Šaudymo iš lanko meistrai pagerino 28 Lietuvos rekordus

2009-07-09 20:19
Šaudymo iš lanko meistrai pagerino 28 Lietuvos rekordus / LLF nuotr.

Smiltynėje surengtame Lietuvos šaudymo iš lanko čempionate paaiškėjo taikliausi šalies lankininkai. Varžybose pagerinti net 28 nacionaliniai rekordai.

Olimpinių lankų grupėje čempionu tapo klaipėdietis Taurūnas Lubys. Finalo dvikovoje jis 94:89 nugalėjo 2006 metų Lietuvos čempioną klaipėdietį Lenardą Bernotą. Trečioji vieta teko klubo „Auksinis šaulys“ sportininkui iš Šiaulių Kostui Šliauteriui. Tarp moterų geriausiai sekėsi vilnietei Ingai Kizeliauskaitei, kuri lemiamoje dvikovoje 87:81 nugalėjo vilnietę Vitą Akstinaitę. Bronzą iškovojo vilnietė Milda Kiškytė.

Jaunių čempionu vaikinų grupėje tapo vilnietis Adomas Baranauskas, 102:101 įveikęs net tris šalies rekordus pagerinusį kaunietį Igną Morkeliūną. Bronzos medalis įteiktas kauniečiui Modestui Latkauskui. Merginų grupėje triumfavo vilnietė Emilija Vasilevskytė. Antra liko vilnietė Gerda Pociūnaitė. Trečios vietos apdovanojimu pasipuošė lankininkė iš Kauno Kamilė Platakytė.

Skriemulinių lankų varžybose vyrų grupėje geriausiai pasirodė Lietuvos lankininkų federacijos (LLF) prezidentas, tarptautinės klasės sporto meistras kaunietis Vladas Šigauskas. Jis finalo dvikovoje 115:110 įveikė 2008 metų čempioną, LLF viceprezidentą ir taip pat daugkartinį Lietuvos rekordininką iš sostinės Mindaugą Baranauską. Vladas Šigauskas pagerino net keturis Lietuvos rekordus. Nuo V.Šigausko neatsiliko ir M.Baranauskas, kuris taip pat pagerino net tris šalies rekordus senjorų grupėje. Trečiąją vietą užėmė šaulys iš Latvijos Viktoras Avsjukas.

Moterų grupėje Lietuvos čempione tapo tarptautinės klasės sporto meistrė, daugkartinė Lietuvos rekordininkė, sportininkė iš Kauno Jelena Babinina, finalo dvikovoje 108:102 nugalėjusi sportininkę iš Latvijos Mariją Antonovą. J.Babinina pagerino vieną šalies rekordą. Trečiąją vietą iškovojo kaunietė Asta Kijauskienė.

Jaunių grupėje, pagerinęs keturis šalies rekordus, Lietuvos čempionu tapo vilnietis Vilius Švedas. Jis 109:104 įveikė tris šalies rekordus pagerinusį kitą sostinės atstovą Simoną Jakubauską.

Komandų varžybose olimpiniais lankais taikliausiai šaudė Klaipėdos „Harmonijos“ vyrai (Lenardas Bernotas, Taurūnas Lubys ir Vidmantas Vaičekauskis), finale 212:180 įveikusi Vilniaus „Lankininkų sporto klubo II“ ekipą (Kęstutį Timinską, Tomą Adomavičių, Ugnių Timinską). Nugalėtojai, surinkę 3648 taškus, 33 taškais pagerino šalies rekordą. Bronzos medaliais tenkinosi „Kauno lankininkų I“ komanda (Arvydas Čepulinis, Valdas Galubickas, Ignas Monkeliūnas).

Aukso medalius moterų grupėje iškovojo Vilniaus „Lankininkų sporto klubo II“ trijulė (Inga Kizeliauskaitė, Dalia Čiupailienė, Inga Rabikauskaitė), finale 174:164 įveikusi Vilniaus „Lankininkų sporto klubo I“ komandą (Vitą Akstinaitę, Mildą Kiškytę, Liną Baranauskaitę). Trečiąją vietą užėmė Vilniaus „Lankininkų sporto klubo III“ komanda (Rūta Papievytė, Emilija Vasilevskytė, Gerda Pociūnaitė).

Skriemuliniais lankais taikliausiai šaudė Vilniaus „Lankininkų sporto klubo I“ komanda (Mindaugas Baranauskas, Tomas Liekis, Vilius Švedas), finale 218:191 įveikusi Vilniaus „Lankininkų sporto klubo II“ ekipą (Joną Ivancevičių, Petrą Dagį, Simoną Jakubauską). Treti - Kauno šaudymo iš lanko asociacijos šauliai (Vladas Šigauskas, Deividas Čijauskas, Povilas Šarakauskas).