Paskirsčius 2010 m. valstybės lėšas sporto šakoms finansuoti, didžiausią kąsnį tradiciškai atsiriekė krepšinis.
Nors šalies sporto vadovai pastaruoju metu vakarus ir savaitgalius leisdavo palinkę prie popierių ir skaičiuotuvų, skurdaus 2010 m. sporto biudžeto dalybos vis tiek užsitęsė savaite ilgiau, nei planuota. Pasak Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) generalinio direktoriaus Rito Vaigino, mėginimai 39 mln. litų suma patenkinti visus sporto poreikius priminė bandymą šaukštu išsemti jūrą.
Daugiausia klausimų kilo dėl Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo (KKSRF), kurį šiemet sudaro 19,7 mln. litų, lėšų paskirstymo. Sporto organizacijos, pateikusios paraiškas gauti fondo finansavimą, iš KKSRF prašė iš viso 70 mln. litų.
"Bus daug nepatenkintų, bet tokia jau šiemet yra situacija", – teigė R.Vaiginas, šią savaitę iš laikinojo KKSD vadovo tapęs nuolatiniu.
Didžiausia dalis lėšų atiteko 2011 m. Lietuvoje vyksiančioms Europos pirmenybėms besirengiančiai Lietuvos krepšinio federacijai (LKF) – 3,5 mln. litų. Į šią sumą įskaičiuotas mokestis FIBA-Europai už teisę rengti čempionatą ir darbo grupės, organizuojančios pirmenybės, išlaidos.
Lengvosios atletikos federacijos sąskaita papilnės 650 tūkst., šiuolaikinės penkiakovės – 470 tūkst., plaukimo – 380 tūkst., imtynių – 332 tūkst., dviračių sporto – 320 tūkst., futbolo – 258 tūkst., bokso – 210 tūkst. litų.
Iš viso federacijoms iš KKSRF tiesiogiai padalyta apie 8 mln. litų. Tiesa, R.Vaiginas tvirtino, kad, priskaičiavus asignavimus, kuriuos KKSD skirs federacijoms iš savo biudžeto, ši suma ūgtelėtų iki 12 mln. litų.
Naujausi komentarai