„Anadolu Efes“ išrašė CSKA komandai didžiausią pralaimėjimą klubo istorijoje

Įsibėgėjantis Stambulo „Anadolu Efes“ (17-10) klubas Eurolygoje šventė įspūdingą pergalę. Turkijos ekipa namuose 100:70 (31:13, 24:15, 20:17, 25:25) nepaliko vilčių Maskvos CSKA (18-9) krepšininkams ir iškovojo jau šeštąją pergalę paeiliui.

Šiuo metu tai – ilgiausia pergalių serija Eurolygoje.

Rusijos ekipai tai buvo didžiausia nesėkmė Eurolygoje per visą klubo istoriją. Iki šiol prasčiausią rezultatą CSKA buvo užfiksavusi 2010 m. lapkritį, kuomet 57:82 nusileido tuometinei Valensijos „Power Electronics“ komandai.

Nepaisant tokio pralaimėjimo, CSKA prieš „Anadolu Efes“ sugebėjo išsaugoti tarpusavio pranašumą, mat pirmojoje dvikovoje pasiekė dar įspūdingesnę pergalę – 100:65.

„Anadolu Efes“ į priekį šovė jau nuo pirmųjų minučių. Rodrigue‘as Beaubois bei Krunoslavas Simonas pataikė po dvitaškį, Sertačas Šanli atseikėjo tritaškį ir šeimininkai greitai įgijo dviženklę persvarą (12:2).

Neilgai trukus Vasilije Micičius pataikė tritaškį, Adrienas Moermanas realizavo dvitaškį, savo tikslius metimus pridėjo Beaubois bei Chrisas Singletonas ir jau pirmajame kėlinyje skirtumas tarp komandų buvo nepadorus – 28:8.

Po uraganinio kėlinio „Anadolu Efes“ apsukų nemažino. Įpusėjus antrajam ketvirčiui „Anadolu Efes“ turėjo 28 taškų pranašumą (43:15), o ilgąją pertrauką Turkijos ekipa pasitiko pirmaudama 55:28.

Vis dėlto iki visų laikų Eurolygos rekordų Turkijos klubui pritrūko. Daugiausiai taškų per pirmąją mačo pusę buvo pelniusi Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ ekipa (65). Apskritai, bent vienos pusės rekordas priklauso Madrido „Real“ klubui, įmetusiam 70 taškų 2000 m.

Tuo metu didžiausias visų laikų skirtumas po dviejų kėlinių siekia 38 taškus. Tai užfiksavo Pirėjo „Olympiakos“ 2011 m., kuomet Sienos „Montepaschi“ ekipą triuškino 47:9.

Antroji rungtynių dalis tebuvo formalumas, per kurią CSKA atsigauti taip ir nesugebėjo.

Stambulo ekipoje geriausiai pasirodęs Micičius per 35 minutes surinko 21 tašką (3/7 dvit., 2/7 trit., 9/10 baud.), 8 rezultatyvius perdavimus, 6 atkovotus ir 3 perimtus kamuolius, 8 išprovokuotas pražangas, 3 klaidas bei 29 naudingumo balus.

„Anadolu Efes“: Vasilije Micičius 21 (3/7 dvit., 2/7 trit., 9/10 baud., 8 rez. perd., 6 atk. kam., 29 naud. bal.), Sertačas Šanli 14 (5/5 dvit.), Chrisas Singletonas 12, Shane‘as Larkinas (2/5 trit.), Rodrigue‘as Beaubois (4/4 dvit.) ir Krunoslavas Simonas po 11.

CSKA: Tornikė Šengelija 14 (5/9 dvit.), Johannesas Voigtmannas 10, Joelis Bolomboy 8.