Siautėję „Žalgirio“ futbolininkai atėmė žadą čempionams

2013-05-30 03:44
Siautėję „Žalgirio“ futbolininkai atėmė žadą čempionams / J.Petrulio (zalgiris-vilnius.lt) nuotr.

Trečiadienį įspūdingas rungtynes sužaidusi VMFD „Žalgiris“ komanda A lygos XV turo mače rezultatu 3:0 (2:0) nugalėjo Panevėžio „Ekraną“Vilniečiai Lietuvos čempionus jų pačių aikštėje supančiojo jau pirmajame kėlinyje, kuriame per 34 minutes šeimininkus dukart pasiuntė į nokdauną, o galutinį tašką padėjo sužaidus valandą.

Mačą agresyviai pradėję svečiai gausiomis pajėgomis užgulė „Ekrano“ vartus ir jau 7-ąją minutę galėjo išsiveržti į priekį. Kamilis Bilinskis vienos iš daugelio atakų metu iššoko prieš vartininką Tadą Kaunecką, kuris paskutinę akimirką išgelbėjo ekraniečius nuo ankstyvo įvarčio. Tačiau neilgam. 16 minutę po Jakubo Wilko smūgio kaire koja kamuolys galiausiai atsidūrė vartų tinkle.

Įvartį pelnę Vilniaus ekipos futbolininkai nė neketino sustoti. Visiškai dominavę žaliai balti tiesiog siautėjo aikštėje, kurdami vieną pavojingą ataką po kitos. 34 minutę galingas svečių spaudimas vėl davė vaisių. Po Manto Kuklio perdavimo nuo gynėjų pabėgęs Kamilis Bilinskis smeigė dar vieną vinį į „Ekrano“ vartus.

Beviltiškai rungtyniavę čempionai „Žalgirio“ vienuolikę pirmą kartą sunerimti privertė prieš pat pertrauką. Vilniečius nuo įvarčio teko gelbėti vartininkui Armantui Vitkauskui.

Antrajame kėlinyje svečiai atsitraukė į gynybą ir laukė savo šanso. Jo sulaukė 61 minutę. Panevėžiečiams trečią kartą smogė įvartį pelnęs M. Kuklys

Jokių vilčių pasipriešinti Vilniaus komandai neturėjęs „Ekranas“ bergždžiai stengėsi sušvelninti atsilikimą ir galiausiai buvo priverstas kapituliuoti savų žiūrovų akivaizdoje.

Daugiau nei įtikinamą pergalę iškovoję žalgiriečiai paliko„Ekrano“ futbolininkus dar toliau sau už nugaros. Didelį žingsnį į priekį žengę vilniečiai nuo čempionų turnyro lentelės viršuje atitrūko keturiais taškais.

„Ekranas“ 0 - 3 „Žalgiris“

16' [0 - 1] J. Wilkas

34' [0 - 2] K. Bilinskis

61' [0 - 3] M. Kuklys

Geltonos kortelės: Uchenna Umeh (53 min.), Artūras Rimkevičius (70 min.), Edgaras Baranauskas (85 min.); Jakubas Wilkas (29 min.).

VMFD „Žalgiris“: Armantas Vitkauskas, Egidijus Vaitkūnas, Luka Peričius, Andrius Skerla, Vaidotas Šilėnas, Artūras Žulpa, Andro Švrljuga, Pavelas Komolovas, Mantas Kuklys (86' Paulius Janušauskas), Jakubas Wilkas, Kamilis Bilinskis (66' Vedranas Gercas).

Panevėžio „Ekranas“: Tadas Kauneckas, Edgaras Baranauskas, Fernando de Abreu (38' Tadas Markevičius), Oscar Reyes, Igors Kozlovs (46' Arsenijus Buinickis), Edvinas Girdvainis, Vaidas Slavickas, Aurimas Vertelis, Giedrius Tomkevičius (75' Dovydas Norvilas), Uchenna Umeh, Artūras Rimkevičius.