„Lietuvos rytui“ Rygoje prireikė pratęsimo

Ketvirtąją pergalę Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elito divizione iškovojo Vilniaus "Lietuvos ryto" komanda, kuri svečiuose po pratęsimo 93:89 (25:23, 14:18, 25:22, 12:13, 17:13) palaužė du lietuvius savo gretose turintį Rygos VEF klubą.

Aikštės šeimininkai rungtynes pradėjo trimis tiksliomis atakomis ir sužaidus dvi minutes VEF komanda jau turėjo šešių taškų persvarą (6:0). Visgi įpusėjus ketvirčiui Artūras Jomantas dvitaškiu persvėrė rezultatą "Lietuvos ryto" naudai (11:10) ir aikštės šeimininkams persverti rezultatą leido vos sykį. Nors net kelis kartus rezultatas buvo lygus (13:13, 15:15, 17:17), o likus žaisti minutę VEF vėl buvo priekyje (21:20), Milko Bjelica pelnė keturis taškus iš eilės ir "Lietuvos rytas" truputį atitrūko - 24:21. Per likusį laiką Rygos komandai pavyko minimaliai priartėti ir po pirmojo kėlinio "Lietuvos rytas" priekyje - 25:23, rašo krepsinis.net.

Atkakli kova aikštelėje vyko ir antrajame kėlinyje. Nors po Bojano Popovičiaus Arono Bayneso ir Donato Zavacko metimų vilniečiai įpusėjus ketvirčiui buvo įgiję septynių taškų pranašumą (39:32), VEF komanda atsakė spurtu 9:0 ir Arturo Stalbergo metimo likus žaisti dvi minutes persvėrė rezultatą savo naudai - 41:39. Per likusį laiką nei vienos komandos atakos tikslo nepasiekė ir po dviejų kėlinių VEF klubas išlaikė dviejų taškų pranašumą - 41:39.

Trečiasis kėlinys Vilniaus komandai prasidėjo labai nesėkmingai. Aikštės šeimininkai laimėjo atkarpą 12:4 ir po Inguso Bankevico baudos metimų VEF komanda pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą - 53:43. M.Bjelicos, Martyno Gecevičiaus ir Spetono Babrausko vedini BBL čempionai atsakė spurtu 7:0 ir gerokai sumažino deficitą - 50:53. Visgi Martyno Mažeikos pastangų dėka VEF krepšininkai vėl nutolo (59:52), tačiau Donatas Zavackas dviem tolimais metimais išlygino rezultatą - 61:61. Nors Arnas Labuckas baudos metimais buvo gražinęs persvarą VEF klubui (63:64), Artūras Jomantas tritaškiu paskutinę ketvirčio sekundę vėl išvedė į priekį vilniečius - 64:63.

Aistros aikštelėje virė ir lemiamame ketvirtyje. Likus žaisti keturias minutes po D.Zavacko dvitaškio "Lietuvos rytas" buvo įgijęs trijų taškų persvarą (73:70), tačiau aikštės šeimininkai pelnė keturis taškus be atsako ir po Alexo Renfroe dėjimo iš viršaus VEF vėl išsiveržė į priekį - 74:73. Likus žaisti šešias sekundes vilniečiai turėjo dviejų taškų persvarą (76:74), tačiau M.Mažeika tiksliai realizavo abu baudų metimus ir išlygino rezultatą - 76:76. Paskutinis B.Popovičiaus metimas tikslo nepasiekė ir komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą.

Pratęsimo metu aikštelėje dominavo "Lietuvos rytas", tačiau vilniečiams atitrūkti ir vėl nepavyko. B.Popovičiaus tikslių metimų dėka svečiai visą laiką buvo priekyje ir likus žaisti pusę minutės turėjo keturių taškų pranašumą - 89:85. Per likusį laiką tiksliai realizavę baudų metimus vilniečiai išlaikė persvarą ir iškovojo pergalę rezultatu 93:89.

VEF: M.Mažeika 22 (9 išprov. praž.), A.Renfroe 20 (9 atk. kam., 8 rez. perd.), A.Stalbergas ir I.Bankevicas - po 12, A.Labuckas ir i.Nelyubovas - po 8.

"Lietuvos rytas": D.Zavackas 22 (12 atk. kam.), M.Bjelica 20 (dvitaškiai 7/8), B.Popovičius 14, A.Jomantas ir M.Gecevičius - po 10