Lietuvos stalo tenisininkai Šiaurės Europos šalių čempionate iškovojo penkis medalius

Rugpjūčio 5-7 dienomis Druskininkuose vyko Šiaurės Europos šalių stalo teniso čempionatas. Jame varžėsi daugiau nei 70 stalo tenisininkų ir tenisininkių iš aštuonių šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Danijos, Norvegijos ir Grenlandijos.

Į Tarptautinės stalo teniso federacijos (ITTF) oficialų varžybų kalendorių įtrauktas čempionatas įprastai organizuojamas kas dvejus metus, tačiau dėl pandemijos šiemet vyko po ketverių metų pertraukos. Lietuvai surengti čempionatą patikėta po 20-ies metų pertraukos. Paskutinį kartą turnyras mūsų šalyje vyko 2002 m. Vilniuje.

Namų sienos padėjo Lietuvos rinktinei pagerinti prieš ketverius metus pasiektą rezultatą. Druskininkuose varžybų šeimininkai iškovojo penkis medalius – vieną sidabro ir keturis bronzos.

Sidabro medalį moterų dvejetų varžybose laimėjo Kornelija ir Emilija Riliškytės. Finale seserys Riliškytės rezultatu 1:3 pralaimėjo Švedijos porai Hannai Holgersson ir Jennie Edvinsson.

Dar du bronzos medalius Riliškytės iškovojo individualiose varžybose. Seserys pateko į pusfinalį, tačiau čia po labai atkaklios kovos turėjo pripažinti Skandinavijos atstovių pranašumą. K.Riliškytė pusfinalyje 3:4 pralaimėjo švedei J.Edvinsson, o E.Riliškytė taip pat 3:4 pralaimėjo norvegei Rebekkai Carlsen.

Mišrių dvejetų varžybose bronzą laimėjo K. Riliškytės ir Kęstučio Žeimio pora. Pusfinalyje lietuviams kelią į finalą dar kartą užtvėrė švedai J. Edvinsson ir Martinas Friisas.

Vyrų komandinėse varžybose ant prizininkų pakylos lipo Artūro Orlovo treniruojama Lietuvos rinktinė – K.Žeimys, Ignas Navickas, Lukas Rimkus ir Andrius Preidžius. Kovoje dėl bronzos, Lietuvos pirmoji komanda įveikė staigmeną pateikusią ir iki pusfinalio nukeliavusią Lietuvos antrąją komandą, kurią sudarė jauni stalo tenisininkai Rokas Kisielius, Aleksandras Chmelevskis, Lukas Laketčenko ir Ignas Šišanovas.

Moterų komandinėse varžybose Jolantos Prūsienės treniruojama Lietuvos rinktinė – K. ir E. Riliškytės, Laura Abaravičiūtė ir Eglė Jankauskienė liko per žingsnį nuo medalių, ketvirtoje vietoje.

Iš viso čempionate buvo išdalinti septyni medalių komplektai vyrų ir moterų komandinėse, individualiose, dvejetų bei mišrių dvejetų varžybose. Net šešis aukso medalius laimėjo Švedijos rinktinė, vieną aukso iškovojo Norvegijos atstovė.

Šiaurės Europos šalių čempionatas Lietuvos stalo tenisininkams buvo generalinė repeticija prieš rugpjūčio 13-21 d. Miunchene vyksiantį Europos čempionatą. Jame dalyvaus penki Lietuvos atstovai.