„Neptūnas“ pirmą kartą istorijoje iškovojo LKL bronzą! (komentarai)

2013-05-14 00:48
„Neptūnas“ pirmą kartą istorijoje iškovojo LKL bronzą! (komentarai) / Vytauto Petriko nuotr.

Klaipėdos „Neptūnui“ jubiliejinis Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezonas tapo istoriniu. Uostamiesčio atstovai penktose mažojo finalo serijos rungtynėse 86:72 parklupdė Prienų „Prienus“ ir pirmą kartą klubo istorijoje iškovojo bronzos medalius!

Fantastiškai Prienuose iš toli atakavę klaipėdiečiai nuo varžovų ėmė tolti antrajame kėlinyje, po kurio turėjo 10 taškų pranašumą. Antroje rungtynių pusėje „Neptūnas“ atrėmė visus prieniškių bandymus ir leido priartėti tik iki 8 taškų žymos.

Statistika: „Neptūnas“: Deividas Gailius 18 (9 atk. kam.), Rashaunas Broadusas 17, Marius Runkauskas 12, Davidas McClure‘as 11.

„Prienai“: Gediminas Orelikas 15, Artūras Valeika ir Gintaras Kadžiulis po 12, Sim-Sander Vene ir Paulius Ivanauskas po 10.

Virginijus Šeškus („Prienų“ vyr. treneris): „Labai apmaudu. Jau geriau būtų buvę pralaimėti Klaipėdoje.  „Neptūnas“ pirmoje pusėje žaidė fantastiškai – pataikė 9 iš 12 tritaškių. Sunku žaisti, kai varžovai taip pataiko. Klaipėdoje jau rungtyniavome iš paskutinių jėgų. Dabar matėsi, kad mums reikia juos pavyti, o jėgų nebuvo. Pradėjome daryti vaikiškas klaidas. Kai kuriomis akimirkomis klaipėdiečiai pataikė neįtikėtinus metimus. Tai labai atsiliepia psichologiškai.

Duokite bet kurios komandos vidurio puolėjui tiek rungtynių paeiliui žaisti po 35-36 minutes. Taip pat nuo naujų metų verčiamės be pagrindinio įžaidėjo. Kaip bebūtų, sezonas yra puikus", V.Šeškaus žodžius cituoja portalas basketnews.lt.

Vytautas Šarakauskas („Neptūno“ puolėjas): „Laukiau šių medalių trejus metus. Vieną sykį buvo pavykę su „Šiauliais“, bet norėjosi daugiau. Manau, kad pagrindė pergalės priežastis, jog visos serijos metu išlikome komanda ir nepanikavome. Buvo lygių varžovų dvikova, bet sugebėjome išlaikyti šaltus nervus. Prienuose jau buvome kartą laimėję, tad nebuvo baisu grįžti atgal.

Jie ne tik visi gali pataikyti iš toli, bet ir žaidžia gerai baudos aikštelėje, supranta krepšinį bei demonstruoja komandinį žaidimą", - V.Šarakausko žodžius cituoja portalas basketnews.lt.

Rungtynių eiga

I kėlinys. „Prienai“ mačą pradeda tokiu penketu: Aurimas Valeika, Gediminas Orelikas, Gintaras Kadžiulis, Sim-Sander Vene ir Artūras Milaknis.

„Neptūno“ startinis penketukas: Martynas Mažeika, Deividas Gailius, Laurynas Mikalauskas, Rashaunas Broadusas ir Valdas Vasylius.

Sėkmingiau rungtynes pradeda šeimininkai - pelno 4 taškus, L. Mikalauskas atsako dėjimu iš viršaus, R. Broadusas ir M. Mažeika smeigia po tritaškį, iš toli pataiko ir G. Kadžiulis.

A. Valeika dar kartą deda į krepšį, S. Vene prideda 2 taškus. V. Vasylius tritaškiu mažina „Neptūno“ atsilikimą iki 11:14 (5 min).

R. Broadusas tęsia klaipėdiečių tritaškių konkursą. Amerikietis perima kamuolį ir išveda svečius į priekį. Prieniškių gynybą veržliu reidu su varžovo pražanga supjausto D. Gailius.

Šeimininkų taškų badą nutraukia P. Ivanausko tritaškis. Kitoje barikadų pusėje toliau žiba R. Broadusas.

P. Ivanauskas pataiko antrąjį savo tritaškį, A. Šarakauskas dvitaškiu rezultatą išlygina, Po pirmųjų dešimties minučių - lygybė (23:23).

II kėlinys. Geriausi snaiperiai yra iš Klaipėdos - tai dar kartą patvirtina nuo suolo pakilęs M. Runkauskas ir D. Gailius. „Neptūnas“ įgija 8 taškų pranašumą.

Skirtumą sumažina G. Kadžiulio tritaškis. G. Orelikas pataiko paskutinę atakos sekundę. M. Runkauskas toliau smaugia „Prienų“ gynybą tritaškiais. Tritaškių šou toliau tęsia G. Kadžiulis.

Du A. Butkevičiaus taškai su pražanga. D. McLure'as pataiko iš toli. Sužaidus 16 min. rezultatu 42:37 pirmauja „Neptūnas“.

D. Gailius smeigia eilinį „Neptūno“ tritaškį. Įspūdingas blokas „išašomas“ A. Labuckui. R. Broadusas „Prienų“ deficitą didina iki 10 taškų. Čia pat jis šiek tiek aptirpsta.

Paskutinę kėlinio sekundę iš aikštės kampo M. Runkauskas smeigia trečiąjį savo tritaškį. Po dviejų kėlinių rezultatau 52:42 pirmauja „Neptūnas“.

Iki didžiosios pertraukos sėkmingiausiai klaipėdiečių gretose rungtyniavo R. Broadusas (11 tšk), M. Runkauskas (9) ir D. Gailius (8).

„Prienų“ ekipai G. Kadžiulis pelnė 12, G. Orelikas ir P. Ivanauskas pridėjo po 6.

III kėlinys. Sėkminga svečių atkarpa ir „Neptūnas“ didina pranašumą jau iki 16 taškų. G. Kadžiulis nesugeba išsimesti kamuolio iš už galinės linijos per 5 sek.

R. Broadusas „išmaudo“ G. Oreliką gynyboje. D. McClure'as kala dar vieną vinį į „Prienų“ komandos karstą. Paprastai audringoje salėje šiuo metu girdisi tik „Neptūno“ fanų skanduotės. Po 25 min. kovos 64:47 pirmauja "Neptūnas'.

P. Ivanauskas pergudrauja D, Gailių ir pelno 2 taškus su pražanga. M. Mažeika pataiko užmindamas ant tritaškio linijos. A. Butkevičius ir A. Valeika apsikeičia tolimais šūviais.

G. Oreliko tritaškis paskutinę ketvirčio sekundę mažina „Prienų“ deficitą iki 10 taškų ir surinkusiems žiūrovams suteikia šiek tiek vilties.

IV kėlinys. Prieniškių entuziazmą mažina D. Gailius. Pirmosios trys minutės pasižymėjo keliais netaikliais „Neptūno“ tritaškaiis. G. Orelikas baudos metimais savo komandą prie klaipėdiečių artina iki 8 taškų žymos.

L. Mikalauskas baudžiamas nesportine pražanga. Tiesa, A. Valeika prameta abu baudos metimus, o šeimininkų ataka pasibaigia nesėkme.

D. Gailius pataiko iš vidutinio nuotolio, A. Valeika deda iš viršaus. Likus 4 min.„Neptūnas“ pirmauja užtikrintai - 81:67.

D. McClure'as kala iš viršaus. M. Runkauskas iš 8 metrų į „Prienus: pasiunčia į gilią depresiją. Svečiai paskutinėmis dvikovos sekundėmis atsigula aikštėje. “Neptūnas" triumfuoja - 86:72

Situacija prieš rungtynes

Paleistas šansas. Kazio Maksvyčio auklėtiniai LKL bronzą galėjo iškovoti „Švyturio“ arenoje. Tačiau traumų išretinti „Prienai“ uostamiesčio atstovus sugebėjo įveikti 90:81 ir sugrąžino seriją į Prienus. Minėtose rungtynėse krepšinio ekspertai favoritų etiketę vienareikšmiškai klijavo „Neptūno“ ekipai. Kaip bus šį kartą?

Namų efektas. „Prienai“ savų žiūrovų akivaizdoje pralaimi itin retai ir tikrai ne bet kam. Salėje visuomet vyrauja uždeganti atmosfera,  kuri krepšininkams suteikia papildomų jėgų. Visgi, „Neptūnas“ šioje serijoje svečiuose kartą jau laimėjo. Nors teigiama, kad serijos grąžinimas į Prienus klaipėdiečiams yra savižudybė, „Neptūnas“ istorinio šanso lengvai nepaleis.

Trauma. Pagrindinis uostamiesčio krepšininkų koziris – ilgesnis atsarginių žaidėjų suolelis. „Prienai“ rungtyniauja tik su 7 žaidėjais. Tai „Neptūno“ krepšininkai šioje serijoje jau išnaudojo – nuvarginę prieniškius šventė dvi dramatiškas pergales rungtynių pabaigoje. Ketvirtosiose rungtynėse Klaipėdoje sunkią traumą patyrė „Neptūno“ gynėjas Evaldas Dainys. Ar gynybos ramsčio netektis šiandien svečiam atsilieps smarkiai?

Istorija. Ketvirtąjį sezoną aukščiausioje šalies lygoje rungtyniaujantys prieniškiai jau gali pasigirti dvejais bronzos medalių komplektais. Ant prizininkų pakylos jie lipo du pastaruosius sezonus. Tuo tarpu nuo pat lygos įkūrimo LKL pirmenybėse besivaržantis „Neptūnas“ dėl šalies bronzos nesėkmingai kovojo 2006-2007 ir 2008-2009 metų sezonuose.

Lyderiai. Paskutinėse rungtynėse rezultatyviausiai klaipėdiečių gretose žaidė Deividas Gailius (28 taškai), Rashaunas Broadusas (17) ir Vytautas Šarakauskas. „Prienus“ į pergalę vedė Sim-Sander Vene (23), Gediminas Orelikas (22) ir Artūras Valeika (21). Ar užteks lyderių trejeto pastangų? Kas pajėgus šį vakarą išauti ir padėti savo klubui užkopti ant trečiojo LKL laiptelio? Visi atsakymai jau šį vakarą.