Rusai „Žalgiriui“ smogė atgal. Kaip bus Krasnodare? (komentarai)

2013-05-28 21:41
Rusai „Žalgiriui“ smogė atgal. Kaip bus Krasnodare? (komentarai) Rusai „Žalgiriui“ smogė atgal. Kaip bus Krasnodare? (komentarai) Rusai „Žalgiriui“ smogė atgal. Kaip bus Krasnodare? (komentarai) Rusai „Žalgiriui“ smogė atgal. Kaip bus Krasnodare? (komentarai) Rusai „Žalgiriui“ smogė atgal. Kaip bus Krasnodare? (komentarai) Rusai „Žalgiriui“ smogė atgal. Kaip bus Krasnodare? (komentarai) Rusai „Žalgiriui“ smogė atgal. Kaip bus Krasnodare? (komentarai) Rusai „Žalgiriui“ smogė atgal. Kaip bus Krasnodare? (komentarai) Rusai „Žalgiriui“ smogė atgal. Kaip bus Krasnodare? (komentarai) Rusai „Žalgiriui“ smogė atgal. Kaip bus Krasnodare? (komentarai) Rusai „Žalgiriui“ smogė atgal. Kaip bus Krasnodare? (komentarai) Rusai „Žalgiriui“ smogė atgal. Kaip bus Krasnodare? (komentarai) Rusai „Žalgiriui“ smogė atgal. Kaip bus Krasnodare? (komentarai) Rusai „Žalgiriui“ smogė atgal. Kaip bus Krasnodare? (komentarai) Rusai „Žalgiriui“ smogė atgal. Kaip bus Krasnodare? (komentarai) Rusai „Žalgiriui“ smogė atgal. Kaip bus Krasnodare? (komentarai) Rusai „Žalgiriui“ smogė atgal. Kaip bus Krasnodare? (komentarai) Rusai „Žalgiriui“ smogė atgal. Kaip bus Krasnodare? (komentarai) Rusai „Žalgiriui“ smogė atgal. Kaip bus Krasnodare? (komentarai) Rusai „Žalgiriui“ smogė atgal. Kaip bus Krasnodare? (komentarai) Rusai „Žalgiriui“ smogė atgal. Kaip bus Krasnodare? (komentarai) Rusai „Žalgiriui“ smogė atgal. Kaip bus Krasnodare? (komentarai) Rusai „Žalgiriui“ smogė atgal. Kaip bus Krasnodare? (komentarai) Rusai „Žalgiriui“ smogė atgal. Kaip bus Krasnodare? (komentarai) Rusai „Žalgiriui“ smogė atgal. Kaip bus Krasnodare? (komentarai) Rusai „Žalgiriui“ smogė atgal. Kaip bus Krasnodare? (komentarai) Rusai „Žalgiriui“ smogė atgal. Kaip bus Krasnodare? (komentarai) Rusai „Žalgiriui“ smogė atgal. Kaip bus Krasnodare? (komentarai) Rusai „Žalgiriui“ smogė atgal. Kaip bus Krasnodare? (komentarai) Rusai „Žalgiriui“ smogė atgal. Kaip bus Krasnodare? (komentarai) Rusai „Žalgiriui“ smogė atgal. Kaip bus Krasnodare? (komentarai)

Kauno „Žalgiris“ VTB Vieningosios lygos antrosiose pusfinalio rungtynėse patyrė skaudžią nesėkmę. Žalgiriečiai namuose 63:85 buvo priversti pripažinti Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ komandos pranašumą.

Lygi varžovų kova vyko pirmuosius du kėlinius. Vėliau svečiai iš Rusijos spurtavo, o vienu ketvirtajame kėlinyje žalgiriečių deficitas buvo išaugęs net iki 27 taškų. Rungtynių pabaigoje „Lokomotiv“ smaginosi dėjimų serija.

Ar tai buvo paskutinės kauniečių rungtynės namuose šį sezoną sužinosime jau greitai. Išlyginę pusfinalio serijos rezultatą Krasnodaro krepšininkai grįžta namo, kur pirmadienį priims reabilituotis sieksiantį „Žalgirį“.

Statistika. „Žalgiris“: D. Lavrinovičius 12, A. Juškevičius 11, O. Lafayette‘as 9, M. Kuzminskas 8, V. Lipkevičius ir M. Popovičius po 7. „Lokomotiv-Kuban“: D. Brownas 23, V. Likhodejus 17, R. Hendrixas 12, N.Calathesas ir M. Kalnietis po 10, S.Jasaitis 7.

„Žalgirio“ strategas Joanas Plaza: „Galbūt kai kas po vakar rungtynių kai kas svajojo, kad ši serija baigis rezultatu 3:0, tačiau tik ne aš. Žaidėjams sakiau, kad reikės didžiulės energijos ir atsidavimo gynyboje. Varžovai nuo pat pradžių žaidė labai aktyviai. Tai galite spręsti iš jų dėjimų. Surinkome tik 7 pražangas. Tai rodo mūsų menkas pastangas gynyboje. “Žalgirio„ veido neparodė nei vakararykščios, nei šiandienos rungtynes. Dabar laukia kelionė į Krasnodrą ir mes pasiryžę kautis iki galo“.

„Lokomotiv-Kuban“ treneris Jevgenijus Pašutinas. „Pavyko išvengti klaidų, pagerinti gynybą. Ištaisėme žaidimo broką, kuris buvo vakar. Sustabdėme brolius Lavrinovičius, Mindaugą Kuzminską, Oliverį Lafaytte'ą. Lengvų metimų “Žalgiris„ šiandien neišmetė. Mūsų puolimas taip pat buvo gyvesnis. Sekėsi žaisti derinį “2 prieš 2". Dabar serija keliasi į Krasnodarą ir viskas prasideda iš naujo“.

Rungtynių eiga

I kėlinys. „Žalgirio“ startinis penketas: Oliveris Lafayette'as, Marko Popovičius, Mindaugas Kuzminskas, Mario Delašas ir Darjušas Lavrinovičius.

Šeimininkų taškų sąskaitą taiklioms baudomis atidaro D. Lavrinovičius, M. Kuzminskas pasižymi dėjimu greitoje atakoje. Varžovų gretose žiba lietuviai  - S. Jasaitis pataiko iš toli, 4 taškus prideda M. Kalnietis.

Po M. Popovičiaus perdavimo D. Lavrinovičius deda iš viršaus su oponento pražanga.  Brolį gražiu perdavimu apdovanoja ir O. Lafayette'as. Įpusėjus kėliniui rezultatu 10:9 priekyje „Žalgiris“.

N. Calathes smeigia tritaškį. Pirmąjį kauniečių tolimą metimą pataiko O. Lafayette'as. Tritaškių fiesta tęsiasi - V. Likhodei'us didina „Lokomotiv“ pranašumą iki 5 taškų. Po pirmojo kėlinio „Žalgirs“ vejasi - 16:21.

II kėlinys. V. Lipkevičius rusų klubo gynybą supjausto veržliu reidu. A. Juškevičius išprovokuoja varžovo pražangą. Baudos metimus Adas realizuooja tiksliai. „Žalgirio“ Įžaidėjas pataiko iš toli.

Po D. Browno dėjimo svečiai aptirpusį skirtumą padidina iki 7 taškų. „Žalgiris“ suklysta pora kartų iš eilės ir įpusėjus kėliniui jau atsilieka 9 taškais - 23:32.

R. Kaukėnas ir D. Lavrinovičius prideda po dvitaškį. S. Jasaitis kala kamuolį iš viršaus. Priartėti neleidžia ir jau 10 taškų pelnęs V. Likhodei'us.

M. Popovičiaus tritaškis ir D. Lavrinovičiaus dvitaškis mažina žalgiriečių deficitą iki 2 taškų. Kėlinio pabaigoje D. Brownas svečių iš Krasnodaro pranašumą padidino iki 38:34.

Iki didžiosios pertraukos rezultatyviausiai „Žalgirio“ gretose rungtyniavo D. Lavrinovičius (8 tšk), M. Popovičius (7) ir O. Lafayette'as (5).

III kėlinys. D. Brownas kėlinį pradeda dvitaškiu. M. Kalnietis taiklus iš toli. „Žalgirio“ taškų badą nutraukia R. Kaukėnas. D. Brownas toliau baudžia kauniečių gynybą, S. Jasaitis deda iš viršaus. Žalgiriečių deficitas išauga iki 36:48 (33 min).

N. Kalathes tritaškiu didina „Lokomotiv“ pranašumą iki 18 taškų. Graiko ir D. Browno duetas toliau išlieka neįmenama mįsle „Žalgirio“ gynybai.

D. Lavrinovičius ir M. Kuzminskas bando reanimuoti kauniečių puolimą. Po jų taškų žalgiriečių deficitas mažėja iki 14 taškų. Sėkmingą šeimininkų atkarpą pratęsia O. Lafayette'o tritaškis.

M.Kalnietis atsako tuo pačiu. Kėlinį užbaigia D. Lavrinovičiaus dvitaškis. Sužaidus 30 min. „Žalgiris“ atsilieka 48:62.

IV kėliinys. 6  iš eilės R. Hendrixo taškai „Lokomotiv“  ekipai susikrauna rekordinį 20 taškų pranašumą. R. Hendrixas ir toliau smaginasi dėjimais iš viršaus. Šeimininkų gretose pasipila klaidos. V. Likhodei'us tritaškiu didina „Lokomotiv“ pranašumą iki 74:50 (35 min).

Likusi kėlinio dalis tebuvo formalumas. „Lokomotiv“ Kaune švenčia pergale rezultatu 85:63.

Situacija prieš rungtynes

Paneigė prognozes. Po blankokos ketvirtfinalio serijos su Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ krepšinio specialistai prakalbo, jog „Žalgiris“ išsikvėpė, o Europos taurės laimėtojas „Lokomotiv-Kuban“ yra ant bangos ir kauniečius turėtų įveikti. Tokius svarstymus uraganinis žalgiriečių žaidimas sumalė į miltus. Vakar Kaune iš toli fantastiškai atakavę šeimininkai svečius iš Rusijos sutrypė net 80:53, o apie gynybos intensyvumą už save kalba praleisti taškai.

J. Plazos veiksnys. Apie nuostabų specialisto iš Ispanijos darbą prirašyta užtektinai. Tačiau panašu, kad charizmatiškasis strategas sugebėjo savo auklėtinius dar kartą pažadinti iš letargo miego ir priminti – sezonas dar nesibaigė ir apie atostogas negali būti jokios kalbos. „Noriu būti pirmasis „Žalgirio“ treneris istorijoje, kuris klubą atvedė į Vieningosios lygos finalą“, - tikslų neslėpė J. Plaza.

Žemė po kojomis. Tiesa, „Žalgirio“ treneris įvykiams už akių neužbėga ir įspėja – šiandien dvikova gali būti visiškai kitokia. „Tai yra atkrintamosios varžybos, o mūsų priešininkas šiemet jau laimėjo Europos taurę. To turime neužmiršti. Privalome mažiau klysti ir taikliau atakuoti iš dviejų taškų zonos“, - pagrindinius savo komandos rezervus įvardino J. Plaza.

„Žalgirio“ trio. Vakarykštėse rungtynėse kauniečius užtikrintai į pergalę vedė Kšištofas Lavrinovičius (19 tšk), Mindaugas Kuzminskas (15) ir Darjušas Lavrinovičius (8). Iš viso šis trejetas pelnė daugiau nei pusę komandos taškų – 42 iš 83. Priešininkams neverta pamiršti, kad bet kada sėkmingai sužaisti gynėjų liniją sudarantys Oliveris Lafaytte‘as, Rimantas Kaukėnas ir Adas Juškevičius, vidurio puolėjas Robertas Javtokas. Kas kauniečių gretose sužibės šiandien?

Sūnus paklydėlis. „Žalgirio“ sistemoje išaugęs Mantas Kalnietis vakar buvo rezultatyviausias savo komandoje. Lietuvis per beveik 27 min. pelnė 12 taškų, tačiau tai menka paguoda. Kitas lietuvis Simas Jasaitis per 20 min. pasižymėjo 4 taškais.