„Lietuvos rytui“ - trečioji vieta A.Gomelskio taurės turnyre

2009-10-03 23:04
„Lietuvos rytui“ - trečioji vieta A.Gomelskio taurės turnyre / Šarūno Mažeikos (BFL) nuotr.

Justas Sinica į Liubercų „Triumph“ ekipos krepšį metė vieną taiklų tritaškį po kito, o Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai 94:90 po pratęsimo įveikė rusus ir triumfavo mažajame Aleksandro Gomelskio turnyro finale, rašo basketnews.lt.

Rungtynes geriau pradėjo vilniečiai, kurie sužaidus tris minutes pirmavo - 11:4. Varžovai buvo išlyginę rezultatą (13:13), tačiau tuomet iš toli pataikė Steponas Babrauskas ir J.Sinica - 19:13. Iki kėlinio pabaigos likus dvejoms minutėms Lietuvos klubo pranašumas pirmą kartą pasiekė dviženklę ribą - 25:15.

Visą antrą ketvirtį vilniečiai pirmavo dviženkliu skirtumu, tačiau jam artėjant į pabaigą varžovai spurtavo 11:2 ir privertė Rimą Kurtinaitį prašyti minutės pertraukėlės - 37:33.

Trečiojo kėlinio metu „Lietuvos ryto“ krepšininkai ir vėl atstatė saugų pranašumą - 53:42.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes, „Triumph“ spurtavo 8:0 ir sumažino vilniečių persvarą iki trijų taškų - 70:69. Vėliau rusai ir išsiveržė į priekį (75:72), tačiau likus 18 sekundžių J.Sinica pataikė savo šeštąjį tritaškį ir išlygino rezultatą - 75:75. S.Babrauskas taikliais baudų metimus išplėšė pratęsimą.

Pratęsime lyderio vaidmens ėmėsi komandos kapitonas S.Babrauskas, kuris pelnė penkis taškus iš eilės ir deficitą sumažino iki minimumo - 85:84. Luko Brazdauskio ranka metant baudas nesudrebėjo ir jaunasis „Lietuvos ryto“ žaidėjas išlygino rezultatą. Kitoje atakoje J.Sinica pataikė septintą tritaškį ir likus 30 sekundžių iki pratęsimo pabaigos išvedė vilniečius į priekį - 91:90. Martynas Gecevičius baudų metimais įvirtino pergalę.

„Lietuvos rytas“: Justas Sinica (7/9 tritaškių) 26, Steponas Babrauskas 17, Milko Bjelica 14, Donatas Zavackas 12, Martynas Gecevičius 7.

„Triumph“: Brionas Rushas ir Nikita Shabalkinas - po 18, Vadimas Paninas 17.

Vakar vilniečiai 67:74 nusileido Maskvos CSKA krepšininkams. Turnyro finale kovos CSKA ir Atėnų „Panathinaikos“ komandos. Atėnų klubas pusfinalyje 66:62 įveikė „Triumph“ krepšininkus.