Planetos jaunimo orientavimosi pirmenybėse lietuviai liko toli nuo lyderių

2016-07-12 08:39

Pasaulio jaunimo (iki 20 metų) orientavimosi bėgte čempionate Šveicarijoje pirmadienį vyko ilgos trasos varžybos.

Šarūno Mažeikos (BFL) nuotr.

Merginų grupėje nugalėjo suomė Anna Haataja, 6,5 km su 16 kontrolinių punktų trasą ir 310 m vertikalaus pakilimo įveikusi per 57 min. bei 37 sek.

Sidabro ir bronzos medalius iškovojo Šveicarijos sportininkės: antrąją vietą užėmė Valerie Aebischer (+1 min. 50 sek.), o trečiąją – Sofie Bachmann (+2:54).

Iš lietuvių geriausiai sekėsi Miglei Sušinskaitei, užėmusiai 68-ą vietą (+21:01). Deimantė Motiejūnaitė buvo 71-a (+21:34), Kastė Rutkauskaitė liko 75-a (+22:34), o Akvilė Bartkevičiūtė tenkinosi 76-a (+22:56) pozicija.

Merginų grupėje startavo 145 dalyvės.

Vaikinų grupėje prizines vietas užėmė tie patys sportininkai, kaip ir dieną prieš tai vykusiame sprinte. Nugalėjo šveicaras Joey'us Hadornas (65:01), antroji vieta atiteko taip pat šveicarui Thomui Curigeriui (+0:52), o trečiąją vietą užėmė švedas Isacas Von Krusenstierna (+2:04).

Pranas Germanavičius užėmė 111-ą (+27:18), Martynas Germanavičius -121-ą (+30:45), Rokas Vaitkus – 126-ą (+31:38), o Rokas Lipnickas – 129-ą vietą (+33:24).

Vaikinų grupėje startavo 164 dalyviai, turėję įveikti 8,8 kilometro su 21 kontroliniu punktu ir 450 m vertikalaus pakilimo trasą.