Ž. Savickas nustelbė jaunesnius varžovus

Kaune surengtose galiūnų Pasaulio taurės varžybose triumfavo 45-erių metų Žydrūnas Savickas, laimėjęs dvi rungtis iš šešių ir aplenkęs jaunesnius konkurentus.

Jėgas išmėgino dvylika atletų iš šešių šalių, tarp svečių buvo vienas stipriausių Islandijos vyrų Eythoras Melstedas, Latvijos galiūnų lyderis Aivaras Šmaukstelis, Kanados stipruolis Bradas Thoy Sheperdas.

Ž.Savickas iškart įsitvirtino tarp favoritų: 150 kg rąsto kėlimo varžybose su latviu Didziu Zariniu pasidalijo 1–2 vietas (abu iškėlė po 8 kartus), tik A.Šmauksteliui pralaimėjo pritūpimų su 300 kg rungtį (lietuvio rezultatas – 13 kartų, latvio – 14) ir laimėjo svarmenų (2 po 30 kg) laikymo varžybas (41,14 sek.).

Lietuvos galiūnas padidino savo persvarą po estafetės (reikėjo kelti metalinius burbulus, grandines ir rąstą) – 54,39 sek. (antras buvo A.Šmaukstelis – 55,82 sek.).

Ketvirta rungtis – padangų (2 po 15 kg) laikymas. Sėkmingiausiai pasirodė D.Zarinis – 56,85 sek. Antrą vietą užėmė E.Melstedas – 55,54 sek., trečias buvo Ž.Savickas – 55,39 sek.

Prieš paskutinę rungtį – maišų mėtymą aukštyn – lietuvis turėjo 56,5 taško, A.Šmaukstelis – 49 tšk., D.Zarinis – 47,5 tšk., E.Melstedas – 47, o kitas mūsų šalies atstovas Dainius Repšys – 39,5 tšk.

Šias varžybas laimėjo A.Šmaukstelis, aplenkęs Saulių Skiką, D.Repšį, E.Melstedą ir Ž.Savicką, tačiau bendroje įskaitoje latviui nepavyko užimti lyderio pozicijos.

150 kg rąstą latvis A.Šmaukstelis iškėlė 8 kartus – tiek pat, kaip ir Ž.Savickas. (Evaldo Šemioto nuotr.)

Turnyrą laimėjęs Ž.Savickas surinko 64,5 tšk., A.Šmaukstelis – 61 tšk., E.Melstedas – 56 tšk.

Toliau išsirikiavo D.Zarinis (53,5 tšk.), D.Repšys (49,5 tšk.), Mantas Lalas (40,7 tšk.), Karolis Aleksandravičius (38,8 tšk.), S.Skikas (29,5 tšk.), Ilja Chazovas (Kipras, 23,10 tšk.), Fredrikas Hagelandas (Norvegija, 18,11 tšk.), Thomas Nordgaardas (Norvegija, 2,12 tšk.) ir B.Thoy Shepherdas (0 tšk.).