Senjorai skina pergales

2009-07-08 23:59

Vilniuje vykęs Lietuvos senjorų lengvosios atletikos čempionatas buvo dosnus klaipėdiečiams.

Vingio stadione vykusiose varžybose du aukso medalius iškovojo 400 ir 800 m distancijas bėgusi Inga Januškevičienė. Ratą aplink aikštę neseniai į "Ąžuolo" klubą atėjusi 36-erių bėgikė įveikė per 1 min. 02,36 sek., du ratus – per 2 min. 38,07 sek.

Ilgaamžiškumo pavyzdį visiems rodo 74-erių klaipėdietis Jonas Mažeika. Jis laimėjo rutulio stūmimo rungtį.

Bronzos medaliu šis sektorius buvo dosnus Vladui Zaniauskui. Be to, 62 metų atletas tapo šalies vicečempionu ieties metimo varžybose.

Į pasą nežiūri ir 64-erių uostamiesčio lengvosios atletikos legenda Jadvyga Putinienė. Ji taip pat šventė pergalę toliausiai nustūmusi rutulį.

Čempiono vardu galės didžiuotis šuolininkas į aukštį 55-erių Vytautas Milius. Jis įveikė kartelę, buvusią 155 cm aukštyje.

Dar Klaipėdos komandai bronzos medalį kūjo metimo sektoriuje iškovojo Kazimieras Vilčinskas.

Trečiąją vietą 100 m rungtyje užėmė už savaitės 45-ąjį gimtadienį švęsiantis gargždiškis Algirdas Petravičius.

Arti prizininkų beveik visose rungtyse buvo "Ąžuolo" klubo vadovas Gintaras Pridotkas.

"Kol senjorų varžybose rezultatai bus perskaičiuojami pagal koeficientus, tol man medalių teks palaukti", – atsiduso dėl jaunesnio amžiaus už prizininkų ribos liekantis Klaipėdos universiteto dėstytojas.

Čempionato metu pagerinta 16 Lietuvos senjorų įvairių amžiaus grupių rekordų. Tačiau klaipėdiečių tarp rekordininkų nėra.

Net penkias rungtis (svarsčio, ieties, kūjo ir disko metimas, metimų penkiakovė) laimėjo 75-erių vilnietis Antanas Černiauskas.