Baigęs Vlado Knašiaus krepšinio mokyklą jis nesulaukė didelio dėmesio tėvynėje ir tą pačią 2011-ųjų metų vasarą, padedamas trenerio Mariaus Tamolio, išvyko laimės ieškoti už Atlanto. Iš pradžių krepšininkas baigė dvyliktą klasę, o tuomet gavo pasiūlymą prisijungti prie Pietų Karolinos universiteto, kuriame apsivilko „Gamecocks“ komandos marškinėlius.
Žaidėjas pateko į patikimas rankas – komanda žaidė aukščiausiame NCAA divizione ir vienoje stipriausių konferencijų. Kartu su juo tuomet į komandą atvyko ir naujasis strategas Frankas Martinas, kuris lietuvį treniravo visus ketverius metus.
„Persikėlus į užsienį labai užsigrūdinau. Vis tik išvykau toli nuo šeimos ir draugų. Labiau suvyriškėjau, pasirūpinau savimi. Kaip ir dažniausiai būna, išvykus sustiprėjau fiziškai. Ten fiziškai tikrai nėra lengva. Buvome geroje konferencijoje, todėl įdėjome labai daug darbo gerindami individualius įgūdžius, treneriai visada mąstė į priekį“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė M. Kačinas.
23-ejų metų 204 cm ūgio žaidėjas NCAA kiekvienais metais gerindavo savo statistiką, o paskutiniame sezone vidutiniškai per 29 minutes pelnydavo po 9,9 taško, atkovodavo po 4,8 ir perimdavo po 0,5 kamuolio, atlikdavo po 0,9 rezultatyvaus perdavimo ir blokuodavo po 0,5 metimo. Puolėjas pataikydavo 51 proc. metimų iš žaidimo, 33 proc. tritaškių ir 65 proc. baudų metimų.
Nors krepšininkas pagal rezultatyvumą savo komandoje buvo penktas, už M. Kačiną daugiau laiko gaudavo tik vienas žaidėjas. Lietuvis užsitarnavo trenerio pasitikėjimą dėl patikimos gynybos ir universalaus žaidimo.
„Žinote, gynyba laimi čempionatus. Mūsų universitete labai griežtai buvo žiūrima į gynybą, mes labai sunkiai dirbome treniruotėse. Ir treneris akcentuodavo labiau ne puolimą, o gynybą. Tie ketveri metai padėjo sustiprėti fiziškai, todėl galėjau gintis prieš kelių pozicijų žaidėjus – nuo gynėjų iki sunkiųjų puolėjų“, – pasakojo puolėjas.
Po paskutinio sezono NCAA krepšininkas nepuolė savo gabumų rodyti NBA komandų atstovams. Viešbučių, restoranų ir turizmo valdybą studijavęs M. Kačinas nusprendė pirmenybę teikti mokslams.
„Buvo minčių siekti patekti į NBA Vasaros lygą, bet aš norėjau pabaigti mokslus, o šią vasarą privalėjau atlikti praktiką. Norėjosi viską padaryti iki galo, kad gaučiau diplomą, visgi buvo įdėti ketveri metai“, – sakė atletas.
M. Kačinas universitete žaidė su kitu lietuviu Laimonu Chatkevičiumi, o šie krepšininkai komandos draugais yra daugiau nei dešimtmetį. Iš pradžių jie kartu lankė Vlado Knašiaus mokyklą, vėliau žaidė ir RKL pirmenybių Klaipėdos LCC komandoje. Tuomet abu išvyko į JAV, kurioje ir vėl vilkėjo tos pačios komandos marškinėlius.
Visgi L. Chatkevičius nusprendė pasirinkti kitą kelią. Jis, pasibaigus sezonui, nusprendė vykti į NBA klubų peržiūras ir sulaukė dėmesio iš Dalaso „Mavericks“. Ši suteikė šansą vidurio puolėjui žaisti NBA Vasaros lygoje, tačiau po jos krepšininkas pasiūlymų nesulaukė ir vis dar yra laisvasis agentas.
Savuoju keliu žengęs M. Kačinas sėkmingai baigė mokslus ir grįžo į gimtąją Klaipėdą. Krepšininkas norėjo palaikyti sportinę formą, todėl susisiekė su „Neptūno“ vadovais.
„Iš JAV grįžau tik rugpjūčio mėnesį ir netrukus pavyko prisijungti prie „Neptūno“ treniruočių. Tuomet jie neturėjo visos sudėties, aš jiems padėjau treniruotis, o galiausiai išėjo taip, kad jiems patikau ir pasiūlė kontraktą“, – džiaugėsi puolėjas.
Klaipėdos klubo vadovai ne kartą pabrėžė, kad juos nustebino, koks patobulėjęs iš JAV grįžo M. Kačinas. Jie su puolėju sieja dideles viltis – klubas, pasirašydamas dvejų metų kontraktą paskelbė, kad žaidėjui numatyta pagrindinio sunkaus krašto puolėjo rolė.
„Neptūno“ treneris Dainius Adomaitis taip pat yra puikios nuomonės apie šį krepšininką. Jis ne tik džiaugėsi jo darbu ir rodomu žaidimu, tačiau ir pabrėžė, kad M. Kačinas galėtų būti pavyzdys kitiems jauniesiems krepšininkams.
„M. Kačino žaidimą vertinu tiktai teigiamai. Yra be galo džiugu, jog žaidėjas atvažiuoja su tokiu dideliu noru ir atsidavimu. Jis galėtų būti pavyzdys visiems studijuojantiems JAV, kaip reikia pradėti profesionalaus krepšininko karjerą. Reikia pačiam norėti ateiti į komandą, o atėjus stengtis išsikovoti savo šansą ir pasirodyti. NCAA jis žaidė ketvirtoje ir trečioje pozicijoje, tačiau žiūrint iš gynybinės pozicijos jis gali dengti ir antros pozicijos žaidėjus. Su juo tampame dar labiau universalūs“, – teigė D. Adomaitis.
M. Kačino laukia nelengvas kelias – pradėjęs profesionalaus krepšininko karjerą jis ne tik turės grumtis su geriausiais LKL ir FIBA Čempionų lygos puolėjais, bet ir stengtis priprasti prie europietiško žaidimo.
„Po truputį prie jo priprantu. Gerai, kad turėjome nemažai draugiškų rungtynių, tai padėjo įsivažiuoti į europietišką žaidimą. Kol kas viskas vyksta gerai. Artėjančiame sezone, kaip ir NCAA, atiduosiu 100 proc. ką galiu ir mėgausiuosi krepšiniu“, – optimistiškai kalbėjo puolėjas.
Pirmąjį kartą Lietuvos sirgaliams M. Kačinas turėjo įsiminti prieš trejus metus, kuomet pirmą kartą pateko į Lietuvos jaunimo rinktinę ir Europos dvidešimtmečių čempionate vidutiniškai rinko po 9 taškus ir 5,5 atkovoto kamuolio, o jo atstovaujama komanda pirmenybėse užėmė 7-ąją vietą.
Minėtoje rinktinėje taip pat žaidė tokie krepšininkai kaip Paulius Semaška, Rytis Juknevičius, Vaidas Kariniauskas, Tauras Jogėla, Ignas Vaitkus, Osvaldas Olisevičius ir kiti. Kol dauguma šių krepšininkų bandė kilti karjeros laiptais Lietuvoje, M. Kačinas žengė vieną didelį žingsnį NCAA ir iškart sulaukė savojo šanso.
M. Kačino žaidimo epizodai:
Naujausi komentarai