R. Jasiūnas Europos čempionate pakilo per 16 pozicijų

 • Teksto dydis:

Europos olimpinės IQFoil burlentės čempionatui įpusėjus Lietuvai atstovaujantis buriuotojas Rytis Jasiūnas per vieną dieną iš 30 vietos pakilo į 14-ąją. Šiuo metu jį nuo geriausiųjų dešimtuko, taigi ir nuo galimybės paskutinę čempionato dieną kovoti Medalių lenktynėse, skiria 18 taškų.

„Tai buvo dar viena sudėtinga diena ant vandens. Buriavimo sąlygos išliko labai apgaulingos ir „perskaityti“ ežerą buvo tikrai sunku. Nepaisant to, stengiausi išlikti susikoncentravęs ir tai atsipirko tikrai neblogais rezultatais. Vienose priešvėjinėse/pavėjinėse lenktynėse užėmiau 11 vietą ir tokią pat vietą ilgojoje Maratono rungtyje, kurios rezultatas įskaičiuojamas kaip dvejų lenktynių“, – džiaugėsi R. Jasiūnas.

Su tokiais rezultatais R. Jasiūną nuo geriausiųjų dešimtuko šiuo metu skiria 18 taškų. Būtent tie sportininkai, kurie paskutiniąją čempionato dieną užims pirmąsias dešimt pozicijų, turės teisę varžytis Medalių lenktynėse ir kovoti dėl Europos čempionato podiumo.

Kiek sudėtingiau trečiąją čempionato dieną sekėsi kitam auksiniame Europos čempionato laivyne buriuojančiam Lietuvos atstovui, olimpiečiui Juozui Bernotui, kuris po Maratono rungties iš 43 pozicijos nusileido į 54-ąją.

Vis dėlto, abu sportininkai pripažįsta, kad kol prieš akis dar kelios dienos lenktynių, daryti kažkokias išvadas ir apibendrinimus labai sunku.

„Galimybė kovoti Medalių lenktynėse išlieka, lygiai kaip ir galimybė nusileisti bendrojoje įskaitoje į žemesnę poziciją. Todėl svarbiausia – stengtis išlaikyti susikaupimą ir atiduoti visas jėgas“, – teigė R. Jasiūnas.

Pasak sportininko, Gardos ežere buriavimo sąlygos Europos čempionato dalyviams negaili taktinių iššūkių, o dėl didelės konkurencijos už kiekvieną klaidą sportininkams tenka sumokėti labai daug.

„Vėjas čia labai gūsiuotas ir besisukinėjantis. Taip pat smarkiai veikia reljefo efektai – kadangi ežeras yra siauras ir apsuptas kalnų, vėjas yra labai jų paveikiamas. Prie vieno kranto jis labai sustiprėja, tačiau kiek žemiau, įlankoje, susilpnėja. Ežero viduryje vėjas dažnai yra silpnesnis, tačiau retkarčiais, tam tikru paros metu, jis irgi gali sustiprėti ir pasisukti. Tai yra labai sudėtingos sąlygos taktiškai pasirinkti geriausią kelią per distanciją, dėl to sunku stabiliai atplaukti gerose, aukštose vietose“, – dalinosi R. Jasiūnas.

Olimpinės IQFoil burlentės Europos čempionate šiemet startuoja rekordinis skaičius dalyvių – virš 150 vyrų ir apie 100 moterų. Čia susirinko stipriausi žemyno ir pasaulio buriuotojai, tarp kurių – ir pasaulio čempionato, ir olimpiniai medalininkai. Europos čempionatas vyksta gegužės 17-22 dienomis Gardos ežere, Italijoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių