Viltingas pokytis: E. Riabko tapo lyderiu

Klaipėdoje surengtos motorlaivių „Formulės-2“ (F2) ir „Formulės-4“ (F4) pasaulio čempionatų varžybos buvo sėkmingos švedų Wibergų šeimai ir Lietuvos lenktynininkui Edgarui Riabko.

Kaunietis – trečias

F2 pasaulio čempionato trečią etapą mūsų šalies pajūryje laimėjo 20-metė švedė Mathilda Wiberg, o F4 antro etapo sidabrą pelnė jos 18-metis brolis Hilmeris Wibergas.

M. Wiberg 38 ratus įveikė per 31 min. 33,856 sek. Antrą vietą užėmusio prancūzo Nelsono Morino rezultatas – 31 min. 56,193 sek. Trečias buvo kaunietis E. Riabko – 32 min. 12,198 sek.

Tik penktas – daugkartinis F2 pasaulio čempionas ir buvęs šio sezono lyderis Rashedas Al Qemzi (Jungtiniai Arabų Emyratai, JAE, 37 ratai – 31 min. 44,164 sek.).

Po kvalifikacijos varžybų pirmą starto poziciją išsikovojęs britas Matthew Palfreymanas finale dėl techninių motorlaivio problemų lenktynių nebaigė.

Incidentas: F4 lenktynininkas prancūzas L. Boyard’as neišvengė avarijos, tačiau nesusižeidė. / „F4 Powerboat Series“ nuotr.

Laukia Italija

Susumavus F2 trijų etapų rezultatus, bendros pasaulio čempionato įskaitos lyderiu tapo E. Riabko (36 taškai).

Toliau rikiuojasi M. Wiberg ir R. Al Qemzi (po 32 tšk.), M. Palfreymanas (20 tšk.), N. Morinas (19 tšk.).

Kitas Lietuvos atstovas Egidijus Dagilis kol kas nepelnė nė vieno įskaitos taško.

Sąlygos lenktyniauti buvo sudėtingos, todėl šaltos galvos taktika pasiteisino.

„Labai džiaugiuosi sėkme, norėjau gerai pasirodyti savo šalyje, suteikti Lietuvos sirgaliams pozityvių emocijų“, – sakė E. Riabko.

„Sąlygos lenktyniauti buvo sudėtingos, todėl teko kartais tvardytis, mažinti greitį, kad išvengčiau problemų. Šaltos galvos taktika pasiteisino“, – teigė M. Wiberg.

Ketvirtas F2 etapas numatytas rugpjūčio 30–rugsėjo 1 d. Italijoje, penktas ir šeštas (atitinkamai rugsėjo 14–16 d. ir 21–23 d.) – Portugalijoje.

Už laimėtą etapą skiriama 20 tšk., už antrą vietą – 15 tšk., trečiąją – 12 tšk., ketvirtąją – 9 tšk., penktąją – 7 tšk.

Sėkmė: švedai Hilmeris ir Mathilda Wibergai iš Klaipėdos išvyko su varžybų trofėjais. / „Wiberg Racing“ nuotr.

Greičiausias – norvegas

F4 pasaulio čempionato antrą etapą Klaipėdoje laimėjo sezono lyderis norvegas Andre Solvangas.

Tarp prizininkų – H. Wibergas ir prancūzas Jeanas Baptiste’as Thomas. Dešimtas buvo latvis Robertas Miningas.

Pirmus penkis įskaitos taškus uždirbo Paulius Stainys (11 vieta), o Nida Kilinskaitė (13 vieta) ir Gintaras Marcinkus kol kas nepelnė nė vieno.

Prieš paskutinį etapą, kuris numatytas rugsėjį Italijoje, A. Solvangas turi 57 tšk., J. Baptiste’as Thomas – 45 tšk., Noelis Vantinenas (Suomija) – 43 tšk., H. Wibergas – 36 tšk.