R.Federeris - atviro Prancūzijos čempionato nugalėtojas

2009-06-07 21:24
R.Federeris - atviro Prancūzijos čempionato nugalėtojas / AFP nuotr. R.Federeris po ilgos pertraukos vėl laimėjo vieną svarbiausių teniso turnyrų.

Švedas Robinas Soderlingas, atvirame Prancūzijos teniso čempionate eliminavęs daugelį pajėgesnių varžovų, tarp jų - ir pirmąją pasaulio raketę Rafaelį Nadalį, turnyro finale pajuto Rogerio Federerio jėgą.

Antroji pasaulio raketė šveicaras R.Federeris sekmadienį nugalėjo 23-iąjį pagal skirstymą R.Soderlingą 6:1, 7:6, 6: 4 ir laimėjo atvirą Prancūzijos čempionatą, vieną „Didžiojo kirčio“ („Grand Slam“) turnyrų.

R.Federeris kartu su pagrindiniu prizu laimėjo ir 1,06 mln. eurų. R.Soderlingui atiteko perpus mažesnė suma.

Į pergalių kelią pagaliau sugrįžęs 27 metų R.Federeris laimėjo 14-ąjį „Didžiojo kirčio“ turnyrą karjeroje ir pakartojo legendinio amerikiečio Pete'o Sampraso rekordą. Beje, „Roland Garros“ turnyrą šveicaras laimėjo pirmąkart.

Moterų vienetų varžybas, kaip jau skelbta, laimėjo rusė Svetlana Kuznecova, finale įveikusi tėvynainę Dinarą Safiną.