Be pergalių: „Žalgiris“ beviltiškai pralaimėjo Eurolygos čempionams

Kauno „Žalgiris“ (0-7) Eurolygoje ne tik lieka be pergalių, bet ir pakartojo antirekordą. Jure Zdovco auklėtiniai išvykoje 60:94 nusileido Stambulo „Anadolu Efes“ (2-5) krepšininkams.

Prasčiausias kauniečių startas elitiniame Senojo žemyno turnyre prieš tai buvo užfiksuotas 2008-2009 m. sezone, kai vadovaujant Gintarui Krapikui Kauno klubas pralaimėjo pirmuosius septynis susitikimus. Stambule septintą kartą suklupęs „Žalgiris“ pakartojo 13 metų neliestą antirekordą.

Tokia „Žalgirio“ sezono pradžia yra prasčiausia naujojo formato Eurolygos istorijoje, kuris buvo įvestas prieš 2016-2017 metų sezoną.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie pirmajame kėlinyje po Adrieno Moermano baudų metimų įgijo 11 taškų pranašumą (22:11). Visgi Artūras Milaknis susmeigė du tritaškius be atsako ir sumažino skirtumą iki 7 taškų (17:24).

Likus 4 minutėms iki pertraukos „Žalgiris“ turėjo vienženklį deficitą (24:33), tačiau „Anadolu Efes“ atsakė 11:5 ir po 20 minučių grynojo žaidimo laiko pirmavo 15 taškų (44:29).

Antroji mačo dalis tapo formalumu. Ją Eurolygos čempionai pradėjo spurtu 23:11 ir po Krunoslavo Simono skirtumas tarp komandų pasiekė rekordinį – 27 taškus (67:40).

Per likusį laiką šeimininkai dar labiau padidino pranašumą ir rungtynes laimėjo 34 taškais (94:60).

Kauniečiai šiose rungtynėse sukrapštė vos 60 taškų, dvitaškius mesdami 39 proc. taiklumu (13 iš 33), tritaškius – 27 procentais (9 iš 33).

Rezultatyviausiai žalgiriečių gretose rungtyniavo po 14 taškų įmetę Milaknis (4/8 trit.) ir Lukas Lekavičius (3/6 trit.).

„Anadolu Efes“: Tiboras Pleissas 17 (7 atk. kam, 18 min.), Filipas Petruševas 14 (6 atk. kam.), Vasilije Micičius (4 rez. perd.) ir Krunoslavas Simonas po 11, Elijah Bryantas 10 (7 atk. kam., 4 rez. perd.).

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius (3/6 trit.) ir Artūras Milaknis (4/8 trit.) po 14, Paulius Jankūnas (4 atk. kam.) ir Tyleris Cavanaugh po 9, Joshas Nebo 8 (4 atk. kam.), Nielsas Giffey, Mantas Kalnietis (5 rez. perd.) ir Marekas Blaževičius po 2.