„7bet-Lietkabelio“ pergalę Šiauliuose nukalė fantastiškas lemiamo ketvirčio startas

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) iš duobės kilti bandantiems „Šauliams“ (12-18) jėgų užteko tik trims kėliniams.

Solidžiai startavę Antano Sireikos auklėtiniai galiausiai išsikvėpė ir paleido į priekį svečių teisėmis žaidusį Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ (20-10) – 80:89 (21:20, 22:21, 23:20, 14:28).

Rungtynės startavo itin lygiai – pirmajame ketvirtyje komandų nė karto neskyrė daugiau nei penki taškai (19:14 buvo truktelėję šiauliečiai). Panevėžiai viskas klostėsi ir antrajame kėlinyje, tik šį kartą pranašumas jau buvo Panevėžio ekipos pusėje (31:25).

Intriga niekur nedingo ir po ilgosios pertraukos – Vytenis Lipkevičius jau pirmuoju metimu dar kartą persvėrė rezultatą (44:43). Trečiosios mačo dalies pabaigoje baudų metimus sumetė Paulius Murauskas, bet paskutinės sekundės tritaškiu dar spėjo atsakyti Eimantas Stankevičius (66:61).

Ketvirtasis kėlinys jau virto atskira istorija. „7bet-Lietkabelis“ startavo spurtu 14:0 bei perėmė iniciatyvą į savo rankas. Sunkiai taškus rinkusius šiauliečius rezultatyviu prasiveržimu užvesti bandė Martynas Varnas – 72:79. Gyorgy Golomanas dar pasižymėjo galingu dėjimu (85:72), o „Šiauliai“ iš šios duobės jau neišlipo, nors skirtumą jiems pavyko aptirpdyti.

Efektyviausiu mačo žaidėju tapo ne nugalėtojų narys. Antino Jacksonas per 21 minutę pelnė 11 taškų (1/1 dvitaškio, 3/3 tritaškių, 0/2 baudų metimų), atkovojo 3 ir perėmė bei prarado po kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 pražangas, pats kartą pažeidė taisykles ir surinko 20 naudingumo balų.

„7bet-Lietkabelis“ išsikapstė net pralaimėjęs kovą dėl kamuolių (33:36), atlikęs mažiau rezultatyvių perdavimų (20:26) ir leidęs varžovams pataikyti 47 procentus tritaškių (9/19).

„Šiauliai“ išgyvena prastą atkarpą, tik praėjusiame mače 60:56 palauždami „Gargždus“ ir taip nutraukę trijų pralaimėjimų seriją. Tuo tarpu Panevėžio klubas laimėjo ketvirtąjį kartą paeiliui.

Ankstesni tarpusavio mačai Panevėžio klubui taip pat lengvi nebuvo – išvykoje prieš šiauliečius sezono starte jie laimėjo 88:85, o vasarį savo aikštėje krito 94:103.

Pergalė leido „7bet-Lietkabeliui“ užsitikrinti bent ketvirtąją vietą reguliariajame sezone, su galimybe vytis laipteliu aukščiau esančius Alytaus „Wolves“ (21-9). Tuo tarpu „Šiauliai“ išlieka už atkrintamųjų ribų, pergale atsilikdami nuo aštuntąją vietą žyminčio Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ (13-17). Iki reguliariojo sezono pabaigos liko trys turai.

„Šiauliai“: Martynas Varnas 19 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Eimantas Stankevičius 16 (3/4 tritaškių), Antino Jacksonas 11 (3/3 tritaškių, 5 rez. perd.), Arminas Urbutis (5 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Donatas Sabeckis (7 atk. kam. 7 rez. perd.) po 10.

„7bet-Lietkabelis“: Kristianas Kullamae 13, Paulius Murauskas 12 (5 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius (5 atk. kam.), Jamelas Morrisas (1/5 triaškių, 4 atk. kam., 4 rez. perd.), Jordenas Duffy ir Željko Šakičius po 10, Gediminas Orelikas 9.