Lietuvos olimpietis graikų-romėnų imtynių turnyre įveikė visus varžovus

Tradiciniame graikų-romėnų imtynių turnyre Danijoje sėkmingai kovojo Lietuvos olimpietis Mantas Knystautas – įveikė visus penkis varžovus.

Tarptautinės imtynių federacijos (UWW) kategoriją turinčiose „Thor Masters“ varžybose jėgas išmėgino 136 atletai iš 19-os valstybių, tarp dalyvių buvo ir septyni Lietuvos kovotojai.

M. Knystautas (svorio kategorija iki 130 kg) nugalėjo Šveicarijos atstovą Delianą Alishahį (3:1), kitą mūsų šalies imtynininką Romaną Fridriką (3:0), vengrą Dariuszą Viteką (4:1), lenką Rafalą Krajewskį (3:2) ir galiausiai finale – suomį Eliasą Kuosmaneną (3:1).

D. Vitekas – 2022 metų Europos čempionato prizininkas, suomis E. Kuosmanenas – dviejų Europos čempionato bronzos medalių laimėtojas, 2020 m. Tokijo olimpiados dalyvis. R. Fridrikas užėmė 9-ą vietą.

Kartais tenka sportininkus sulaikyti nuo maksimalių varžybinių krūvių, prioritetas – kokybiškos treniruotės.

„Mūsų pozicija nedviprasmiška: atletas privalo vengti taktinių gudrybių ir siekti taškų savo fizinių ir techninių pastangų dėka. Taip kovoja ir Mantas, tai pasiteisina. Būtent efektingas ridenimo veiksmas Mantui padėjo iškovoti pasaulio čempionato bronzą“, – sakė treneris Mindaugas Ežerskis.

Ketvirtas buvo pasaulio čempionato prizininkas Kristupas Šleiva (iki 72 kg), penktas – Justas Petravičius (iki 63 kg), devintas – Martynas Nemsevičius (iki 87 kg), vienuoliktas – Vilius Laurinaitis (iki 97 kg), septynioliktas – Paulius Galkinas (iki 77 kg).

Penkis aukso medalius iškovojo Vengrijos imtynininkai. Sėkmė lydėjo ir Latvijos atletą Aleksandrą Jurkjansą (iki 63 kg).

„Dar pasitreniruosime Danijoje. Kartais tenka sportininkus pristabdyti – sulaikyti nuo maksimalių varžybinių krūvių, prioritetas – kokybiškos treniruotės su aukšto lygio partneriais, o progų pakovoti šį sezoną dar bus pakankamai“, – reziumavo treneris M. Ežerskis.