Tvirtas charakteris lėmė medalį

Ispanijos mieste Fuenchiloroje surengtose Europos jaunių dziudo taurės varžybose dalyvavo 448 sportininkai, tarp jų – 25 mūsų šalies atstovai. Medalį iškovojo kaunietė Ugnė Skėrytė.

Merginų svorio kategorijos iki 57 kg grupėje „Budoka“ klubo kovotoja U. Skėrytė įveikė ispanę Isabel Torres Ibarceną, antrame rate pralaimėjo britei Chloe Link, tačiau galėjo tęsti varžybas, nes Ch. Link pateko į finalą.

Tad trenerio Manto Jakubavičiaus auklėtinė nugalėjo portugalę Maria Dias, italę Nina Gambardella ir dėl bronzos medalio turėjo kautis su suome Riina Myllyla, tačiau pastaroji varžovė buvo diskvalifikuota.

U. Skėrytė ir prancūzė Ielena Nicolas užėmė trečią vietą, o aukso medalį iškovojo portugalė Maria Silveira, finale įveikusi Ch. Link.

„Ugnė kovojo nuostabiai, motyvacija ir charakteris buvo aukščiausio lygio“, – pabrėžė „Budoka“ klubo vadovas Karolis Bauža.

Penktą vietą užėmė vilnietė Varvara Kuchar (iki 63 kg). Klubo „Viesulas“ atstovė įveikė portugalę Carlotą Piną, italę Valentiną Palagi, ketvirtfinalyje – prancūzę Emą Astier, bet pusfinalyje nusileido būsimai čempionei ispanei Luciai Fernandez Carpio, o dvikovą dėl bronzos pralaimėjo prancūzei Jaelynn Chipan.

Po dvi pergales ant Fuengiloros tatamio iškovojo vilniečiai Simas Polikevičius (iki 60 kg) ir Nikita Bolzanas (iki 66 kg), po vieną – elektrėniškis Raidas Gvazdauskas (iki 55 kg), jurbarkietis Nidijus Kasparavičius (iki 60 kg), plungiškis Girvydas Narkus (iki 81 kg) ir vilniečiai Danielis Grablevskis (iki 73 kg), Lukas Paulauskas (per 90 kg), Marta Navickaitė ir Paulina Stalionytė (abi – iki 70 kg).

Sėkmingiausiai pasirodė Prancūzijos jaunieji dziudo kovotojai, laimėję 6 aukso, 8 sidabro ir 15 bronzos medalių. Ispanų komandos derlius – 12 medalių (4, 2 ir 6), italų – 6 (3, 2 ir 1). Vieną bronzos medalį iškovojo Estijos rinktinė – bronzą pelnė Adrianas-Marekas Masakas (per 90 kg).