Sporto federacijos išsakė poziciją: rusų ir baltarusių sportininkai nelaukiami varžybose

 • Teksto dydis:

Šalies sporto šakų federacijos ir sporto organizacijos pasirašė deklaraciją, kurioje išsakoma vieninga Lietuvos sporto bendruomenės pozicija dėl Rusijos ir Baltarusijos atletų nedalyvavimo tarptautinėse varžybose, kol šios šalys tęsia karą Ukrainoje.

Apie tai trečiadienį informavo deklaraciją incijavusi Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

„Dar kartą noriu padėkoti sporto federacijoms – jų vadovams, sportininkams, treneriams, – už aiškią, tvirtą vertybinę poziciją. Nenustokime tikinti pasaulio, kad kol tęsia karą, Rusijai ir Baltarusijai nėra vietos tarptautinėse sporto arenose. Ukrainoje žūsta civiliai žmonės, žūsta sportininkai. Kartu turime padaryti viską, kas įmanoma, kad Rusijos ir Baltarusijos sportininkų tarptautiniame sporte nebūtų po jokia vėliava“, – pranešime spaudai sakė ministrė J. Šiugždinienė.

Deklaraciją pasirašė 64 sporto organizacijos, tarp kurių visos 12 Lietuvos strateginių sporto šakų atstovaujančios federacijos, taip pat Lietuvos fechtavimo, futbolo, neįgaliųjų sporto federacijos, Lietuvos teniso sąjunga, Lietuvos kurčiųjų sporto komitetas ir kitos organizacijos.

Anot ministerijos, iki šiol neprisijungusios prie deklaracijos sporto organizacijos gali tai padaryti elektroniniu būdu, susisiekusios su Nacionaline sporto agentūra.

Ministerijos ir sporto asociacijų deklaracijoje skelbiama, kad nuo Rusijos agresijos prieš Ukrainą pradžios pernai vasario 24 dieną laikomasi vienodos pozicijos, kad Rusijos ir Baltarusijos sportininkai neturėtų turėti teisės dalyvauti jokiose tarptautinėse sporto varžybose, tarp jų – ir atrankoje į olimpines žaidynes.

LNK vaizdo įrašas:

Pažymima, kad dėl Rusijos vykdomo karo, kurį remia Baltarusija, Ukrainos sportininkai, skirtingai nei Rusijos ir Baltarusijos, neturi galimybės treniruotis saugiomis sąlygomis. Ukrainos sporto infrastruktūra niokojama, daugiau kaip 220 Ukrainos nacionalinės rinktinės narių jau žuvo kare.

Deklaracijoje išsakomas pasipiktinimas sausio 25 dienos Tarptautinio olimpinio komiteto pareiškimu, kuriame yra nuostatų, atveriančių kelią Rusijos ir Baltarusijos sportininkams sugrįžti į tarptautines sporto arenas ir dalyvauti artėjančiose olimpinėse žaidynėse.

Pasak ministerijos, ketinimais grąžinti Rusijos ir Baltarusijos sportininkus į tarptautines varžybas, „prisidengiant neutralumo šydu“, bandoma pateisinti šių šalių vykdomą agresiją Ukrainoje ir plačiai skleidžiamą propagandą, o sportas naudojamas kaip viena iš priemonių atitraukti dėmesį nuo vykdomų nusikaltimų.

„Mes, Lietuvos sporto bendruomenės atstovai, manome, kad Rusijos ir Baltarusijos sportininkai negali varžytis po jokia vėliava. Šie sportininkai dažniausiai gauna savo vyriausybių finansavimą ir dalyvauja savo nacionalinių sporto šakų asociacijų organizuojamose varžybose. Jie jokiu būdu negali būti laikomi neutraliais. Todėl prieštaraujame ir tam, kad rusų ir baltarusių atletai dalyvautų tarptautinėse varžybose po neutralia vėliava, ir tam, kad jie dalyvautų varžybose Lietuvoje, – dėstoma deklaracijoje.

Atsižvelgdami į išdėstytus argumentus, laikomės pozicijos, kad iki tol, kol Rusija tęs agresiją Ukrainoje, nematome galimybės Rusijos ir Baltarusijos sportininkams grįžti į tarptautines varžybas, o Rusijos ir Baltarusijos sportininkai, jų rinktinės, klubinės komandos Lietuvoje nėra laukiami“.

Lietuvos sporto asociacijų ir ministerijos deklaracija bus išplatinta visoms tarptautinėms sporto šakų federacijoms, Tarptautiniam olimpiniam komitetui. Lietuvos organizacijos apie savo poziciją informuos kitų šalių sporto organizacijas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių