„Tour of Lithuania“: „Energus“ dviratininkas R. Kmieliauskas iškovojo 6-ąją vietą

Birželio 5–9 d. vykusiose daugiadienėse Lietuvos dviračių plento varžybose „Tour of Lithuania“ „Energus dviračių komandos“ dviratininkas Rokas Kmieliauskas  iškovojo 6-ąją vietą.

Tai aukščiausia Lietuvos sportininko pasiekta vieta tarp visų 25 varžybose dalyvavusių šalies dviratininkų. Iš viso komanda varžėsi su dar 109 sportininkais iš 13-os pasaulio šalių.

Per 5 dienas trukusias varžybas sportininkai įveikė 842 km mindami Klaipėdoje, Gargžduose, Ukmergėje, Utenoje ir Alytuje. Varžybų trasa, nors dviratininkams ir neblogai pažįstama, neleido atsipalaiduoti. Varžybos buvo labai intensyvios, nuo pat pirmojo etapo vidutinis greitis siekė apie 50 km/val.

„Varžybose mūsų komanda įgavo labai daug patirties, svarbiausia – turėjo puikią galimybę dirbti komandiškai. Šito trūksta vienadienėse lenktynėse, o komandinio darbo stiprinimas yra vienas pagrindinių mūsų tikslų nuo pat šio sezono pradžios. Tai pirmosios Lietuvoje vykusios UCI varžybos, o „Energus“ komanda šiuo metu yra vienintelė profesionali UCI komanda šalyje. Mynimas savo namuose visada reiškia dar didesnę atsakomybę. Turėjome stiprius, didelę patirtį turinčius varžovus, todėl varžybos buvo ir įdomios, ir labai naudingos komandai. Laukiame kitų startų ir tikimės geriausių rezultatų“, – po varžybų finišo sakė „Energus dviračių komandos“ sporto direktorius  Deividas Vileniškis.

„Tour of Lithuania“ varžybose dalyvavo „Energus dviračių komandos“ dviratininkai, galintys atlaikyti didelį tempą, turintys patirties minant kalnuotose vietose: Girts Harkins, Rokas Kmieliauskas, Remi de Mey, Venantas Lašinis, Mantas Balčiūnas, Mantas Januškevičius.

Varžybas laimėjo Danijos komandos „Airtox-Carl Ras“ atstovas Andersenas Madsas, ši komanda lyderiavo visų varžybų metu.

„Energus dviračių komandos“ dviratininkui Rokui Kmieliauskui lemiamas buvo antrasis ir trečiasis varžybų etapai.

Antrasis etapas Gargžduose pasižymėjo didžiausia įtampa, dviratininkams trasa negailėjo griūčių, padangų prasidūrimų bei traumų. Čia Rokui Kmieliauskui pavyko išvengti techninių gedimų ir sėkmingai  sudalyvauti pabėgime, tai lėmė iškovotą 6-ąją vietą ir bendroje įskaitoje pakilimą į 5-ąją. Po trečiojo etapo, kai „Energus dviračių komanda“ įstengė  įgyvendinti varžybų planą ir Rokui Kmieliauskui pavyko nuvažiuoti su dvidešimties dviratininkų grupe bei išsilaikyti iki finišo, R. Kmieliauskas buvo pakilęs į trečiąją vietą, tačiau toliau šių pozicijų išlaikyti nebepavyko.

Ketvirtajame varžybų etape „Energus dviračių komandai“ nepavyko išvengti klaidų – tai lėmė praleistą progą sudalyvauti dienos pabėgime – komanda bandė likviduoti pabėgimą, tačiau nesėkmingai. 5 etape lyderiaujanti danų komanda kontroliavo situaciją nuo pat varžybų pradžios, o „Energus dviračių komandos“  bandymai atakuoti buvo neutralizuoti. Grupė finišavo visi drauge.

„Džiaugiuosi bendrosios įskaitos rezultatais ir esu be galo dėkingas visai komandai, kuri puikiai pasirodė ir su dideliu atsidavimu bei pasiaukojimu kovojo iki pat pabaigos“, – sakė Rokas Kmieliauskas, paskutiniame etape finišavęs 17-tas.

„Energus dviračių komandos“ varžybų rezultatai:

    • Rokas Kmieliauskas – 6 vieta

    • Mantas Januškevičius – 33 vieta

    • Girts Harkins – 38 vieta

    • Remi de Mey – 82 vieta

    • Mantas Balčiūnas – 87 vieta

    • Venantas Lašinis – 64 vieta

Artimiausios „Energus dviračių komandos“  varžybos: birželio 15 d. Lietuvos plento asmeninių lenktynių laikui čempionatas, birželio 16 d. Lietuvos Plento Taurė Šakių GP, birželio 22 d. Baltijos plento čempionatas (grupinės lenktynės) Estijoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių