„Nemuno žiede“ užfiksuotas naujas motociklininkų rekordas

2011-08-30 17:15
„Nemuno žiede“ užfiksuotas naujas motociklininkų rekordas / Archyvo nuotr.

Kačerginės "Nemuno žiedo" trasoje įvyko azartiškos Lietuvos motociklų žiedinių lenktynių čempionato paskutiniojo - šeštojo - etapo varžybos, kurių dalyviai kovojo dėl "Dolce Moto" taurių, ir Baltijos šalių pirmenybes vainikavusios trečiojo etapo lenktynės.

Nepabūgę prastų orų prognozių susirinko daugiau nei keturiasdešimt sportininkų iš Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos.

„Pretendent“ klasėje įdomioje kovoje pirmąją vietą iškovojo Marius Šliažas, dešimties ratų distanciją įveikęs per 12 min. 43 sek. Atsilikęs 8 sekundėmis, Žydrūnas Latoža užėmė antrąją vietą. Ant trečio pakylos laiptelio užlipo kaimyninės Lenkijos sportininkas Dariuszas Drazba.

Šiek tiek žiūrovus nuliūdino, kad „Rookie 600“ klasėje nestartavo itin pajėgūs meistrai iš „Coffee Racers“. Buvo laukiama įspūdingų pasirodymų, tačiau sportininkai užtruko rašydami protestus ir nespėjo pasiruošti varžyboms. Tad šioje klasėje startavo vos 6 lenktynininkai. Pirmas buvo „Navas Racing“ komandos narys Deivis Peteris, važiavęs „Yamaha“ motociklu bei geriausią ratą įveikęs per 1 min. 15 sek.

Antrąją vietą užėmęs latvis Ilmaras Rudzonis finišo liniją kirto 0,85 sekundės vėliau, o trečias finale finišavo iš paskutinės vietos startavęs Martynas Janušauskas.

Tarp 11 startavusių „Rookie 1000“ klasės lenktynininkų greičiausias finale buvo „Dolce Moto“ komandos atstovas Vitas Lopinys, aplenkęs Alvydą Nartautą bei estą Toomą Tomsoną.

Varžybų puošmena tapo „Superbike“ klasės finalas, kuriame greičiausias buvo vilnietis Šarūnas Pladas. „Dolce Moto“ klubo lenktynininkas kvalifikacijoje vieną 3350 m ilgio „Nemuno žiedo“ ratą įveikė per 1 min. 10,109 sek., pasiekęs naują trasos rekordą. Šis pasiekimas 0,05 sek. geresnis už ankstesnį rekordą, beje, irgi priklausiusį Š. Pladui.

Pastarasis sportininkas ateinančiais metais ketina startuoti motociklų žiedinių lenktynių pasaulio čempionate.

„Superbike“ klasėje antrąją vietą užėmė Vitas Lopinys, o trečias liko estas Toomas Tomsonas.

„Supersport“ klasėje nugalėtoju tapo latvis Ilmars Rudzons .

Komandinėje įskaitoje triumfavo „Dolce Moto“, aplenkusi „Navas Racing“ bei „Coffee Racers“.