Olimpiniame festivalyje – profesionalų pamokos mėgėjams

Kai pasaulio sporto sirgaliai mėgavosi olimpinių žaidynių kovomis Tokijuje, tomis pat datomis Nida taip pat alsavo olimpiniu ritmu. Olimpinio festivalio "Tokyo 2020" metu kurorto svečiai galėjo išbandyti įvairias sporto veiklas, dalyvauti varžybose ir koncertuose.

Veiklos netrūko

Visas septyniolika dienų, kiekvieną rytą ir popietę, Nidoje buvo rengiamos mankštos ir treniruotės vaikams bei suaugusiesiems. Pastarieji turėjo unikalią galimybę sportuoti kartu su dvejų olimpinių žaidynių dalyve lengvaatlete Egle Balčiūnaite. Paplūdimyje bokso treniruotes surengė Lietuvos čempionas Tadas Tamašauskas ir Vytauto Balsio bei Modesto Zmuidinos duetas.

Kiekvienas norintis kasdien galėjo laiką leisti olimpinio švietimo veiklų palapinėje ar išbandyti skirtingas sporto šakas – irklavimą, šaudymą, plaukimą, buriavimą, šaudymą iš lanko ir t.t. Savo kultūrinę programą festivalyje pristatė ir Japonijos ambasados atstovai.

Kiekvienas norintis kasdien galėjo laiką leisti olimpinio švietimo veiklų palapinėje ar išbandyti skirtingas sporto šakas – irklavimą, šaudymą, plaukimą, buriavimą, šaudymą iš lanko ir t.t.

Festivalio dalyviai buvo kviečiami varžytis bėgimo basomis, vaikų akvatlono, keturių skirtingų bėgimo trasų, mini golfo ir "Laser-Run" varžybose bei išbandyti save turistinių baidarių žygyje su olimpiečiu Ričardu Nekriošiumi ar plaukiant irklente.

Sveikino ir ambasadorius

Vakarinėje programos dalyje kas vakarą lankėsi ir savo sportine patirtimi, žiniomis bei asmeninėmis istorijomis dalijosi vis kitas svečias – irkluotojas Rolandas Maščinskas, buvę plaukikai Tadas Duškinas ir Vytautas Janušaitis, buriuotojas Rokas Milevičius, krepšininkas Donatas Motiejūnas, lengvaatletės E.Balčiūnaitė, Jogailė Petrokaitė bei Modesta Morauskaitė, dviratininkas Gediminas Bagdonas, penkiakovininkė Ieva Serapinaitė ir kiti.

Taip pat čia apsilankė ir įspūdžiais iš Japonijos pasidalijo iš Tokijo grįžę dalyviai – irkluotojai Mindaugas Griškonis ir Armandas Kelmelis, buriuotoja Viktorija Andrulytė, šaulys Karolis Girulis bei lengvaatlečiai Adrijus Glebauskas ir Diana Zagainova.

Neužmiršta liko ir Tokijo žaidynių pagrindinė herojė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

"Sveikinu sėkmingai užbaigus Tokijo olimpines žaidynes, o ypatingi sveikinimai skrieja Laurai, iškovojusiai sidabro medalį šiuolaikinės penkiakovės varžybose. Taip pat sveikinu ir Lauros šeimą bei visus, prisidėjusios prie jos pergalės", – sveikinimo kalbą olimpinio festivalio uždarymo ceremonijoje pradėjo Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje patarėjas Koji Sugiyama.

Išdalijo 1 tūkst. medalių

L.Asadauskaitei-Zadneprovskienei sidabrinį medalį Tokijuje įteikusi Lietuvos olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė ir Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) narė Daina Gudzinevičiūtė net ir būdama Japonijoje taip pat sekė olimpinio festivalio Nidoje eigą.

"Esame labai dėkingi Neringos savivaldybei už bendradarbiavimą sukuriant šią olimpinę sporto šventę Nidoje. Džiaugiamės, kad daugiau nei dvi savaites vykusiose sportinėse veiklose ir renginiuose apsilankė tiek daug žmonių – buvo labai smagu iš Tokijo matyti šypsenas dalyvių veiduose. Net neabejojame, kad dėl olimpinio festivalio visiems jiems Tokijo žaidynės įsimins dar labiau", – kalbėjo D.Gudzinevičiūtė.

"Festivalį vertinu kaip labai pavykusį. Džiugu, kad pavyko sudominti ir išjudinti daugiau žmonių, nei tikėjomės. Aktyviausi jų išsidalijo net 1 tūkst. mūsų medalių, o bendrai suvenyrų išdalyta per 3 tūkst. Nors Nidoje poilsiaujančių žmonių pagrindinis tikslas – pailsėti ir neturėti jokio plano, mums pavyko pasyvų poilsį pakeisti aktyviu. Žmonės sportavo su šypsenomis ir geru oru, ir blogu – tai buvo nerealu", – pasakojo Lietuvos olimpinio fondo (LOF) direktorius Mantas Marcinkevičius.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių