Pasaulio dviračių plento čempionate – geriausias Lietuvos jaunimo pasiekimas per 15 metų

Vulongonge (Australija) vykstančio 95-ojo pasaulio dviračių plento čempionato jaunimo (iki 23 metų) asmeninėse lenktynėse laikui pirmadienį Lietuvos vyrų (elito) čempionas Aivaras Mikutis iškovojo 15-ą vietą.

Tai – aukščiausias mūsų šalies dviratininko pasiekimas pasaulio pirmenybėse šioje amžiaus grupėje per pastaruosius 15 metų, praneša Lietuvos dviračių sporto federacija.

Pasaulio jaunimo čempionu tapo 22 metų norvegas Sorenas Waerenskjoldas. Norvegijos vyrų (elito) vicečempionas, kuris buvo vyriausias dalyvis, 28,8 km distanciją įveikė per 34 min. 13,4 sek. (vid. greitis – 50,492 km/h). S.Waerenskjoldas pernai pasaulio čempionate tarp jaunimo buvo ketvirtas.

Sidabro medalį pelnė belgas Alecas Segaertas (+16,34 sek.), o bronzos – britas Leo Hayteris (+24,16 sek.).

Šilalės sporto mokyklos trenerio Kęstučio Česaičio išugdytas A.Mikutis, kuriam teko 15-asis numeris, startavo 30-as.

Lietuvis nugalėtojui pralaimėjo 1 min. 42,07 sek. (vid. greitis – 48,101 km/h). Aivaras 7,1 km atkarpoje buvo 20-as, 14,1 km atkarpoje – 16-as, 21,8 km atkarpoje – 17-as.

Paskutinėje atkarpoje Lietuvos dviratininkas pranoko Italijos jaunimo čempioną Davide Piganzoli ir olandą Micką van Dijke, kuris pernai pasaulio čempionate buvo penktas. Už 15-ą vietą A.Mikučiui („Ampler – Tartu2024“, Estija/Kauno SM „Gaja“), kuriam praėjusį penktadienį sukako 20 metų, atiteko 5 pasaulio reitingo taškai.

Lenktynėse dalyvavo 44 dviratininkai iš 31 šalies. Už Aivarą jaunesni buvo tik devyni sportininkai.

A.Mikutis pernai pasaulio čempionate tarp 67 dalyvių buvo 44-as.

Nuo 2002 metų, kai pasaulio jaunimo asmeninių lenktynių laikui čempionu tapo Tomas Vaitkus, geriau už A.Mikutį pasirodė tik Ignatas Konovalovas. Jis 2006 ir 2007 metų pasaulio čempionatuose buvo 12-as. Per pastaruosius 20 metų planetos pirmenybių asmeninėse lenktynėse laikui dalyvavo 10 Lietuvos dviratininkų.

Vyrų 34,2 km asmeninėse lenktynėse laikui (48 dviratininkai iš 30 šalių) sekmadienį Venantas Lašinis („Kaunas Cycling Team“) užėmė 33-ią vietą.

Čempionate Lietuvai atstovauja penki dviratininkai. Antradienį 6 val. 20 min. (Lietuvos laiku) prasidėsiančiose 28,8 km jaunių (17-18 metų) vaikinų asmeninėse lenktynėse laikui (52 dalyviai iš 32 šalių) startuos Lietuvos jaunių čempionas Rokas Adomaitis („Cannibal Team“) ir Aironas Gerdauskas (Utenos DSC). Aironas startuos šeštas (6 val. 58 min.), o Rokas – 28-as (8 val. 9 min.).