Argentina neturėjo jokių šansų: Ispanijos krepšininkai – pasaulio čempionai

Finale dominavusi Ispanija – antrą kartą stipriausia pasaulyje.

Antras pasaulio čempionato finalas, antras nugalėtojų trofėjus. Po 13 metų pertraukos teisę kovoti dėl titulo įgijusi Ispanija Pekine 95:75 (23:14, 20:17, 23:16, 29:28) užtikrintai nugalėjo pasakišką čempionatą sužaidusią Argentiną ir kėlė į viršų čempionų taurę.

MVP apdovanojimas atiteko Ricky Rubio, kuris finale per 23 minutes pelnė 20 taškų (5/9 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 7/7 baudos), atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, prarado 6 kamuolius ir užfiksavo 19 balų naudingumą.

Kartu su juo į simbolinį turnyro penketuką pateko bendražygis Marcas Gasolis, Bogdanas Bogdanovičius (Serbija), Luisas Scola (Argentina) ir Evanas Fournier (Prancūzija).

2006 metų planetos pirmenybių finale ispanai laimėjo prieš Graikijos krepšininkus.

Turnyre L. Scolos vedami argentiniečiai finalą pasiekė po 17 metų. 2002 m. Pietų Amerikos atstovai Indianoje vykusių pirmenybių finale per pratęsimą krito prieš Jugoslaviją.

Ispanijos rinktinė į priekį šovė nuo pat mačo pradžios, kada startavo atkarpa 14:2 ir žaibiškai susikrovė dviženklę persvarą. Trečiajame ketvirtyje R. Rubio pelnius du taškus su pražanga, visą mačą pirmavę ispanai turėjo rekordinį – 22 taškų pranašumą (55:33).

Sunkiai startavusi argentiniečių legenda L. Scola pirmuosius savo taškus iš žaidimo pelnė tik ketvirtojo kėlinio viduryje, prieš tai prametęs septynis metimus. Tiesa, 39-erių veteranas iki tol buvo pataikęs 6 baudas iš 6.

Pirmenybėse fiksavęs 19,3 taško rezultatyvumą, L. Scola finalą baigė savo sąskaitoje turėdamas 8 taškus (1/10 metimai, 6/6 baudos), 8 atkovotus kamuolius ir 8 naudingumo balus.

Argentinos rinktinė: Gabrielas Deckas 24, Nicolas Laprovittola 17 (4/15 metimai), Facundo Campazzo 11 (2/11 metimai, 8 rez. perd.).

Ispanijos rinktinė: Ricky Rubio 20 (7 atk. kam., 6 kld.), Sergio Llullas 15, Marcas Gasolis 14 (2/9 metimai, 7 atk. kam., 7 rez. perd.), Rudy Fernandezas (10 atk. kam.), Juancho Hernangomezas ir Willy Hernangomezas – po 11.