Lietuvos slidininkų debiutas Pekine: atrankos neįveikė, geriausią rezultatą pasiekė M. Vaičiulis

2022-02-08 12:29

Antradienį Pekine tęsiasi žiemos olimpinės žaidynės, kuriose startavo net aštuoni Lietuvos sportininkai. Pirmosios iš lietuvių varžėsi olimpinių žaidynių debiutantės slidininkės septyniolikmetė Eglė Savickaitė ir šešiolikmetė Ieva Dainytė.

Jos startavo moterų sprinto laisvuoju stiliumi kvalifikacijoje.

E. Savickaitė distanciją įveikė per 4 min. 3,60 sek. ir užėmė 82 vietą (+54,57 sek.)

I. Dainytė, pati jauniausia Lietuvos olimpinės rinktinės narė, finišavo per 4 min. 10,99 sek., buvo 87-a (+1:01,96) ir aplenkė tris varžoves.

Iš viso kvalifikacijoje dalyvavo 90 sportininkių, o į ketvirtfinalį pateko 30 sportininkių.

Iš karto po moterų startavo ir vyrai. Abiem Lietuvos atstovams įveikti atrankos taip pat nepavyko.

32-ejų metų Modestas Vaičiulis 1,5 km ilgio trasą įveikė per 3 min. 1,28 sek. ir užėmė 49 vietą.

Tautvydas Strolia finišavo per 3 min. 6,76 sek. ir užėmė 68 vietą.

Iš viso šioje rungtyje dalyvavo 88 slidininkai, iš kurių 30 pateko į ketvirtfinalį.