penkiolikmetė kartu su bendražygiais Kristupu Trepočka, Kostu Vaičiūnu ir Patricija Geriksonaite iškovojo mišrios estafetės 4 po 100 m laisvuoju stiliumi sidabrą (3 min. 38,30 sek.), o su P.Geriksonaite, Ieva Visockaite ir Sylvia Statkevičius – estafetės 4 po 100 m laisvuoju stiliumi auksą (3 min. 51,59 sek.).

Badmintono turnyro bronzą pelnė Viltė Paulauskaitė.

Ji aštuntfinalyje 21:19, 21:17 palaužė kroatę Jeleną Buchberger, ketvirtfinalyje 16:25, 25:23, 21:19 nugalėjo lenkę Mają Janko, tačiau pusfinalyje 8:21, 13:21 nusileido turkei Ravzai Bodur.

„Tai – pirmasis mano tarptautinis trofėjus ir, manau, kad bus vienas reikšmingiausių gyvenime“, – sakė V.Paulauskaitė.

Vaikinų varžybų aštuntfinalyje Domas Pakštys 5:21, 10:21 pralaimėjo lenkui Mateuszui Golasui.

Tarp dalyvių – pabėgėlis

Šiandien Lietuvos delegacija lauks dar vieno medalio – lengvosios atletikos trišuolio finale startuos Aurėja Beniušytė.

Per atrankos varžybas kaunietė pasiekė geriausią rezultatą – 12,58 m. Aurėja vienintelė iš 16 dalyvių įveikė kvalifikacinę žymą (12,50 m).

„Jei Aurėjai vėl pavyks nušokti bent 12,50 m, galime tikėtis prizinės vietos“, – sakė lengvosios atletikos komandos vadovas Gintautas Janušauskas.

Penktą vietą užėmė ieties metikė Orinta Navikaitė (48,92 m). Lietuvę aplenkė suomė Rebecca Nelimarkka (51,69 m), estė Heti Vaat (49,95 m), vengrė Greta Illyes (49,03 m) ir šveicarė Selina Capaul (49 m).

Per tris EYOF dienas daugiausiai sportinių laimikių – 19 – turėjo jaunieji Italijos atletai (10 aukso, 7 sidabro ir 2 bronzos medaliai). Estijos ir Latvijos atstovai buvo iškovoję po 1 sidabro medalį.

Banska Bystricoje varžosi 2 253 sportininkai iš 48 šalių. Tarp dalyvių – pabėgėlis iš Sirijos: lengvaatletis Molhamas Hawana ieties metimo varžybose startuos su Europos olimpinio komiteto (EOC) vėliava.