Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvos olimpinės akademijos vadovas A.Poviliūnas: darbų ir iššūkių netrūksta

A.Poviliūnui darbų netrūksta ir Olimpinėje akademijoje.
A.Poviliūnui darbų netrūksta ir Olimpinėje akademijoje. / A.Ufarto/BFL nuotr.

Lietuvos olimpinei akademijai pradėjus vadovauti dviem veikliems vyrams – prezidentui Artūrui Poviliūnui ir viceprezidentui Algirdui Raslanui, akademija, atrodo, pakilo naujam gyvenimui.

Tuo buvo galima įsitikinti, pabuvus LOA ataskaitos suvažiavime, kuris vyko Lietuvos edukologijos universitete. Per aštuonis mėnesius, kuomet buvo išrinkta naujoji Akademijos taryba, buvo priimta ir patobulinta LOA struktūra, sprendžianti pagrindinius uždavinius – įgyvendinti vaikų ir jaunimo olimpinio ugdymo programas, propaguoti pagrindinius olimpizmo principus, siekti, kad universitetų studijų programose atsispindėtų olimpizmas, studijuoti olimpinio sąjūdžio istoriją, teoriją, praktiką, rūpintis jos aprašymu, saugojimu, sklaida, dalyvauti mokslinėje veikloje, rengiant Lietuvos olimpinės rinktinės sportininkus, telkti šalies mokslininkus olimpinio sąjūdžio problemoms nagrinėti ir kt.

PASVEIKINIMAS. Suvažiavimo delegatus pasveikino Lietuvos edukologijos universiteto Senato pirmininkas Audronis Vilkas, kuris į delegatus kreipėsi: „Mieli olimpinės sporto šeimos nariai“. Pasak jo, ši didelė šeima – tai didžiulė jėga šiame globaliame, nuolat besikeičiančiame pasaulyje, kur vyksta nevienareikšmiai bendradarbiavimo procesai ir sportas čia vaidina ypač didelį vaidmenį.

LEU Senato pirmininkas prisiminė 1998 metus, kuomet tuomečiame Lietuvos kūno kultūros institute buvo įkurta Lietuvos olimpinė akademija. „Šie du dešimtmečiai paliko ryškius pėdsakus Lietuvos sporto istorijoje, iš tikrųjų padaryta labai daug gerų darbų. Viliuosi, kad nuoširdus darbas, idėjos atneš daug naujų polėkių, minčių  olimpinio švietimo srityje. Kas gi, jeigu ne mes šviesime jaunimą“, - kalbėjo A. Vilkas.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, sveikindama suvažiavimo delegatus, akcentavo, kad šiandien pradedamas planuojamų naujų darbų etapas.

„Suvažiavimas vyksta Sočio olimpinių žiemos žaidynių atidarymo išvakarėse. Kai kurie mūsų olimpiečiai į svarbiausias metų varžybas išvyksta šiandien, o kai kurie yra pakeliui, kaip ir jūs esate pakeliui į tuos svarbius ir būtinus mums ir jiems darbus. Netrukus Edukologijos universitete naujose LOA patalpose turėsite įkurtuves, į olimpinį judėjimą galėsite įtraukti dar daugiau studentų“, - kalbėjo LTOK vadovė, kuri jau artimiausią naktį rengėsi išvykai į Sočį ir kvietė visus aktyviai sirgti už Lietuvos sportininkus per olimpines žiemos žaidynes.

Lietuvos olimpinės akademijos suvažiavimo darbe dalyvavo LTOK generalinis sekretorius Valentinas Paketūras, Vilniaus universiteto l.e. rektoriaus pareigas Juras Banys, kuris dar ne taip seniai puikiai rungtyniavo tinklinio aikštelėse ir savo meistriškumu žavėjo tinklinio specialistus.

AKADEMIKAI. Suvažiavimas prasidėjo iškilminga dalimi. LOA Akademiko vardas buvo suteiktas dviem iškiliems sporto mokslininkams – Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centro vyr. specialistui, hab. m. daktarui profesoriui, LTOK komisijos „Sportas ir aplinka“ pirmininkui Jonui Petrui Jankauskui ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūno kultūros katedros vedėjui ir Kūrybinių industrijų fakulteto dekanui, Vilniaus savivaldybės tarybos nariui, Lietuvos rektorių konfederacijos Sporto ir sveikatingumo komiteto pirmininkui Povilui Tamošauskui.

Buvo išsamiai supažindinta su naujųjų akademikų biografijomis, jų kūrybine veikla, abiem įteiktos regalijos. Dideli olimpizmo puoselėtojai prisipažino, kad buvo sujaudinti, jog buvo taip aukštai įvertinti.

„Labai džiaugiuosi, kad mano 50 metų kuklus, ramus darbas sulaukė tokio atgarsio“, - kalbėjo J. Jankauskas. Jį su aukštu įvertinimu pasveikino ir VU l.e rektoriaus pareigas J. Banys, kuris teigė, jog akademiko vardas yra labai svarbus ir  veltui neduodamas.

Hab. mokslų daktaras P. Tamošauskas, kuriam vasario 9 d. sukaks 75-eri, dabar  rūpinasi studentų sveikata ir sporto klausimais, dėstytojų kvalifikacijos kėlimu. Kasmet jiems rengia konferencijas, simpoziumus.

„Mane visą laiką žavėjo ir rūpėjo ne tiktai Citius. Altius. Fortius, ne tiktai nuogas rezultatas, bet ir vertybės, kurias suteikia  asmenybės. Kiek teko skaityti užsienio spaudoje, Lietuvos olimpinė akademija yra viena aktyviausių pasaulyje tarp veikiančių 140 olimpinių akademijų.

Yra sukurta mokykla, kuri žinoma pasaulyje, daug kas jos gali pavydėti. Olimpizmas, kaip filosofija, gyvenime yra kur kas daugiau nei technologinis farmacinis aspektas sporte. Olimpizmas turi visą virtinę puikiausių vertybių, tokių, kaip geras pavyzdys,  gyvenimo būdas, etninių normų laikymosi, abipusė pagarbos vienas kitam, sąžiningas žaidimas ir visa eilė kitų vertybių, kurių vanduo šiandieną nesuteka iš to tyro šaltinio. Mes turime ugdyti ne tiktai čempionus, bet gyvenimo čempionus“, - kalbėjo P. Tamošauskas.

APDOVANOJIMAI. D. Gudzinevičiūtė apdovanojo tuos, kurie dar nebuvo gavę apdovanojimų, skirtų LTOK 25-čio jubiliejui paminėti.

Su 66-uoju gimtadieniu buvo pasveikintas Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Vykdomojo komiteto prezidiumo narys, „Žalgirio“ draugijos prezidentas Vytas Nėnius.
CENTRAS. Suvažiavime dalyvavo 78 delegatai iš 127. Pagrindinį pranešimą už 2013 m. aštuonis mėnesius skaitė LOA prezidentas, doc. dr.  A.Poviliūnas. Jis ataskaitos laikotarpį įvardijo kaip labai aktyvų ir produktyvų.

„Be abejonės, viena pagrindinių mūsų veiklos sričių – olimpinis švietimas. Išskirčiau rugsėjo pabaigoje vykusio projekto „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas“ mokytojų tobulinimo seminarą Trakuose, spalio pradžioje visoje Europoje vykusių renginių, skirtų Senojo žemyno judėjimo savaitei pažymėti, bėgimus mūsų ikimokyklinėse įstaigose, mokyklose bei gimnazijose, lapkričio pradžioje Druskininkų „Atgimimo“ pagrindinėje mokykloje kartu su Lietuvos sporto muziejumi ir Lietuvos olimpiečiais surengtą parodą, skirtą LTOK atkūrimo 25-mečiui pažymėti“, - kalbėjo A. Poviliūnas.

Jis akcentavo, jog nemažą veiklos dalį užėmė naujų Lietuvos olimpinės akademijos būstinės patalpų įrengimas. Buvo pasirašyta sutartis su Lietuvos edukologijos universitetu, atlikti projektavimo, remonto darbai. LOA vadovas tikisi, kad jų būstinė taps olimpinio švietimo centru.

Būstinėje įsikurs ne tiktai LOA administracija, bet ir Olimpiečių asociacija, atnaujintas Olimpinių studijų centras su savo biblioteka, filmoteka, videoteka, olimpiniu archyvu, kartu tai bus ir atskirų LOA komisijų susibūrimo vieta.

„Šie metai – ne tiktai olimpiniai, bet ir Lietuvos olimpinio sąjūdžio istorijos metai. Gegužės 25-ąją kartu su LTOK ir Lietuvos sporto muziejumi paminėsime 90 metų sukaktį, kai Lietuvos sportininkai pirmą kartą dalyvavo olimpinėse žaidynėse, o spalio 27-ąją – LOA 25-metį“, - kalbėjo A. Poviliūnas.

LOA vadovas akcentavo, kad šiais metais laukia daug ir įvairių darbų ir jis norėtų, jog  visi LOA nariai būtų ne tik olimpizmo propaguotojai, bet ir aktyviai dalyvautų akademijos komisijų ir darbo grupių veikloje. 
„Iššūkių  laukia daug, yra ketinimų jau kovo mėnesį pakviesti lankytojus į naujas patalpas, norime vystyti ir vaikų bei jaunimo ugdymo programas. Tad darbų tikrai netrūksta“, - kalbėjo A.Poviliūnas.

LOA revizijos komisijos pranešimą skaitė pirmininkas Donatas Kazlauskas, dėl LOA 2013 m. biudžeto vykdymo apyskaitos ir LOA 2014 m. biudžeto – LOA direktorė Jūratė Vainilaitienė, nes iždininkė Vida Vencienė yra išvykusi į Sočio olimpines žaidynes, dėl LOA 2014 m. veiklos plano – LOA viceprezidentas prof. A.Raslanas, dėl LOA įstatų naujos redakcijos – LOA dekanas Algimantas Gudiškis. Vėliau suvažiavimas visa tai patvirtino.     

DISKUSIJOS. Lietuvos sporto universiteto Senato pirmininkas Aleksas  Stanislovaitis kalbėjo apie tai, kad iš numatytų darbų matyti, jog Lietuvos olimpinė akademija davė labai gerą startą ir kad turėtų nugalėti olimpizmas. Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis siūlė LOA ir LTOK vadovams šiandieną kreiptis į šalies Prezidentę ir Seimą ir juos informuoti apie katastrofišką mūsų vaikų ir jaunimo sveikatos būseną.

Aktyvi olimpizmo propaguotoja, kūno kultūros mokytoja kaunietė Filomena Beleškevičienė kalbėjo apie olimpinį vaikų ugdymą ir siūlė šiuos metus pavadinti šeimos sveikatos metais, vilnietis Emilis Misiulis siūlė daugiau dėmesio skirti darbui su vietos bendruomenėmis, nes metodinis-praktinis darbas bendruomenėms labai reikalingas.

Lietuvos sporto informacijos centro direktorius Zigmantas Motiekaitis, 1989 m. dalyvavęs Lietuvos olimpinės akademijos steigiamajame suvažiavime, neabejoja, kad dabartinė LOA pradeda naujos veiklos etapą ir kad per vienus metus sunku padaryti daug gerų darbų, reikalingas laikas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra