Sporto mokyklos „Gaja“ stadione Partizanų g. išsirikiavo septynios dešimtys dalyvių. Jie varžėsi ilgųjų ir istorinių lankų, paprastųjų, skriemulinių ir olimpinių lankų grupėse. Pastaroji – gausiausia.
Į Pasaulio čempionatą olimpinių lankų vyrų komanda (trys lankininkai) ir olimpinių lankų viena moteris. O taip pat skriemulinių lankų vyrų komanda (trys lankininkai) ir viena skriemuliniu lanku šaudanti mergina.
Iš trijų įskaitinių varžybų bus vertinami du geriausi rezultatai. Galimybę patekti į rinktinę yra išsaugoję nemažai dalyvių, todėl laukia intriga.
Šį turnyrą organizuojančio sporto klubo „Kauno lankininkai“ vadovas Algimantas Petrauskas pasakojo, kad lankų sportas vis labiau populiarėja. Išbandyti, pasiekti bent šiokių tokių nori vis daugiau žmonių.
„Norėtųsi sulaukti daugiau ambicingų sportininkų, pasiryžusių sudaryti konkurenciją geriausiems lankininkams. Kuo didesnė konkurencija, tuo aukščiau kyla bendras sportininkų lygis ir jų rezultatai“, – kalbėjo A. Petrauskas.
Lankininkų varžybos – atviros, neribojamas nei dalyvių amžius, nei meistriškumas. „Klaipėdoje turime lankininką, kuriam berods 84 metai ir jis vis dar šaudo“, – teigė organizatorius.
Lankininkų turnyrai vyksta lauke. Palankiausias oras, kai nelyja, nebūna per karšta, bet ir ne per šalta. Labiausiai trukdo didesnis vėjas, ypač gūsiai. Nedidelis lietus didelio poveikio taiklumui neturi.
„Gūsis pūstelėjo ir jau turi nebe centrą, o pakraštį“, – pasakojo „Kauno lankininkų“ vadovas.
Praktika rodo, kad geresni rezultatai būna ne tada, kai idealios oro sąlygos, o kai šiek tiek prastesnės, nei pageidaujama. Dalyviai tada labiau susikaupia. Vėjo gūsis dažnai nupučia ne pačią strėlę. Šiuolaikinės strėlės gan gražiai skrenda ir per vėją. Vėjo gūsis iš vėžių išmuša sportininką. Kelių milimetrų nuokrypis iššaunant strėlę, kol ji pasiekia už 70 metrų esantį taikinį, virsta keliasdešimties centimetrų atstumu nuo centro“, – aiškino A. Petrauskas, paskutinėse varžybose, kurios vyko Utenoje, olimpinių lankų grupėje iškovojęs trečią vietą.
Po šops dienos varžybų paaiškėjo, kad į Pasaulio čempionatą vietas iškovojo Jonas Grigaravičius, Marius Grigaravičius (Utenos lankininkų klubas), Vilius Švedas (skriemulinių lankų vyrų komanda) ir Inga Timinskienė ("Žaliasis lankas"). Olimpinių lankų vyrų komanda Pasaulio čempionatui – Modestas Šliauteris, Dalius Mačernius ir Emilis Tamulionis, o taip pat Paulina Ramanauskaitė ("Žaliasis lankas").
Utenos taurės varžybose ilgų ir istorinių lankų grupėje kitas „Kauno lankininkų“ atstovas Marijus Taletavičius laimėjo antrąją vietą.
Skriemulinių lankų varžybose Utenoje iš kauniečių geriausiai pasirodė Žydrūnas Karpavičius ("Kauno sporto asociacija"), iškovojęs trečiąją vietą.
Naujausi komentarai