Trys Lietuvos penkiakovininkės Vengrijoje pateko į finalą

Po ilgos pertraukos Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės atstovai vėl dalyvauja tarptautinėse varžybose - atvirajame Vengrijos čempionate uždarosiose patalpose.

Į Vengriją Lietuvos delegacija persikėlė iš Ispanijos, kur dalyvavo tarptautinėje treniruočių stovykloje.

Tradicinis turnyras Budapešte visada sutraukia daug itn pajėgių penkiakovininkų iš viso pasaulio, gausiai jie susirinko ir šiemet. Pirmąją varžybų dieną Vengrijos sostinėje vyko moterų atrankos varžybos, kuriose sėkmingai dalyvavo Gintarė Venčkauskaitė, Ieva Serapinaitė ir Aurelija Tamašauskaitė. Visa mūsų trijulė pateko į finalą.

Atrankos A grupėje startavusi A. Tamašauskaitė surinko 1066 taškus ir užėmė pirmąją vietą. Plaukimo rungtyje vilnietė buvo 26-a (2:27,23; 256 taškai), fechtavimosi - 9-a (16 pergalių/11 pralaimėjimų; 226), o bėgimo ir šaudymo - pirma (11:56,69; 584). Kitas prizines vietas A grupėje užėmė prancūzė Elodie Clouvel (1055) ir italė Elena Micheli (1054).

B grupėje G. Venčkauskaitė pelnė 1051 tašką ir užėmė antrąją vietą. Geriau už kaunietę pasirodė tik Rusijos atstovė Gulnaz Gubaidulina (1057), o trečia buvo vengrė Sarolta Kovacs (1050).

G. Venčkauskaitė plaukimo rungtyje buvo 11-a (2:16,21; 278), fechtavimosi - 19-a (12/16; 186), o bėgimo ir šaudymo - pirma (11:53,71; 587).

I. Serapinaitė atrankos varžybose surinko 1034 taškus ir užėmė 9-ąją vietą. Vilnetė buvo 8-a plaukiant, antra - fechtuojantis (20/8; 250) ir 26-a - bėgant bei šaudant (13:18,92; 502).

Sekmadienį Vengrijoje vyks vyrų atrankos varžybose, kuriose dalyvaus Dovydas Vaivada.