S. Vanbellingenas: negaliu praleisti mėgstamiausių savo lenktynių

 • Teksto dydis:

Praėjusį savaitgalį vykusiame „Aurum 1006 km lenktynių“ pristatyme sostinės Gedimino prospekte renginį organizuojančios VšĮ „Promo Events“ direktorius Darius Jonušis susirinkusius patikino, jog dalyvių sąrašas dar toli gražu ne pilnas ir organizatoriai laukia dar kelių pajėgių komandų paraiškų.

Pirmoji vakar registracijos formalumus baigė tvarkyti „Strack Racing By JR Motorsport“ komanda iš Nyderlandų.

Joosto Ursemo vadovaujamos ekipos lenktynininkai Steve'as Vanbellingenas, Tedas van Viletas ir Basas Schoutenas į Palangos trasą išvairuos keturių litrų darbo tūrio variklį turintį „BMW E92 M3“ automobilį ir varžysis SP4 klasėje.

Tai ne lietuviškojo maratono naujokai. Veikiau galima būtų sakyti, jog ir ekipos vadovai, ir sportininkai Palangą pažįsta ne blogiau nei pamėgtus kampelius savo gimtinėje.

„Didžiausio Baltijos šalyse automobilių sporto renginio organizatoriui Dariui aš jau seniai kartoju, jog tiesiog privalau būti čia, – sako vyriausias iš lenktynininkų 55-erių S. Vanbellingenas. – Tai mėgstamiausios mano lenktynės ir aš su didžiuliu džiaugsmu vykstu aplankyti senų draugų, kuriuos sutinku Lietuvoje, o taip pat savo sirgalių, kurių, pasirodo, įgijau ne tiek jau ir mažai“.

Steve'as Palangoje dalyvavo bemaž pusėje lenktynių, kiek jų čia vyko. Du kartus kopė ant aukščiausiojo nugalėtojų pakylos laiptelio. Pirmąsyk 2010 m., kai drauge su Wardu Sluysu ir Benny'iu Smetsu, vairuodami „BMW Silhoutte“, pirmi kirto finišo liniją.

Antrąsyk S. Vanbellingenui tokia sėkmė nusišypsojo 2018 m. mišrioje „Palanga Spa Hotel by EMG Motorsport“ komandoje, kurioje drauge su lietuviais Robertu Kupčiku ir Nemunu Dagiliu įrodė savo pranašumą vairuodami „Porsche 911 GT3 Cup“.

Tąsyk būtent svečiui buvo patikėtas „Aurum 1006 km lenktynių“ finišas, įprasminęs visas jo atstovaujamos ekipos pastangas ir lūkesčius.

Steve'as pirmas kirto finišo liniją, nuvažiavęs visą 373 ratų 1006 km distanciją per 8 val. 41 min. 59,272 sek. ir užfiksavęs naują šių lenktynių trukmės rekordą.

„Tokių lenktynių pamiršti neįmanoma, – po varžybų renginio spaudos centrui sakė pergalingo finišo autorius. – Retai taip nutinka, kad po daugiau nei 1000 km abi pirmosios prizininkės finišuotų atsilikusios viena nuo kitos mažiau nei vienu ratu, todėl tai tik didina pergalės kainą“.

V. Pilkausko ir A. Strumilos nuotr.

2016 m. Steve'as Palangoje kopė ant antrojo bendrosios įskaitos laimėtojų pakylos laiptelio.

Įdomus faktas, Nyderlandų žiedinių lenktynių meistrai į „Aurum 1006 km lenktynes“ atvyksta tos pačios sudėties kaip ir pernai ir vairuos tą patį automobilį.

Netgi jų pamėgtą startinį 21-ąjį numerį lenktynių organizatoriai teigia išsaugoję J. Ursemo komandai.

„Pernai šios ekipos sportininkai vos ne iki finišo pretendavo į prizininkų trejetuką ir tik apmaudi klaida su kuro resursais juos privertė tenkintis šeštąja bendrosios įskaitos vieta, – prisimena D. Jonušis. – Tikiu, jog šiemet jie sugrįžta širdyje siekdami revanšo už paskutiniąją prizininkų šešetuko poziciją, kuri daugeliui – svajonių svajonė“.

Nepakitusi, reiškia iki smulkmenų susistygavusi komandos sudėtis, pasitikėjimas tuo pačiu koviniu ginklu tik patvirtina, jog ši ekipa iš Nyderlandų nusiteikusi itin rimtai.

Dvejais metais už Steve'ą jaunesnis T. van Viletas – daugelio ilgų nuotolių žiedinių lenktynių dalyvis ir prizininkas. „24H GT Series European Championship“ 2019 m. jis laimėjo bronzą, o po metų – sidabrą.

Jauniausiais 27-erių B. Schoutenas laikomas greičiausiu iš visų komandos lenktynininkų. Tą jis sėkmingai įrodė 2020 m. „GT4 European Series“ lenktynėse, pelnęs sidabrą, pernai sėkmingai lenktyniavęs „24H TCE Series powered by Hankook“, „GT Cup Open Europe“ ir kitose varžybose.

Kaip šiemet seksis svečiams iš Nyderlandų, pamatysime jau netrukus – liepos 13–16 d. vyksiančiose 23-iosiose paeiliui, didžiausiose Baltijos šalyse „Aurum 1006 km lenktynėse“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių