Plaukimo čempionato finiše – įvertinimas A. Šidlauskui ir U. Mažutaitytės rekordas

Anykščių baseine „Bangenis“ baigėsi tris dienas trukęs atvirasis Lietuvos plaukimo čempionatas trumpajame (25 m) baseine, skirtas Lietuvos plaukimo 95-mečiui paminėti. Tai paskutinės šiais metais Lietuvos plaukimo federacijos organizuojamos varžybos, po kurių šalies plaukikai pradės pasiruošimą artėjantiems olimpiniams metams ir svarbiausiam 2020 metų sezono startui – Tokijo olimpinėms žaidynėms.

Čempionate varžėsi beveik visa Lietuvos plaukikų delegacija, sugrįžusi iš Glazge vykusio Europos čempionato – čia startavo Andrius Šidlauskas, Deividas Margevičius, Arijus Pavlidi ir Kotryna Teterevkova.

Anyksčiuose taip pat dalyvavo Giedrius Titenis, Ugnė Mažutaitytė, Agnė Šeleikaitė, Povilas Strazdas ir kiti Lietuvos plaukikai.

Iš viso savo jėgas išmėgino daugiau nei 330 sportininkų iš 22 plaukimo klubų.

Paskutinę dieną sportininkai išsidalino dar 14 medalių komplektų, o taip pat buvo apdovanoti ir penki geriausi čempionato plaukikai (suskaičiavus trijose individualiose rungtyse surinktus FINA taškus).

Antrą čempionato aukso medalį iškovojo Julius Bačkulis. Anykštėnas vyrų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje finišavo pirmas per 22,81 sek. Antras atplaukė Titas Smailys (23,18), o trečią vietą užėmė 200 m l. stiliumi šalies čempionas Daniil Pancerevas (23,19). Iki sidabro jam pritrūko vos 0,01 sekundės.

Ugnė Mažutaitytė be konkurencijos tapo čempione moterų 200 m plaukimo nugara rungtyje. Distanciją U. Mažutaitytė įveikė per 2 min. 7,29 sek. ir pagerino Lietuvos rekordą. Ankstesnis geriausias šalies moterų rezultatas taip pat priklausė Ugnei (2.07,79). Sidabrą laimėjo Paulina Pekūnaitė (2.18,77), o bronzos medalis atiteko baltarusei Dziyanai Matveichyk (2.21,40).

Su nauju asmeniniu rekordu (1.55,51) 200 m nugara distanciją įveikė Arijus Pavlidi ir tapo šios rungties čempionu. Antrąją vietą užėmė Erikas Grigaitis (1.59,96), o trečias liko Rokas Juozelskis (2.02,13).

Moterų 200 m krūtine A finale – užtikrinta Kotrynos Teterevkovos pergalė. Čempionės laikas – 2 min. 24,58 sek. Sidabras atiteko jauniausiai finalo dalyvei Smiltei Plytnykaitei (2.39,84), o bronzą iškovojo jaunoji Baltarusijos plaukikė Darya Tayanka (2.41,79).

Analogiškame vyrų finale pergalingai finišavo Andrius Šidlauskas (2.07,81). Puikiai plaukęs ir naują šalies vaikinų iki 17 metų rekordą (2.10,37) užfiksavęs Aleksas Savickas užėmė antrą vietą ir aplenkė bronzą pelniusį Giedrių Titenį (2.16,73).

Moterų 100 m peteliške rungtyje vėl greičiausia buvo Radvilė Kerševičiūtė. Lietuvos čempionė nuotolį įveikė per 1 min. 3,68 sek. ir pasiekė naują asmeninį rekordą. Sidabras atiteko Agnei Šeleikaitei (1.04,42), o bronza – Augustei Jociūtei. (1.05,67).

Vyrų 100 m plaukimo peteliške A finale buvo pagerintas Lietuvos vaikinų iki 17 metų rekordas. Naujuoju rekordininku ir kartu sidabro medalį iškovojo Daniil Pancerevas (54,04). Ankstenis rekordas dar nuo 2002 metų priklausė Rimvydui Šalčiui (54,37). Šios rungties nugalėtoju tapo Deividas Margevičius (51,47). Prizininkų trejetą užbaigė trečią vietą užėmęs Benas Pauliukas (55,03).

Dar vienas šalies amžiaus grupių rekordas krito moterų estafetėje 4 x 100 m laisvuoju stiliumi. Aštuntą vietą užėmusi Impuls plaukimo akademijos komanda (Stela Švenčionytė, Rūta Balčiūnaitė, Laura Narkutė ir Smiltė Plytnykaitė), užfiksavo naują Lietuvos mergaičių iki 13 metų rekordą (4.17,89). Estafetę laimėjo Baltarusijos Gok Cor komanda (3.57,50), antra finišavo Vilniaus miesto sporto centro pirmoji komanda (3.57,82), trečios liko Kauno sporto mokyklos „Startas“ plaukikės (4.00,12).

Čempionato metu Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) prezidentas Emilis Vaitkaitis ir LPF generalinis sekretorius Tomas Pakštys penkiems sportininkams įteikė Lietuvos plaukimo meistro pažymėjimus. Šalies plaukimo meistro vardas suteiktas Aleksui Savickui, Daniil Pancerevui, Sauliui Valatkevičiui, Laurai Šliburytei ir Marijai Rutkauskaitei. Tarptautinio plaukimo meistro pažymėjimą atsiėmė Arijus Pavlidi.

400 m l. stiliumi, moterys

Anastasiya VASKEVICH, Baltarusija (4:19.90)

Yelizaveta RADZIUK, Baltarusija (4:23.34)

Ema BALČIŪTĖ (4:36.51)

100 m kompl. būdu, moterys

Erika MARTIŠIŪTĖ (1:06.18)

Smiltė PLYTNYKAITĖ (1:07.61)

Kamilė KUČAITĖ (1:08.46)

Geriausiu čempionato plaukiku buvo pripažintas Andrius Šidlauskas, iš viso iškovojęs šešis aukso medalius.