Sprinteris Usainas Boltas buvo diskvalifikuotas planetos pirmenybėse

2011-08-28 21:02
Sprinteris Usainas Boltas buvo diskvalifikuotas planetos pirmenybėse / Scanpix.ee nuotr.

Sekmadienį Pietų Korėjoje vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate buvo išdalinti dar trys medalių komplektai.

Fiasko patyrė Jamaikos sprinteris Usainas Boltas, nestartavęs 100 m bėgimo finale. Tiesa, olimpinis ir 2009 metų pasaulio čempionas U. Boltas stojo į startą, tačiau pažeidė taisykles ir buvo diskvalifikuotas.

Naujuoju čempionu tapo kitas Jamaikos sprinteris Yohanas Blake'as (9,92 sek.), aplenkęs prizininkais tapusius amerikietį Walterį Dixą (10,08 sek.) ir bronzą iškovojusį 2003-ųjų planetos čempioną Kimą Collinsą iš Sent Kitso ir Nevio.

Europos čempionas prancūzas Christophe'as Lemaitre'as (10,19 sek.) finišavo ketvirtas:

1. Yohan Blake (Jamaika)                     9.92 sek.
-. Usain Bolt (Jamaika)                      DSQ

10000 m bėgimo finale nepasisekė dukart olimpiniam ir keturiskart pasaulio čempionui Kenenisai Bekelei, kuris nebaigė distancijos.

Naujuoju čempionu tapo kitas Etiopijos bėgikas Ibrahimas Jeilanas (27 min. 13,81 sek.), tik paskutiuose metruose 0,26 sekundės aplenkęs ilgai pirmavusį Europos čempioną Mo Farahą (27:14,07) iš Didžiosios Britanijos.

Trečias, kaip ir prieš dvejus metus Vokietijoje, finišavo dar vienas etiopas Imane Merga:

8. Sileshi Sihine (Etiopija)             27:34.11

Dešimtkovės varžybose čempiono titulą apgynė amerikietis Trey'us Hardee's (8607 tšk.), sidabras atiteko kitam JAV daugiakovininkui Ashtonui Eatonui (8505 tšk.), bronza - kubiečiui Leoneliui Suarezui (8501 tšk.), kuris prieš dvejus metus buvo antras.

Darius Draudvila po pirmosios varžybų dienos žengęs penkioliktoje vietoje sekmadienį šeštoje rungtyje 110 m barjeriniame bėgime (14,93 sek. - 858 tšk.) užėmė 23-ą vietą ir bendroje įskaitoje su 4934 taškais smuktelėjo į aštuonioliktąją poziciją. Deja, septintoje rungtyje - disko metimo sektoriuje - visi trys D. Draugvilos metimai buvo nesėkmingi ir, negavęs taškų, Lietuvos dešimtkovininkas pasitraukė iš tolimesnių varžybų.

2007 metų planetos čempionas čekas Romanas Šebrle (8069 taškai) liko tik tryliktas:

1. Trey Hardee (JAV)                   8607 tšk.