Studentų sąskaitoje – irkluotojų auksas

2013-07-08 23:59

Pirmuosius trofėjus Lietuvai 27-oje pasaulio studentų vasaros universiadoje Kazanėje (Rusija) iškovojo irkluotojos Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė.

Vakar lietuvės porine dviviete valtimi 2000 m nuirklavo per 7 min. 17,43 sek. ir, aplenkusios visas varžoves, pelnė aukso medalius.

Antrą vietą užėmė baltarusės Tatjana Kuchta ir Jekaterina Šliupskaja – 7 min. 24,63 sek., o bronzos medaliai įteikti ukrainietėms Anai Kravčenko bei Olenai Buriak – 7 min. 29,84 sek.

D.Vištartaitė ir M.Valčiukaitė – šių metų Europos čempionės.

Šiandien universiados finale kovos triskart Europos čempionas Mindaugas Griškonis bei dvivietės ekipažas – Europos vicečempionai Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritteris.

Arti medalių buvo Lietuvos vaikinų keturvietė be vairininko – Rokas Balsys, Žygimantas Gališanskis, Dovydas Balsys ir Marius Ralickas. Mūsiškiai finale užėmė ketvirtą vietą – 6 min. 38,93 sek. Universiados čempionais tapo vokiečiai – 6 min. 27,51 sek., antri finišavo italai – 6 min. 30,56 sek., treti buvo Rusijos irkluotojai – 6 min. 37,01 sek.