TOK „žingsnis po žingsnio“ vertins Rusijos atletų likimą

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) „žingsnis po žingsnio“ vertins Rusijos sportininkų, kurie po Maskvos invazijos į Ukrainą buvo pašalinti iš daugumos tarptautinių varžybų, likimą, penktadienį pareiškė TOK prezidentas Thomas Bachas (Tomas Bachas).

„Turime tai daryti žingsnis po žingsnio. Nežinome, kaip klostysis politinė situacija, tikimės, kad netrukus bus taika, tikėkimės, kad kuo greičiau“, – Lozanoje vykusiame posėdyje TOK nariams sakė Th. Bachas.

Nors dauguma tarptautinių federacijų atsižvelgė į TOK vasarį paskelbtą rekomendaciją uždrausti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti 2024 metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, jau dabar keliamas klausimas dėl tų atletų dalyvavimo.

Tačiau, anot Th. Bacho, TOK kol kas atsisako prognozuoti savo veiksmus ir tik pažadėjo „imtis tinkamų veiksmų, jei situacija pasikeistų“.

„Galime tik stebėti situaciją. Šiuos sprendimus turi priimti politinis pasaulis, o kai ateis laikas, pamatysime, ar situacija pasikeis, tada imsimės atitinkamų veiksmų“, – sakė jis.

„Olimpiniame judėjime vyksta daug konsultacijų, – kalbėjo Th. Bachas. – Svarbiausias prioritetas yra mūsų humanitarinė misija, labai daug dėmesio skiriame humanitarinei pagalbai Ukrainos olimpinei bendruomenei – nesvarbu, ar jos nariai tebegyvena Ukrainoje, ar rado prieglobstį kitose šalyse.“

„Norėčiau dar kartą pabrėžti, kad tai yra ne sankcijos, o apsaugos priemonės, skirtos varžybų sąžiningumui apsaugoti“, – teigė TOK vadovas.

„Tarptautinėse varžybose dalyvaujančių Rusijos ir Baltarusijos sportininkų saugumas negalėjo būti užtikrintas, nes po invazijos daugelyje šalių vyravo antirusiškos ir antibaltarusiškos nuotaikos“, – aiškino jis.

Šie TOK argumentai yra svarbūs, nes daugelį draudimų Rusijos pareigūnai apskundė Sporto arbitražo teismui. Pastarasis dar neišnagrinėjo šių skundų.

 


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeRusijos atletaiTOKThomas Bachas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių