"Žalgiris" S.Butauto taurės finale po dramatiškos kovos nusileido VEF komandai (komentarai)

Stepo Butauto taurės turnyro finale šeštadienį kovojo Kauno "Žalgirio" ir Rygos VEF komandos. Po dramatiško mūšio pergalę 72:70 šventė rygiečiai.

Komentarai. Turnyro nugalėtojos Rygos VEF ekipos treneris Ramūnas Butautas neslėpė džiugesio.

„Pirmiausia norėčiau padėkoti turnyro rengėjams. Man be galo malonu, kad mano tėvą prisimena, kad taip įprasminamas jo atminimas. Šis laikas gana ankstokas žaisti rungtynes, dar tik vyksta fizinis pasirengimas, todėl ačiū visiems dalyviams, kad sutiko jame išmėginti jėgas.  Nors finalo rungtynės su „Žalgiriu“ buvo labiau simbolinės, nes ir mums, ir žalgiriečiams trūksta būrio pagrindinių žaidėjų, man be galo malonu, kad varžybas laimėjo būtent mano treniruojama komanda“, - sakė R. Butautas.

„Žalgirio“ treneris Ilias Zouros taip pat neatrodė nusivylęs:

„Šiandien esu kur kas labiau patenkintas savo žaidėjais, nei vakar. Mes esame pasirengimo periode, o šį kartą turėjome labai geras pratybas. Mūsų jauni žaidėjai gavo gerų pamokų. Nepamirškite, kad labiau patyrę Tadas Klimavičius ir Paulius Jankūnas sugrįžta po sunkių traumų. Jie nežaidė gana ilgą laiką. Finale visi mano auklėtiniai rodė susikoncentravimą, todėl esu labai laimingas. Nepaisant rezultato. Pamatėme savo silpnuosius taškus, tad žinosime, kur turime tobulėti. Puolant mums dar trūksta savitarpio supratimo, bet tai – natūralu. Puolimo veiksmus prieš sezoną šlifavome vos vieną valandą! Tarkime, situacija su aikštės gynyba. Mes žaidėme prieš taip besiginančią komandą, nors to dar nė nesimokėme. Mus dar trūksta treniruočių. Todėl negaliu reikalauti puikių rezultatų. Prisidėjus pagrindinės sudėties krepšininkams mes atrodysime kitaip“.

Rezultatyviausi. „Žalgiriui“ taškų pelnė: P.Jankūnas 18 (5 atk. kam.), A.Milaknis 11, T.Klimavičius 10 (8 atk. kam.), T.Dimša 9, L.Lekavičius 9 (4 rez. perd.), V.Lipkevičius 6, K.Vecvagaras 3, J.Tamulis 3, M.Kupšas 0, T.Jogėla 0, E.Ulanovas 0.

VEF: D.Brownas 35 (5/7 dvit., 5/7 trit., 10/10 baud.), D.Geks 6, A.Beržins 6, V.Iljins 6.

Rungtynės

Kauniečiai dvikovą pradėjo tokios sudėties: Lukas Lekavičius, Vytenis Lipkevičius, Artūras Milaknis, Paulius Jankūnas, Tadas Klimavičius. Mačo pradžioje aikštės šeimininkai išsiveržė į priekį - 5:0. Netrukus, po Artūro Milaknio dvitaškio "Žalgiris" pirmavo 7:0. Latviai pirmuosius taškus pelnė tik 4-ąją minutę. Pirmojo kėlinio viduryje LKL čempionai buvo įgiję septynių taškų persvarą (14:7).

Nuo to momento Kauno komandos žaidimas ėmė strigti. Svečiai laimėjo atkarpą 9:0 ir žalgiriečiai atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje - 14:16. Vis dėlto jaunojo Justo Tamulio tritaškio dėką pirmąjį kėlinį laimėjo aikštės šeimininkai - 17:16.

Antrojo kėlinio pradžioje kauniečiai pelnė vieną tašką, tačiau  niekaip negalėjo sulaikyti VEF legionieriaus D.Browno, kuris tiesiog siautėjo. Po jo tolimo metimo "Žalgiris" atsilikinėjo 18:24. Amerikietis per pusantro kėlinio buvo pelnęs net 18 taškų.

Tačiau "Žalgiris" nesutriko. Tritaškį pataikė A. Milaknis, kuris perėmė ir kamuolį, tad 17 min. jau pirmavo "Žalgiris" - 27:26.  S.Butautas paprašė minutės pertraukėlės.

Vėliau vyko apylygis žaidimas. Kauniečiai antrojo kėlinio pabaigoje pirmavo 34:32, bet prieš pat pertrauką praleido tritaškį ir ilsėtis išėjo atsilikdami 34:35.

Per pirmuosius du kėlinius "Žalgiriui" daugiausia taškų (9) pelnė A.Milaknis. P.Jankūnas įmetė 7, T.Klimavičius - 5 taškus. Svečiams net 20 taškų pelnė D.Brownas, kuris vienas traukė VEF komandą.

Po pertraukos sėkmingiau žaidė S.Butauto auklėtiniai – 34:39, 36:42. Nepaisydamas nepalankaus rezultato, "Žalgirio" strategas Ilias Zouros nevengė eksperimentuoti. Aikštėje vienu metu žaidė keturi buvę "Žalgirio" dubleriai ir vienas labiau patyręs žalgirietis. Svečiai tuo pasinaudojo ir ėmė tolti. Po J.Strielnieko tritaškio jie įgijo dviženklę persvarą, o po trijų kėlinių pirmavo 59:49.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo dviem T.Dimšos tritaškiais. Aktyviai žaidęs P.Jankūnas sumažino žalgiriečių atsilikimą iki dviejų taškų, tačiau VEF lyderis D.Brownas ir toliau vedė savo komandą į priekį. Likus žaisti 1 min. 15 sek. Rygos ekipa pirmavo 65:61.

Likus žaisti 6 sekundes po tritaškio žalgiriečiai priartėjo iki 67:70. Likus 0,6 sekundės po Luko Lekavičiaus tolimo šūvio "Žalgiris" atsilikinėjo 70:72. Rungtynės taip ir baigėsi.

"Žalgirio" komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo P.Jankūnas (18 taškų), A.Milaknis (11) ir T.Klimavičius (10). VEF ekipai net 35 taškus pelnė įžaidėjas D.Brownas.

Prieš rungtynes

Pusfinaliai. Turnyro pusfinalyje "Žalgiris" 92:66 sutriuškino Rakverės "Tarvas"komandą iš Estijos, o rygiečiai net 88:45 sutrypė Dnepropetrovsko "Dnepr" (Ukraina) ekipą.

Rezervai. Žalgiriečiams šiandien negalės padėti Lietuvos rinktinei atstovaujantys Robertas Javtokas ir Martynas Pocius. Naujasis „Žalgirio“ treneris Ilias Zouros dar laukia iš rinktinės stovyklos grįžusio įžaidėjo Vytenio Čizausko. Estijos rinktinėje dar užimtas kitas žalgirietis Siimas Sanderis Vene.

Treneris. VEF komandą treniruoja Lietuvos krepšinio specialistas Ramūnas Butautas, S.Butauto sūnus.

Istorija. Kauniečiai S. Butauto taurės turnyre gynė čempionų titulą. Pernai, dar vadovaujami Joano Plazos, jie finale 105:101 po atkaklios kovos palaužė VEF ekipą.