Š.Jasikevičiaus įspūdingo žaidimo nepakako: „Barca“ suklupo finale

2013-06-20 14:06
Š.Jasikevičiaus įspūdingo žaidimo nepakako: „Barca“ suklupo finale / Scanpix nuotr.

Šarūnas Jasikevičius sužaidė geriausias sezono rungtynes, tačiau to nepakako iškovoti Ispanijos čempiono titulą. Jo atstovaujama Barselonos „Regal Barcelona“ svečiuose 71:79 (18:20, 14:21, 16:14, 23:24) pralaimėjo be traumuoto Martyno Pociaus žaidusiam Madrido „Real“, kuris po septynerių metų pertraukos tapo šalies čempionu.

„Karališkasis“ klubas finalo seriją iki trijų pergalių laimėjo 3:2. Naudingiausiu serijos žaidėju pripažintas Felipe Reyesas.

Įspūdingai „Regal Barcelona“ gretose rungtyniavo Š.Jasikevičius – jis per 19 minučių pelnė 23 taškus (3/4 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 8/8 baudos metimai), atkovojo kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, dukart suklydo ir surinko 24 naudingumo balus.

Dvikovos pradžioje aikštės šeimininkai katalonus pasiuntė į nokdauną ir pabėgo į priekį 10:0. Po šalto dušo atsigavę svečiai ėmė po truputį tirpdyti deficitą, o prie to labiausiai prisidėjo Š.Jasikevičius – įžaidėjas iš Lietuvos pelnė 6 taškus ir sumažino „Regal Barcelona“ atsilikimą iki 18:20.

Antrajame ketvirtyje „Real“ kelis kartus bandė pabėgti, tačiau Barselonos krepšininkai atlaikė visus varžovų mėginimus (32:33). Vis dėlto, spurtas 8:0 „karališkajam“ klubui leido į didžiąją pertrauką išeiti ilsėtis pirmaujant įtikinamesniu skirtumu (42:31).

Antroje susitikimo pusėje aikštės šeimininkai tiesiog dominavo ir greitai susikrovė dviženklę persvarą (50:33). Nors sėkmingą atkarpą sužaidę svečiai pabandė sugrąžinti intrigą (51:58), Madrido komanda tvirtai laikė iniciatyvą savo rankose (64:51). Puikų pasirodymą tęsė Š.Jasikevičius, po kurio tritaškio jo sąskaitoje buvo 16 taškų (58:68). Lietuvis buvo bene pastebimiausias „Regal Barcelona“ žaidėjas aikštėje, tačiau jo vieno pastangų neužteko. Šaras vienas pelnė 7 taškus iš eilės ir sumažino deficitą iki vienženklio (67:76). Pajutę galimybę užsikabinti už pergalės katalonai surengė dar kelias tikslias atakas ir likus kiek mažiau nei pusei minutės komandas skyrė 5 taškai (71:76).

Vis dėlto, užtikrintai mačo pabaigą sužaidę „Real“ krepšininkai šoko pergalės šokį – 79:71.

„Real“: R.Fernandezas (6/8 dvitaškiai, 1/8 tritaškiai) 15, F.Reyesas 14, T.Dardenas (7 atk. kam.) 13, N.Mirotičius 6, M.Slaughteris 5.

„Regal Barcelona“: J.Inglesas (5/5 dvitaškiai, 5/8 tritaškiai, 6 atk. kam.) 28, Š.Jasikevičius 23, A.Tomičius (6 atk. kam.) 9, B.Olesonas 4, E.Lorbekas ir L.Mavrokefalidis po 3.