Baltijos lyga: "Sūduvos" krepšininkės patiesė kijevietes

2016-12-11 18:21
DMN inf.

Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) čempionate Marijampolės „Sūduvos“ komanda sekmadienį namuose 79:66 (22:18, 20:22, 16:10, 21:16) nugalėjo be pergalių žengiančias Kijevo  „Tim-Scuf“ (Ukraina) krepšininkes.

Tomo Gaubio nuotr.

Tris pergales iš keturių galimų turinčios Lietuvos vicečempionės A grupėje žengia antros. Šioje grupėje pirmauja Algirdo Paulausko treniruojama Torunės „Energa“ (Lenkija). Ji laimėjo visas septynerias žaistas rungtynes.

Trenerio Rimvydo Samulėno vadovaujamos Lietuvos vicečempionės po pirmojo kėlinio pirmavo 22:18, o po antrojo – 42:40. 29-ąją min. aikštės šeimininkės įgijo 13 taškų persvarą (58:45), o ketvirtajame kėlinyje, daugiausiai Lauros Svarytės dėka, skirtumas išaugo iki 21 taško (73:52; 35-ąją min.).

„Sūduva“ kovą dėl kamuolių po krepšiais laimėjo 45-30.

„Tim-Scuf“ žaidė be šeštadienį kelio traumą patyrusios Vitos Horobec. 20-metė puolėja praėjusį sezoną atstovavo Vilniaus „Kibirkšties“ komandai. „Sūduvos“ komandai dėl sveikatos problemų nepadėjo Arina Bilocerkivska ir Rita Milieškienė.

Geriausios rungtynių žaidėjos: Laura Svarytė („Sūduva“) ir Darja Zavidna („Tim-Scuf“).

„Sūduva“ (3 pergalės/1 pralaimėjimas): Laura Svarytė 30 tšk. (16 atk. kam.), Ieva Šimkutė 19 (12 atk. kam.), Kateryna Dobrikova 9, Greta Tamašauskaitė 8 (10 rez. perd.).

„Tim-Scuf“ (0/6): Miriam Uro-Nilie 18 (18 atk. kam.), Darija Zavidna 18, Olga Krajevska 14, Natalija Skorbatiuk 10.

Penktadienį „Sūduva“ nugalėjo Kijevo ekipą 92:76.

Kitas BWBL pirmenybių rungtynes marijampolietės žais kitų metų sausio 4 dieną namuose su „Cmoki-Minsk“ (Baltarusija) komanda.

B grupėje penktadienį ir šeštadienį trenerio Gedimino Meiliūno vadovaujamos Kauno „Aistės-LSU“ namuose 58:74 (16:25, 14:18, 10:19, 18:12) ir 75:78 (19:18, 12:20, 20:25, 24:15) nusileido dar nė karto nepralaimėjusioms Kursko „Dinamo-Farm“ (Rusija) krepšininkėms (6/0). Kaunietės, turinčios vieną pergalę iš penkių galimų, B grupėje žengia paskutinės, penktos.

Penktadienį aikštės šeimininkės pirmavo tik pačioje rungtynių pradžioje (3:0). Po to viešnios laimėjo atkarpą 11:2 ir išsiveržė į priekį 11:5. Po pirmojo kėlinio „Dinamo-Farm“ pirmavo 25:16, po antrojo – 43:30, po trečiojo – 62:40, o 33-iąją min. įgijo 25 taškų persvarą (68:43). Kaunietės kovą dėl kamuolių po krepšiais pralaimėjo net 22-47.

„Aistės-LSU“: Dovilė Saurazaitė 19 tšk. (4 rez. perd., 5 kl.), Laura Želnytė 9, Agnė Žiegytė 8, Šarūnė Melinauskaitė 7 (5 rez. perd., 6 kl.).

„Dinamo-Farm“ : Tatjana Sema 11 (11 atk. kam.), Jelizaveta Šabanova 10, Jevgenija Frolkina 9, Marija Čeremisina 8, Olga Frolkina 8, Viktorija Čeren 7 (7 atk. kam.).

Šeštadienio rungtynėse 14-ąją min. rezultatas buvo lygus 24:24, o po to kaunietės pralaimėjo atkarpą 0:12. Po dviejų kėlinių jos atsiliko 31:38, o 31-ąją min. – 51:64. Aikštės šeimininkėms pavyko pavyti varžoves. Likus žaisti 2 min., Dovilė Saurazaitė tritaškiu metimu išlygino rezultatą 75:75. Tačiau pergalę išsivežė Rusijos atstovės. Kaunietės kovą dėl kamuolių po krepšiais pralaimėjo 27-41.

„Aistės-LSU“: Laura Želnytė 19 tšk. (6 atk. kam., 24 naud. b.), Dovilė Saurazaitė 18 (7 rez. perd., 5 per. kam., 21 naud. b.), Agnė Žiegytė 11.

„Dinamo-Farm“: Marija Čeremisina 18 (21 naud. b.), Jevgenija Frolkina 10, Olga Frolkina 9, Jelizaveta Šabanova 7 (6 atk. kam.). Tatjana Sema 10 atk. kam.

Kitas BWBL čempionato rungtynes kaunietės žais kitų metų sausio 11 dieną svečiuose su Gardino „Olimpia“ (Baltarusija) komanda.