35-ojo gimtadienio išvakarėse – istorinis L. Jameso pasiekimas ir „Lakers“ pergalė

2019-12-30 07:28
basketnews.lt

„Staples Center“ arenoje šiąnakt netrūko nieko: LeBronas Jamesas prieš 35-ąjį gimtadienį peržengė 9 tūkst. rezultatyvių perdavimų ribą, mačą stebėjo Kobe Bryantas, o Los Andželo „Lakers“ (26-7) iškovojo pergalę.

Scanpix nuotr.

Kalifornijos klubas namuose 108:95 (25:19, 29:24, 30:26, 24:26) patiesė Luka Dončičiaus vedamą Dalaso „Mavericks“ (21-11) ekipą.

L. Jamesas per 31 minutę pelnė trylika taškų (1/6 dvit., 2/4 trit., 5/6 baudos), atliko trylika rezultatyvių perdavimų, atkovojo šešis ir perėmė du kamuolius bei du kartus suklydo.

L. Jamesas tapo vieninteliu žaidėju lygos istorijoje, savo sąskaitoje turinčiu 9 tūkst. atkovotų kamuolių bei 9 tūkst. rezultatyvių perdavimų.

„Lakers“ lyderis taip pat tapo devintuoju krepšininku NBA istorijoje, pasiekusiu 9 tūkst. rezultatyvių perdavimų ribą. Šioje kategorijoje dominuoja legendinis Johnas Stocktonas, kurio sąskaitoje 15 806 tikslių perdavimų.

L. Dončičius per 30 minučių pelnė devyniolika taškų (5/8 dvit., 0/6 trit., 9/9 baudos), atliko septynis rezultatyvius perdavimus, atkovojo tris ir perėmė du kamuolius, tačiau šešis kartus suklydo.

Antroje kėlinio pabaigoje slovėnas skaudžiai krito ant parketo bei susitrenkė galvą ir nugarą. Porą minučių ant parketo išbuvęs L. Dončičius buvo išlydėtas į rūbinę, tačiau po ilgosios pertraukos grįžo į aikštelę ir pratęsė savo pasirodymą.

„Lakers“ mačo kontrolę savo rankose laikė nuo pat susitikimo pradžios, o solidesnę persvarą susikrovė po ilgosios pertraukos. Danny Greenas realizavo dvitaškį, Anthony Davisas įkrovė iš viršaus, Avery Bradley smeigė tolimą metimą, o šeimininkai laimėjo atkarpą 9:2 bei nutolo septyniolikos taškų persvara – 70:53.

Per likusį laiką nė viena iš komandų mačo eigos keičiančio spurto nebesurengė ir „Lakers“ įsirašė užtikrintą pergalę.

„Lakers“: Anthony Davisas 23 (8/11 dvit., 9 atk. kam.), Kentaviousas Caldwellas-Pope‘as 19 (4/5 trit.), Dwightas Howardas 15 (6/7 dvit.), LeBronas Jamesas 13 (1/6 dvit., 2/4 trit., 13 rez. perd.), JaVale‘as McGee 11 (5/6 dvit.), Danny Greenas 10.

„Mavericks“: Luka Dončičius 19 (5/8 dvit., 0/6 trit., 7 rez. perd.), Delonas Wrightas 14, Dorianas Finney-Smithas (3/5 trit.) ir J.J. Barea po 12, Kristaps Porzingis 11 (3/7 trit.).