Pereiti į pagrindinį turinį

Sporto meistrų patarimai - ne tik apie savigyną

2025-01-14 18:29
DMN inf.

Virš 30 karatė kiokušin juodųjų diržų, gausų būrį Europos čempionatų nugalėtojų ir prizininkų išugdęs Kauno „Stoiko“ klubas medžioja naujas pergales ant tatamio. Tačiau ne mažiau nei profesionalių sportininkų laimėjimai stoikiečiams rūpi ir dalijimasis žiniomis apie sveiką gyvenimo būdą.

 

Sporto meistrų patarimai - ne tik apie savigyną
Sporto meistrų patarimai - ne tik apie savigyną

Praeityje tituluotas karatė meistras, dabar medicinos mokslų daktaras Gediminas Tankevičius yra nuskynęs ne vieną pergalę ant tatamio. Bene skambiausią jų daugkartinis šalies čempionas pasiekė 2001 metų pasaulio kiokušin karatė čempionate, kur absoliučioje svorio kategorijoje pelnė sidabro medalį. Aktyvią sportinę karjerą baigęs specialistas karatė neapleidžia iki šiolei ir prie savo juodo diržo pridėjo jau ketvirtą Dan - meistro laipsnį.

Jau daugiau nei dešimtmetį G. Tankevičius yra pasinėręs į sporto mediko darbą. Savo mokslines žinias jis pritaiko ne tik darbo kabinete, bet ir savo įsteigtame „Stoiko“ klube. Šis Kauno sporto klubas drauge su Nacionalinė Sporto Agentūra (NSA) įgyvendino regioninį fizinio aktyvumo projektą „Augu sveikas, stiprus ir saugus“. Pusmetį nuo liepos iki pat metų pabaigos trukęs projektas buvo skirtas skatinti vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų fizinį aktyvumą bei sveikatingumą.

Pasak G. Tankevičiaus, pagrindinis projekto tikslas buvo įtraukti tikslinių grupių dalyvius į fizinio aktyvumo pratybas, ugdant savigynos įgūdžius, stiprinant fizinį pasirengimą ir suteikiant žinių apie sveikatos bei traumų prevenciją, taisyklingą mitybą.

„Galbūt kas nors nustebtų, bet per kovos menus, jų pradmenis galima ne tik išmokinti bei paskatinti paprastų žmonių fizinį aktyvumą, bet ir suteikti daug žinių apie jų organizmą, sveiką gyvenseną ir kitų vertingų patarimų bei įgūdžių“, - dėstė pašnekovas.

Jo teigimu, organizatoriai įgyvendino tokias veiklas kaip 48-ni „Judriųjų žaidimų ir savigynos pratybos“ užsiėmimai, 37-ios fizinio pasirengimo didinimo treniruotės.  Nemažai dėmesio buvo telkiama ir sveikatos stiprinimui – surengta 17-ka teorinių nuotolinių  sveikatos stiprinimo paskaitų, bei tiek pat sveikatos stiprinimo žinių taikymo praktinių užsiėmimų. Projektas surinko 362 dalyvių, tarp kurių buvo 123 vyrai ir 239 moterys. Dalyviai ne tik stiprino savo fizinį pasirengimą, bet ir įgijo vertingų savigynos bei sveikatos žinių. Projektas skatino fizinį aktyvumą, dalyviai įvertino organizuotų veiklų naudą per fizinio pasirengimo testus bei anketinę apklausą. Kartu Kauno miesto bendruomenė buvo skatinama aktyviau įsitraukti į sportines veiklas.

G. Tankevičius džiaugėsi, jog projekto nauda buvo abipusė, nes jo vykdymo metu įsigyta sporto įranga – bokso maišai, tatamis, svarmenys, treniruokliai – papildė klubo inventorių, kuris ir toliau bus naudojamas visuomenės treniruotėse.

Pašnekovo žodžiais, sulaukę teigiamų atgarsių organizatoriai ir šiais metais sieks tęsti pradėtą veiklą, įtraukdami daugiau kauniečių. Suformuoti nauji užsiėmimų metodai ir įgyta patirtis bus taikomi reguliariose klubo treniruotėse. Mokomieji vaizdo įrašai ir kitas švietimo turinys bus pasiekiami socialiniuose tinkluose, įtraukiant naujus klubo narius ir jų šeimos narius.

„Pagrindinis mūsų tikslas - pasitelkiant karatė sistemą ugdyti fiziškai ir dvasiškai stiprias asmenybes, tačiau ne mažiau svarbu ir propaguoti sveiką bei aktyvų gyvenimo būdą“, - kalbėjo G. Tankevičius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra