Lietuvos sunkiaatlečiai Europos čempionate liko be medalių

Lietuvos sunkiaatlečių rinktinė savaitę praleido Batumuje (Gruzija), kur mūsų šalies garbę gynė Europos suaugusiųjų sunkiosios atletikos čempionate. Šįkart traumų kamuojamai mūsų rinktinei medalių iškovoti nepavyko, tačiau tarp 39 valstybių lietuvaičiai komandinėje įskaitoje įsitaisė beveik per viduriuką – 22-oje pozicijoje.

Lietuviai aplenkė būrį galingų valstybių, tarp kurių – Graikiją, Austriją, Izraelį, Švediją, Norvegiją, Kroatiją ir dar per 10 valstybių.

Lietuvos rinktinę Gruzijoje sudarė Klaipėdos sunkiosios atletikos sporto klubo ir Klaipėdos „Viesulo“ sporto centro auklėtiniai.

Geriausiai iš mūsų rinktinės narių sekėsi Arnui Šidiškiui. Jis svorio iki 102 kg varžybose užėmė 11-ąją vietą. A.Šidiškis surinko 351 kg (rovimas – 165 kg/stūmimas – 186 kg).

Nugalėjo ukrainietis Dmytro Čumakas (391 kg – 175 kg/216 kg), antrąją vietą užėmė armėnas Samvelas Gasparianas (377 kg – 168 kg/209 kg), trečiąją – baltarusis Vadzimas Stralcouvas (376 kg – 170 kg/206 kg).

Svorio iki 89 kg varžybose Irmantas Kačinskas B grupėje liko penktas, o galutinėje rikiuotėje užėmė 13-ąją vietą.

Jis dvikovėje surinko 323 kg (rovimas – 148 kg/stūmimas – 175 kg).

Nugalėjo armėnas Hakobas Mkrtčianas (371 kg – 164 kg/207 kg), antrąją vietą užėmė gruzinas Revazas Davitadzė (370 kg – 170 kg/200 kg), trečiąją – kitas armėnas Davitas Hovhannisianas (360 kg – 165 kg/195 kg).

Kiek kukliau pasirodė du mūsų atstovai – Tomas Li-Čin-Chai svorio kategorijoje iki 96 kg užėmė 20-ąją vietą (rovimas – 150 kg/stūmimas – 180 kg, dvikovės rezultatas – 330 kg), Sergejus Lichovojus svorio iki 109 kg varžybose liko 21-as (328 kg – 148 kg/180 kg).