Trečioji Klaipėdos jaunučių vieta - gera perspektyva Pereiti į pagrindinį turinį

Trečioji Klaipėdos jaunučių vieta - gera perspektyva

2004-04-13 09:00

Tarptautinės krepšinio varžybos

Trečioji Klaipėdos jaunučių vieta - gera perspektyva

Užvakar baigėsi Šiaurės Europos šalių (NEYBL) jaunučių trečiojo etapo tarptautinis turnyras, kuriame žaidė aštuonios komandos iš Rusijos, Suomijos, Lenkijos, Baltarusijos, Estijos ir Lietuvos. Per tris dienas jaunučių ekipos turėjo sužaisti penkerias rungtynes, kurios vyko gana permainingai, nes komandų lygis buvo nevienodas.

Pirmiausia - kaip sekėsi Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos jaunučiams, kuriuos treniruoja Paulius Juodis.

Mūsiškiai lengvai įveikė “BC Taba” (Talinas) komandą, kuri buvo ir metais jaunesnė, ir ryškiai šiame ture silpnesnė. Klaipėdiškiai šventė pergalę rezultatu 94:39.

“Pasigavo” mūsiškiai Varšuvos “BC Instal” ir Helsinkio “BC Delfin Basket” bendraamžius. Ir viena, ir kita komandos nesugebėjo aikštės šeimininkams pasipriešinti. Susitikimai laimėti - 73:51 ir 86:71.

Kitaip klaipėdiškiams susiklostė rungtynės su stipriomis Maskvos komandomis - “Dinamo” ir “Trinta”.

Pasirodo, dinamiečiai yra stipriausia Rusijos Federacijos jaunučių komanda. Ji atvyko būdama geros sportinės formos, nusiteikusi parsivežti pergalingus taškus.

Aikštelėje maskviečiai atrodė įspūdingai: pagal savo metus - ir aukštoki, ir fiziškai stiprūs (ir tai 15-mečiai jaunučiai!), turi savo gretose snaiperių ir atkaklių kovotojų dėl atšokusių kamuolių.

Nepaisydami to Pauliaus Juodžio auklėtiniai su pajėgiais varžovais grūmėsi drąsiai ir garbingai. Klaipėdiečiai drausmingai gynėsi, neleido varžovams įgyti didelės persvaros. Pirmuosius tris kėlinius pralaimėję 11:13, 16:21 ir 16:18, mūsiškiai paskutinę žaidimo atkarpą, nors ir minimaliu skirtumu, baigė savo naudai - 21:20. Taigi bendras susitikimo rezultatas - 72:64.

Įdomios ir kovingos buvo klaipėdiečių rungtynės su antrąja jaunučių Rusijos Federacijos “Trintos” komanda. Ir vėl maskviečiai - aukštoki, stiprūs, mokantys žaisti. Turėdami iniciatyvą, maskviečiai nutolo nuo varžovų 10-12-15 taškų. Atrodė, kad mūsiškiai bus visai palaužti, bet užteko “Trintai” atsipalaiduoti, ir klaipėdiškiai ėmė kvėpuoti svečiams tiesiog į nugarą - 48:49. Gal įvyks lūžis? Deja. Rungtynių pabaigoje maskviečiai išsaugojo daugiau jėgų, jiems dar pavyko du taiklūs tritaškiai ir jie pergalingai baigė susitikimą - 66:55.

Treneris Paulius Juodis, kalbėdamas su “Klaipėdos” korespondentu, pasakė, kad yra patenkintas auklėtinių žaidimu. Komanda savo tikslus įvykdė. Dvi stipresnes Maskvos ekipas šiandien dar sunku įveikti. Užimta 3-iajame etape trečioji vieta teikia vilčių, kad klaipėdiškiai finalinėje kovoje pateks tarp 16 stipriausių NEYBL ekipų. Tai galutinai paaiškės po turo Lenkijoje (liepos mėnesį). Ten, tiesa, klaipėdiškiams jau nebereikės dalyvauti. Beje, P.Juodis priminė, kad jo aukėtinis Deividas Daunys pateko į Lietuvos kadetų rinktinę, besiruošiančią žaisti Europos čempionate.

Krepšininkai yra dėkingi savo rėmėjams UAB “Vilkė” (Gintaras Valančius) ir firmai “Translit” (Karolis Ruzgaila.)

Komandų rikiuotė po trečiojo turo: 1. “Dinamo” (Maskva) - 12 tšk., 2. “Trinta” (Maskva) - 10, 2. Klaipėda - 8, 4. Kaunas - 7, 5. Minskas - 7, 6. Helsinkis - 6, Varšuva - 6, 8. Talinas - 5.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų