Trileris Eurolygoje: „Lietuvos rytas“ apmaudžiai pralaimėjo „Partizan“

2012-11-30 15:24
Trileris Eurolygoje: „Lietuvos rytas“ apmaudžiai pralaimėjo „Partizan“ / (Scanpix nuotr.)

Vilniaus „Lietuvos rytas“ po itin dramatiškos kovos aštuntajame Eurolygos ture buvo priverstas pripažinti Belgrado „Partizan“ pranašumą - 75:74 (11:18, 22:21, 18:20, 23:16). Sostinės klubas šiose rungtynėse ne kartą sugebėjo panaikinti dviženklią varžovų persvarą, tačiau pergalei to buvo maža. Pergalę išplėšti galėjęs Renaldas Seibutis lemiamu momentu atakavo netaikliai, o vilniečiai per likusį laiką prasižengti nesugebėjo.

Rezultatyviausi. Lietuvos rytas“: Nemanja Nedovičius 16, Janis Blumas 12, Renaldas Seibutis 12, Dejanas Ivanovas 10.„Partizan“: Davis Bertanis 14, Vladimiras Lučičius 13, Drew Gordonas 10.

Rungtynių eiga. I kėlinys. „Lietuvos rytas“ varžybas pradeda tokios sudėties: N. Nedovičius, S. Butelrevičius, R. Seibutis, M. Katelynas ir  P. Samardžiskis. Sėkmingiau startuoja šeimininkai – serbai sėkmingai apsigina nuo „Lietuvos ryto“ bandymų ir pelno 5 taškus be atsako. P. Samardžiskis sužingsniuoja puolime. D. Gordonas pralaužia M. Katelyno gynybą ir didina “Partizan” persvarą iki 7 taškų – 7:0 (4 min).

Ledus vilniečių komandoje tolimu metimu pralaužia M. Katelynas. Šeimininkų aukštaūgiai pelno 4 taškus. Įpusėjus kėliniui „Lietuvos rytas“ atsilieka – 14:3. Po sudėtingos dvikovos pradžios rytiečiai atsitiesia - R. Seibutis serbus baudžia dvitaškiu  už aplaidžią gynybą, N. Nedovičius pataiko iš vidutinio nuotolio, iš po krepšio 2 taškus prideda L. Radoševičius.

Tačiau spragos po vilniečių krepšiu neleidžia dar labiau priartėti. “Lietuvos rytas” priverstas atakuoti iš nepatogių situacijų. Po pirmojo kėlinuko priekyje „Partizan“ 18:11

II kėlinys. L. Radoševičius ir D. Ivanovas pelno po 2 taškus. Svečiai du kart sėkmingai apsigina. S. Babrauskas taikliu tolimu metimu išlygina rezultatą – 18:18. Tačiau serbai taip pat atsako tritaškiu. „Lietuvos rytą“ į priekį ir toliau tempia aukštaūgiai – L. Radoševičius prideda dvi taiklias baudas, D. Ivanovas įridena kamuolį iš po krepšio. Sostinės klubas jau priekyje – 21:22 (13 min.).

Rytiečiai šeimininkus ir toliau priverčia klysti puolime. J. Blūmas smeigia tritaškį, tačiau N. Milotinovas metimu iš po krepšio pelno jau 7-ąjį savo tašką, o V. Lučičius sumetęs baudos metimus atstato pusiausvyrą – 25:25 (15 min).

„Partizan“ atkarpą laimi 5:0, bet „Lietuvos rytas“ atsako spurtu 7:0. Po N. Nedovičiaus tritaškio ir jo prasiveržimo priekyje jau vilniečiai - 30:32 (18 min). D. Bertanis tritaškiu šeimininkams sugrąžina pranašumą, o paskutinę ketvirčio sekundę D. Musli „Partizan“ persvarą padidino iki 39:33.

Iki didžiosios pertraukos rezultatyviausiai „Lietuvos ryto“ gretose žaidė N. Nedovičius (7), L. Radoševičius (6), J. Blūmas ir S. Babrauskas (po 5).

III kėlinys. „Partizan“ įžaidėjas L. Westermanas pataiko tritaškį, D. Gordonas didina persvarą iki 12 taškų – 46:34 (22 min). L. Radoševičius krauna kamuolį iš viršaus. Nuolat spaudžiamas R. Seibutis pažeidžia vidurio linijos taisyklę. J. Blūmas deficitą mažina dar dviem taškais - 46:38.

D. Ivanovas išrašo bloką N. Gordičiui, vilniečių aukštaūgis sumeta abu baudos metimus. V. Lučičius dvitaškiu atsato dviženklią persvarą. Čia pat J. Blūmas su D. Ivanovu sėkmingai sužaidžia „du prieš du“, R. Seibutis pelno ketvirtąjį savo tašką - 52:44 (27 min).

Bulgaras D. Ivanovas rytiečius priartina iki 6 taškų žymos, J. Blūmas švysteli tritaškį - 52:49. Priešininkų komandos latvis D. Bertanis pataiko tritaškį su M. Katelyno pražanga. Baudos metimo jaunasis latvis nepataiko, tačiau pats atkovoja kamuolį ir pelno dar 2 taškus. N. Gordičius dvitaškiu metimu vėl didina persvarą iki 8 taškų, D. Bertanis blokuoja D. Ivanovo metimą. Prieš lemiamą ketvirtį priekyje serbai - 59:51.

IV kėlinys. Kėlinio pradžia priklauso „Lietuvos ryto“ legioneriui iš Kroatijos L. Radoševičiui - šis pelno 4 taškus iš eilės, tačiau nepataiko abiejų baudos metimų. R. Seibutis tolimu šūviu pjauna serbų persvarą iki 1 taško - 59:58. V. Lučičius puolime prasižengia jau ketvirtąjį kartą. L. Radoševičius persveria rezultatą rytiečių naudai.

R. Seibutis išsivaduoja iš gynėjo globos ir tęsia vilniečių spurtą ketvirtajame kėlinyje - 59:62 (34 min.). Serbai sumeta baudos metimus, N. Nedovičius atsako tritaškiu. R. Seibučiui skiriama nesportinė pražanga, D. Musli pataiko dvi baudas, M. Katelynas serbui išrašo įspūdingą bloką, tačiau kitoje atakoje D. Gordonas atsako galingu dėjimu.

N. Nedovičius šauna dar vieną tolimą bombą - 69:69 (37 min). D. Gordonas po L. Westermano perdavimo krauna kamuolį iš viršaus ir „Partizan“ klubas vėl priekyje. Tai buvo paskutinieji taškai šiose rungtynėse. Per likusias 43 sekundes komandos krepšį atakavo netaikliai. Išplėšti pergalę galėjęs R. Seibutis metė pro šalį, o tyčinės J. Blūmo pražangos arbitrai neužfiksavo. Galutinis rezultatas - 75:74.

Specialisto komentaras. Krepšinio ekspertas Linas Kvedaravičius portalui diena.lt teigė, kad „Lietuvos rytas“ yra valinga komanda ir turi realių šansų parsivežti pergalę iš Belgrado, - „Šansai laimėti Serbijoje yra tikrai daugiau nei vien teoriniai. Lietuvių klubui nereikia pasiduoti arenoje tvyrosiančiai priešiškai atmosferai ir bandyti primesti sau parankų žaidimo stilių.  Vis dėl to „Partizan“ žaidėjai taip pat bus labai motyvuoti, tad vilniečiai turės žaisti kantriai ir nepasiduoti panikai“, - pasakojo L. Kvedaravičius.

Šviežumas. Lietuvos vicečempionai į Belgradą atvyko prabėgus trims paroms po pralaimėtų rungtynių principiniam varžovui Kauno „Žalgiriu“. Ekipos vyriausiasis treneris Darius Maskoliūnas poilsio suteikė tokiems lyderiams kaip Nemanja Nedovičius, Renaldas Seibutis, Mindaugas Katelynas, Predragas Samardžiskis. Pasak stratego, krepšininkai turi būti švieži, tad šio vakaro rungtynėse išvysime didesnę žaidėjų rotaciją nei įprastai.

Nusiteikimas. Abi komandos nusiteikę pergalę iškovoti bet kokia kaina. Serbų treneris Duško Vujoševičius prieš tarpusavio dvikovą žarstė komplimentus greitajam „Lietuvos ryto“ puolimui. „Partizan“ strategas taip pat pažymėjo, kad pasitiki jaunaisiais komandos žaidėjais.

D. Maskoliūnas neabejojo – jo vadovaujama komanda yra geresnė už „Partizan“, tačiau baiminosi „Pionir“ arenoje sukuriamos atmosferos, - „Labai daug priklausys nuo mačo pradžios. Neturime teisės susigūžti lyg mušamas vaikas. Tiesiog privalome stoti į mūšį ir vyriškai kautis“, - vaizdžiai situaciją apibūdino treneris.

„Pionir“ arenos efektas. Kai pirmajame rate Vilniuje „Lietuvos rytas“ šventė pergalę Eurolygoje (69:61), D. Vujoševičius sostinės klubui paskyrė pasimatymą Belgrade ir teigė nekantriai lauksiantis vilniečių vizito. Omenyje strategas turėjo pagrindinį „Partizan“ kozirį – triukšmingus ir ištikimus komandos fanus. Šioje arenoje jau ne kartą krito tituluočiausi klubai. Griausmingai palaikomiems serbams rungtynių metu išauga sparnai ir šie į nokdauną gali pasiųsti bet kurį varžovą.

Kelias tolyn. Pergalė vilniečiams leistų išsaugoti realius šansus kovoti dėl patekimo į kitą etapą. Dėl vienintėlio likusio kelialapio D grupėje su vilniečiais ir serbais  rungiasi ir Bambergo „Brose Baskets“. Likusios trejos rungtynės rytiečiams yra iš  „mirk arba gyvenk“ serijos. Visgi jei šį vakarą „Lietuvos rytas“ sukluptų, teoriniai šansai patekti į „Top 16” išliktų. Vakaro varžovai yra turnyrinės lentelės kaimynai, todėl didelę svarbą įgauna ir tarpusavio taškų santykis. Blogiausiu atveju, „Lietuvos rytas“ sieks nepralaimėti daugiau nei 8 taškais. Būtent tokiu skirtumu vilniečiai iškovojo kol kas vienintelę pergalę Eurolygoje.