„Roland Garros“ kortuose - pirmosios staigmenos

2009-05-31 17:19
„Roland Garros“ kortuose - pirmosios staigmenos / „Scanpix“ nuotr. N.Djokovičius pasitraukė iš Prancūzijos čempionato gerokai anksčiau laiko.

„Roland Garros“ kortuose vykstančiose atvirosiose Prancūzijos teniso pirmenybėse, kurių bendrą prizų fondą sudaro 16,1 mln. eurų, šeštadienį baigėsi vienetų varžybų šešioliktfinalio mačai.
Vyrų vienetų varžybų trečiajame rate nepasisekė ketvirtąjį reitingą turinčiam serbui Novakui Džokovičiui, kuris 4:6, 4:6, 4:6 nusileido 29-ąjai raketei vokiečiui Philippui Kohlschreiberiui.
Kiti trys pirmojo aštuntuko žaidėjai šeštadienį įveikė šešioliktfinalio barjerą: antrąjį reitingą turintis praėjusių metų finalininkas šveicaras Rogeris Federeris 4:6, 6:1, 6:4, 6:4 įveikė prancūzą Paulą-Henrį Mathieu, penktas pagal skirstymą argentinietis Juan Martin Del Potro 6:4, 7:5, 6:4 įrodė savo pranašumą prieš rusą Igorį Andrejevą, o šeštas pagal reitingą amerikietis Andy Roddickas 6:1, 6:4, 6:4 nugalėjo prancūzą Marcą Gicquelį.
Kitų šeštadienį pasibaigusių šešioliktfinalio mačų rezultatai:
Tommy Haas (Vokietija) - Jeremy Chardy (Prancūzija) 7:5, 6:3, 4:6, 6:4;
11-Gael Monfils (Prancūzija) - 24-Jurgen Melzer (Austrija) 6:2, 4:6, 6:3, 6:1;
9-Jo-Wilfried Tsonga (Prancūzija) - Christophe Rochus (Belgija) 6:2, 6:2, 6:2;
16-Tommy Robredo (Ispanija) - Maximo Gonzalez (Argentina) 4:6, 7:5, 6:1, 6:0.
Moterų varžybose staigmeną pateikė trisdešimtoji pagal skirstymą australė Samantha Stosur, 6:3, 4:6, 6:1 įveikusi ketvirtąjį reitingą turėjusią olimpinę čempionę rusę Jeleną Dementjevą.
Į aštuntfinalį šeštadienį pateko ir trys pirmojo aštuntuko žaidėjos: 2002 metais turnyrą „Roland Garros“ kortuose laimėjusi antroji raketė amerikietė Serena Williams 4:6, 6:3, 6:4 palaužė ispanė Maria Jose Martinez Sanchez pasipriešinimą, penktoji turnyro raketė serbė Jelena Jankovič 6:1, 6:1 sutriuškino australę Jarmilą Groth ir septintoji pagal reitingą rusė Svetlana Kuznecova 6:1, 6:3 nugalėjo vengrę Melindą Czink.
Pergales šeštadienį iškovojo ir aštuntfinalyje žais lenkė, baltarusė, kanadietė, prancūzė bei rumunė:
12-Agnieszka Radwanska (Lenkija) - Kateryna Bondarenko (Ukraina) 6:2, 6:4;
9-Viktorija Azarenka (Baltarusija) - 22-Carla Suarez Navarro (Ispanija) 5:7, 7:5, 6:2;
24-Aleksandra Wozniak (Kanada) - Lourdes Dominguez (Ispanija) 6:2, 3:6, 6:3;
Virginie Razzano (Prancūzija) - Tathiana Garbin (Italija) 7:5, 7:5;
Sorana Cirstea (Rumunija) - 10-Caroline Wozniacki (Danija) 7:6 (7:3), 7:5.