V.Alekną Kaune įveikė vokietis

Europos lengvosios atletikos asociacijos (EAA) „Permit Meeting“ kategorijos varžybas Kaune vakar užbaigė Virgilijaus Aleknos pasaulinės disko metikų varžybos.

V.Alekna išleido pergalę iš rankų jam sėkmingame Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione. Numetęs diską 68 m 18 cm, jis pirmąją vietą užleido vokiečiui Robertui Hartingui (68 m 65 cm). Trečias liko vengras Gaboras Matė (66 m 32 cm).

„Įveikti V.Alekną jo gimtinėje – didelė garbė“, – po varžybų džiūgavo R.Hartingas.
„Norėjosi laimėti Kaune. Šiame mieste dar nebuvau pralaimėjęs, – su jam įprasta ramybe kalbėjo V.Alekna. – Tačiau rezultatu esu patenkintas, nes dabar – tik pasirengimo laikotarpis, o viskas bus aišku Pekine.“
Tradiciškai visi disko metikai į Kauno stadioną atvyko „Mercedes“ automobiliais. Į Kauną atsisakė atvykti pagrindinis V.Aleknos varžovas Gerdas Kanteris, tačiau stadione sėdėjo ir viską atidžiai stebėjo bei filmavo esto treneris su padėjėjų brigada.
Kaunietis Andrius Gudžius pagerino Lietuvos jaunių iki 17 metų rekordą, diską nusviedęs 54 m 15 cm.
V.Aleknai įteiktas ir Lietuvos Prezidento prizas, skirtas geriausiai pasirodžiusiam Lietuvos lengvaatlečiui. Antrasis V.Adamkaus prizas buvo skirtas šuolių į tolį laimėtojui estui Toniui Sahkui, nušokusiam 7 m 84 cm.

Per 3 dienas – 2 pergalės

100 m moterų bėgimo varžybas laimėjo klaipėdietė Lina Grinčikaitė, nuotolį įveikusi per 11,37 sek. Antroje vietoje liko britė Laura Turner (11,47 sek.), trečioje – kaunietė Audra Dagelytė (11,48 sek.).
Į Kauną Lietuvos sprinterės atvyko iš Italijos, kur sėkmingai dalyvavo 9-ajame Primo Nebiolo memorialo legvaatlečių turnyre Turine (Italija). Estafetės 4 po 100 m komanda (Edita Lingytė, Lina Andrijauskaitė, L.Grinčikaitė ir A.Dagelytė) užėmė antrąją vietą bei pagerino šios rungties Lietuvos rekordą (44,28 sek.).
Senasis rekordas – 44,72 sek. – gyvavo nuo 1983 m., o pernai buvo pakartotas Lietuvos studenčių rinktinės planetos universiadoje.

Aplenkė rungties lyderę

Staigmena užfiksuota moterų 800 m bėgime. Distanciją, įveikusi ją per 2 min. 1,23 sek., laimėjo šiaulietė Eglė Balčiūnaitė, aplenkusi rusę Nataliją Cyganovą (2 min. 1,39 sek.) ir pripažintą šios rungties lyderę Lietuvoje Iriną Krakoviak (2 min. 1,59 sek.). E.Balčiūnaitė kartu įvykdė ir olimpinį B normatyvą, kurį anksčiau yra įvykdžiusi ir I.Krakoviak.
E.Balčiūnaitė taip pat penktadienį dalyvavo varžybose Turine. Geriausiai jai sekėsi estafetės 4 po 400 m rungtyje, kur su komanda (Jūratė Kudirkaitė, E.Balčiūnaitė, Jekaterina Šakovič bei Agnė Orlauskaitė) užėmė antrąją vietą (3 min. 32,32 sek.) Neoficialiais duomenimis, Lietuvos bėgikių kvartetas turėtų pakilti į olimpinės atrankos devynioliktąją vietą, o kelialapiai į Pekiną atiteks šešiolikai geriausių estafetės komandų.

Lenkijos atlečių sėkmė

Ieties metimo rungtį laimėjo lenkė Ursula Piwnicka, nusviedusi įrankį 60 m 27 cm. Indrė Jakubaitytė liko trečia – 59 m 59 cm. Tai – geriausias kaunietės sezono rezultatas. Geriausią sezono rezultatą šioje rungtyje pasiekė ir Austra Skujytė. Septynkovininkė ietį nusviedė 47 m 9 cm.
Lenkijos atletė Kamila Stepaniuk laimėjo ir šuolių į aukštį varžybas, peršokusi kartelę, pakeltą į 191 cm aukštį. Vilnietė Karina Vnukova liko šeštoji – 180 cm.