Sprinterė Austrijoje – tarp prizininkių

2009-02-05 09:00
Sprinterė Austrijoje – tarp prizininkių / Redakcijos archyvo nuotr.

Lina Grinčikaitė tapo prizininke Austrijoje vykusiose prestižinėse varžybose "Indoor Classic Vienna".

60 m moterų varžybų pusfinalį sudarė 4 grupės. Organizatoriai pasistengė, kad antroje grupėje su lietuve būtų dvi juodaodės amerikietės, dvi pajėgios vengrės.

Be trenerio Edmundo Norvilo į varžybas išvykusi 21 metų bėgikė nepabūgo varžovių. Įveikusi nuotolį per 6,43 sek., pirmoji kirto pusfinalio finišo liniją. 0,03 sek. atsiliko juodaodė JAV sprinterė Durst Stephanie. Jų rezultatai garantavo vietą finale.

Dar pajėgesnių lengvaatlečių būrys buvo surinktas į pirmąją grupę. Iš jos į stipriausiųjų aštuonetą pateko šešios bėgikės.

Finale L.Grinčikaitė pagerino pusfinalio rezultatą – 6,41 sek. ir užėmė trečiąją vietą. Atrankos varžybose visų kozirių neatskleidusi D.Stephanie lemiame etape finišavo antra (6,39 sek.). Nugalėtoja tapo bulgarė Iveta Lalova (7,35 sek.).

E.Norvilas liko patenkintas auklėtinės rezultatu. "Į Vieną suvažiavo nemažai gerų bėgikių, todėl Linai buvo gera proga parungtyniauti. Tačiau po nelengvos fizinio pasirengimo stovyklos Afrikoje ji dar turi palaukti, kol pasieks geriausią sportinę, – tvirtino sprinterę ugdantis specialistas. – Rezultatai turi gerėti vėliau."

Klaipėdietė iš Austrijos neskubėjo namo – šiandien ji išbandys jėgas kitose varžybose.

Nudžiugino bėgikas Vitalijus Kozlovas, pasiekęs Lietuvos 800 m rekordą – 1 min. 48,42 sek.

Vilnietis net 1,04 sek. pagerino nuo 1990 m. Pavelui Fedorenkai priklausiusį rezultatą. Jis taip pat įvykdė normatyvą dalyvauti Europos uždarų patalpų čempionate.

Šuolių į tolį sektoriuje iš Švenčionių kilęs vilnietis Darius Aučyna užėmė penktą vietą – 7 m 46 cm. Vilnietis Martas Skrabulis 60 m varžybose nesublizgėjo. Atrankos grupėje užėmęs šeštą vietą (7,04 sek.), jis užėmė galutinę 21 vietą tarp 44 dalyvių.