Beviltiškai rungtyniavęs "Lietuvos rytas" sutryptas Saragosoje

2014-01-21 21:09
basketnews.lt
"Lietuvos ryto" komandoje rezultatyviausiai žaidė Darius Songaila
"Lietuvos ryto" komandoje rezultatyviausiai žaidė Darius Songaila / A.Ufarto/BFL nuotr.

Puolime strigę ir beviltiškai besigynę Vilniaus „Lietuvos ryto“ (1-2) krepšininkai sužaidė blogiausias rungtynes šį sezoną. Aleksandaro Petrovičiaus auklėtiniai Europos taurės turnyro „Last 32“ etapo susitikime išvykoje 60:94 (15:27, 16:23, 14:27, 15:17) neprilygo Saragosos CAI (1-2) klubo žaidėjams.

Vilniečiai į duobę krito jau mačo pradžioje – „Lietuvos rytas“ nesusitvarkė su Saragosos klubo gynėju Michaelu Rollu ir Giorgi Shermadini, kurių vedini aikštės šeimininkai rungtynes pradėjo 14:4 bei iš karto susikrovė dviženklį pranašumą (14:4).

Į nokdauną pasiųsti „Lietuvos ryto“ žaidėjai antrajame kėlinyje neapsigynė prieš varžovų aukštaūgius bei jų snaiperius. Sėkmingai dėl kamuolių puolime kovoję šeimininkai antraisiais šansais rinko taškus, o paskui save sostinės klubą tempusio Juano Palacioso pastangų nepakako bei Petrovičiaus auklėtiniai į drabužinę išėjo turėdami triuškinamą – 19 taškų deficitą (50:31).

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje nepasikeitė. Puolime dominavę ispanai puikiai išnaudojo atsivėrusias spragas „Lietuvos ryto“ gynyboje ir prieš lemiamą kėlinį turėjo įspūdingą 32 taškų persvarą (77:45).

Ketvirtajame ketvirtyje vilniečiams nuveikti kažko naujo nepavyko, o paskutinėmis minutėmis tolimais metimais „Lietuvos ryto“ krepšį sušaudę Jose Luiso Aboso auklėtiniai visiškai paskandino sostinės klubą.

Triuškinamą Saragosos pergalę lėmė puikus pataikymas iš toli bei dominavimas po krepšiais – CAI klubo žaidėjai pataikė 13 tolimų metimų iš 25 (52 proc. taiklumas), kuomet svečių gretose po tritaškį pataikė Omaras Cookas ir Martynas Gecevičius. Iš viso vilniečiai nuo tritaškio linijos atliko 18 metimų (11 proc. taiklumas).

Dvigubai naudingiau rungtyniavę aikštės šeimininkai (116 prieš 58 naud. bal.) atkovojo net 45 kamuolius, iš jų 13 puolime. „Lietuvos rytas“ sugriebė gynyboje sugriebė 18 kamuolių, o puolime vos 6.

CAI: Michelas Rollas 23 (5/5 trit.), Josephas Jonesas 12 (8 atk. kam.), Giorgi Shermadini 11, Damjanas Rudežas 11, Pere Tomasas 10, Pedro Llompartas 9, Jonas Stefanssonas 8.

„Lietuvos rytas“: Juanas Palaciosas 17, Darius Songaila 12, Renaldas Seibutis 11, Omaras Cookas 9, Martynas Gecevičius 5.