– Kokia pergalė lėmė tavo patekimą į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes?
– Mūsų sporte į olimpines žaidynes patenka vienas atstovas iš šalies. Reikėjo gerai pasirodyti keliose atrankinėse varžybose. Kelialapį į olimpiadą iškovojau 2014 metais pasaulio čempionate.
– Kur treniravaisi, ruošdamasis šių metų olimpiadai?
– Visas pasiruošimas vyko Europoje. Dalyvavau nemažai varžybų, o žiemos sezoną praleidau besitreniruodamas Ispanijoje ir Prancūzijoje.
– Kodėl taip anksti išvykstate į Rio?
(Su Juozu kalbėjome 2016 liepos 20 dieną telefonu, kai jis oro uoste laukė skrydžio į Rio – red. pastaba).
– Kadangi Rio de Žaneire nė karto nebuvau, nepažįstu tos vietos, tad su treneriu skrendame anksčiau, kad susipažintume ir šiek tiek pasiruoštume olimpinėms kovoms. Pavyko gauti informacijos apie vandenį — plauksime įlankoje, kur vanduo nešvarus, taip pat labai didelės srovės, tad nuvykę anksčiau, mėginsime susipažinti su šiomis sąlygomis. Mano olimpinis startas įvyks rugpjūčio 8 dieną.
– Ar tai bus tavo pirmasis apsilankymas Brazilijoje?
– Brazilijoje lankysiuos jau ne pirmą kartą — ten vyko pasaulio čempionatas, bet ne Rio de Žaneiro mieste. Su šalies klimatu ir laiko skirtumu jau esu susipažinęs, tad man tai nebus naujiena.
– Teko girdėti, kad kurį laiką tave kamavo trauma. Kokia tavo savijauta dabar?
– Turėjau seną sąnario problemą, tačiau gydytojai mane prižiūri, tad viskas gerai. Kai dalyvavau pasaulio taurės etape, peršalau ir buvau apsirgęs. Grįžau į Lietuvą, tačiau nespėjau pasveikti ir teko vykti į Europos čempionatą Helsinkyje, bet ten varžybų nebaigiau. Dabar jau esu pasveikęs. Jaučiuosi gerai.
– Kokie tavo lūkesčiai olimpiadoje?
– Man prognozuota 10—15 vieta, o kaip seksis — pamatysime. Kaip minėjau, sąlygos Rio bus labai specifinės, tad sunku pasakyti. Labai daug kas priklauso nuo oro ir kaip gerai pavyks pažinti pačią vietą. Tikiuosi, viskas bus gerai.
– Kaip susidoroji su jauduliu prieš varžybas?
– Šiek tiek įtampos būna prieš kiekvienas varžybas, ypač kai stovi prie starto linijos. Galvoji, kad tik viską padarytum gerai, ir ypatingos vietos emocijoms ar apmąstymams nebelieka.
– Šiemet baigei Lietuvos sporto universiteto magistrantūros studijas. Ar ateityje planuoji tapti treneriu?
– Dar apie dešimtmetį tikrai planuoju sportuoti. Galbūt kai baigsiu sportinę karjerą, pasuksiu ir į doktorantūrą?
– Kiek svarbu aukšto meistriškumo sportininkui studijos?
– Kai pradėjau studijuoti Lietuvos sporto universitete, jau sportavau ir turėjau nemažai praktinių žinių, tačiau vėliau, studijuojant magistrantūroje, gautos teorinės žinios taip pat labai padėjo ir padeda praktikoje, treniruočių metu.
– Ko prieš startus palinkėtum visiems olimpiečiams?
– Gero vėjo!
Naujausi komentarai